Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: 166, kilka pytań

  1. #1
    KarolGT
    Gość

    Domyślnie 166, kilka pytań

    Witam

    To mój pierwszy post na tym forum

    Przeszukałem troche informacji na temat Alfy 166, w wersji z silnikiem 3.0 i zdecydowałem się szukać takiego egzemplarza, w roczniku 2000-2001, mam jednak kilka pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum:

    1) jakie są różnice pomiędzy wersjami w zależności od rocznika: 98/99 - 2001. W niektórych samochodach firmy wprowadzały jakieś drobne zmiany, dzięki czemu przy kupnie można łatwiej znaleźć elementy które pochodzą np z młodszego rocznika co wskazuje na to że auto może być powypadkowe.

    2) jak to jest z napisami na tylnej klapie w wersji 3.0 V6? Czy powinny być z obu stron? czy tylko z jednej? a może to też zależy od rocznika..przeglądam obecnie allegro i co egzemplarz to inna kombinacja z tymi naklejkami. A w instrukcji obsługi nie znalazłem o tym informacji

    3) Jaka powinna być grubość powłoki lakierniczej na Alfie 166?

    4) czy skrzynia w 166 2.0 i 3.0 jest taka sama? chodzi mi o sam sposób zmiany biegów? jechałem ostatnio 2.0T i przy zmianie z 1 na 2 bardzo zdziwiło mnie to że lewarek muszę bardzo pchać do tyłu. czy w 3.0 jest tak samo?

    5) jakie złącza są w 166? chodzi mi o zabranie ze sobą laptopa z kablem i podłączenie do kompa ? mogę to zrobić sam czy muszę jechać koniecznie do ASO? oczywiście wolałbym do ASO, ale nieraz po prostu nie ma takiej możliwości ze względu np na odległość od komisu/sprzedawcy.

    6) Widziałem na forum 166 z ~2000 roku z przodem po-liftingowym, podobno można to w miare tanio wykonać? ale nie znalazłem więcej informacji, faktycznie to taka prosta sprawa? jak mniej więcej z kosztami?

    Narazie tyle, jak coś sobie jeszcze przypomnę to mam nadzieje że można pytać

    pozdr.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    2) To zależało wyłącznie od pierwszego właściciela który brał auto z salonu. Nie ma jednolitych oznaczeń dla wszystkich 166.

    5) W 166 jest złącze OBD2
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wojsaw
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kołbaskowo/Szczecin
    Auto
    AR 166 3.0 V6
    Postów
    205

    Domyślnie

    4) Biegi mają wchodzić jednym palcem.
    6) Czy tanio ? maska, błotniki x 2, zderzak , halogeny , grill i chyba lampy.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    1) chyba jest różnica w wersji sterownika silnika ME2.1 i ME3.1, nowsze maja już dwie sondy lambda (uważam to za spora wadę), po za tym wyposażenie, elektryczne składanie lusterek i lusterko wsteczne z czujnikiem, ale tych dwóch rzeczy nie jestem na 100% pewien

    2) oznaczenia nie są jednolite, tak jak napisał redek83, zależy jak sobie właściciel zażyczył, ja odróżniam 2.5 i 3.0 od 2.0 i 2.4 jtd po wydechu

    4) skrzynie są różne, ale w obu przypadkach biegi mają wchodzić precyzyjnie jednym palcem,

    5) alfadiag plus kabel obd2, do podłączenia się pod silnik wystarczy zwykły kabel, do airbag i abs wymaga przeróbki, opis w dziale zrób to samo,
    ASO odradzam, jeśli już to jakiś dobry zakład który się na tym zna
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #5
    KarolGT
    Gość

    Domyślnie

    ok, dziękuje za odpowiedzi, trochę się wyjaśniło.

    Jak widać to głównie pytania na temat tego jak oglądać alfę podczas zakupu, ogólnie wiem na co zwracać uwagę, to nie mój pierwszy samochód, no ale każdy model ma swoje charakterystyczne cechy po których łatwo widać czy coś z nim nie tak.

    Nadal się niestety trochę waham się czy kupować taką alfę czy nie, tutaj jest mnóstwo pozytywnych opinii, niestety wszyscy odradzają mówiąc że się psuje strasznie;/ narazie szukam dobrego egzemplarza w necie

    pozdr.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    ci co mówią ze się psuja to nigdy alfa nie jeździli albo jeździli składakiem spawanym ze 3 sztuk w którym wszystko się sypało, jak dbasz o nią to jest taka samo awaryjna jak audi czy bmw

  7. #7
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Powiem Ci tak to już moje 28 auto a mam z silnikiem 2,4 jtd bo postawiłem na pewnośc silnika zimą i ekonomię w spalaniu, ale jak masz kaskę na 12-13 litrów na 100 km to polecam 3.0 frajda z jazdy kosmiczna. Ale do meritum , ja się w Alfie zakochałem to jest bajka jak się tym jeździ . oczywiście nie jestem zaślepiony i wiem , że mesiem , czy audikiem , czy innym w tej klasie (,,E" ) jeździ sie podobnie ale znajdź mi auto w tej klasie , z takim wyposażeniem z takim wyglądem w cenie Alfy 166 , nie masz szans , zatem współczynnik zalet tego auta do jego ceny nabycia bije na głowę każdą inną markę. Zastrzeżenie o Alfe trzeba dbać i eliminować usterki w zarodku , jak ja zapuścisz to nie nadążysz z naprawami a nie są tanie . Dlatego tak się wszyscy tego auta boją. Alfa to auto dla ,,faceta z jajami "

  8. #8
    KarolGT
    Gość

    Domyślnie

    a jak jest z rdza na progach?

    oglądałem już 2 egzemplarze, jeden 98 drugi 99 i oba maja po prosu dziurę w progach w tych samych miejscach?

    teraz nie wiem, ogólnie stan samochodu jest ok, wyposażenie itd mi odpowiada, cena również, pozostaje ta dziurka w progach, czy to dyskwalifikuje samochód? koniecznie oznacza że był uderzony czy (co troche wyczytałem na forum) możliwa wada z mocowaniem progów, jakieś zaczepy itp? Oczywiście sprawdzę miernikiem, no ale ...

    i czy wymiana progu w alfie to już duża sprawa czy nie?
    Oczywiście wolałbym wymienić coś np w silniku niż ingerować w blachę no ale niestety kolejny egzemplarz z takim problemem.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    hmm moja nie ma rdzy rok 99 , od dołu tez cacusio ni krzty rdzy , najlepiej jechać na kanał i obejrzeć auto od spodu możne coś robili po dzwoni i rdzewieje

  10. #10
    KarolGT
    Gość

    Domyślnie

    no taki mam zamiar właśnie.
    nie skreślam samochodu bo wiadomo że mógł np jakis kamień odbic a nie koniecznie byc po dzwonie.

    dzięki za odpowiedzi.
    pozdr.

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. Kilka pytań
    Utworzone przez Pazur w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 12:59
  4. [166] Pytań kilka
    Utworzone przez Loczek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 23:23
  5. [155] Kilka pytań
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 22:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory