Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Temat: JTS - lambda open loop na jałowym i brak objawów

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    czesany może źle czytam ale nic w tych danych pomocnego nie widzę (może źle mi wyświetla), ale dziękuję.
    Majka ja FESa w jtsie starałem się używać ale dziękuję, w tej chwili nie nadaje się on do tego silnika.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Jest tam podane cisnienie wtrysku i na pompie.
    Czasu wtrysku tam nie ma ale moze cos to podpowie przy wykresach itd.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    No, to ciśnienie na pompie mam chyba za wysokie wg. examinera, ale na FES było niższe. Zobaczymy. Z tego co widziałam w porównaniu do examinera czas wtrysku jest w FES podobny, ale przepływ powietrza to już raczej inny. Zobaczymy co wyjdzie z porównań wyników.

    Tak FES pokazuje wykres przepływu powietrza, ale jako parametr, a nie jako test przepływomierza – tak przynajmniej interpretuję to co widziałam. Przepływ był stały linia prosta.

    Dobra, Dance1 – ma być alfadiag będzie alfadiag. To zajmie mi chwilkę jutro mam mieć laptop z XP, więc jutro powinnam zakończyć sprawę instalacji i próbne, zapoznawcze połączenie. Pojutrze zrobię testy lub będę zadawać pytania. Z samą instalacją nie miałam problemu tyle, że jak pisał bubu321 na win7 trzeba robić podśrodowisko XP na wirtualnej maszynie. Nigdy tego nie robiłam więc lepiej wezmę XP. W sumie to raz mi się alfadiag na 7 odpalił, ale wołał nr – nie miałam wygenerowanego, zamknęłam i ponownie nie poszedł, wywala błąd. Opis generowania klucza jest dokładny, ale jakby coś będę pytać.

    Mam alfadiag 3.1 pełną wersję crakowaną i 3.4 demo ze strony.
    - którą zainstalować?

    Właściwie to się zastanawiam, czy nie kupić alfadiaga 50 EUR. Jak myślicie jest sens? Gdzie go się kupuje?

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Jestes z Łodzi??
    J amam Alfadiaga 3.3 I działa bez problemu na xp. Z nocyn ze srody na czwartek będę pędził z Stalowej Woli do Szczecinas i Jka cos to mogę o Łódź zahaczyć ze swoim laptuchem
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - tylko czemu w alfadiagu parametr injtime jest taki duży, moze autor podał w nsec.

    --

    --

    --
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 28-09-2011 o 07:00
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Już

    Tak z LDZ jestem Dzięki za chęć pomocy, ale skoro kupiłam kabel muszę się tego nauczyć i uporać się z tym samodzielnie, oczywiście z Waszą pomocą. Jakoś tym razem postanowiłam uwierzyć w siebie. Choć uważam, że spędzimy długie zimowe, aby dociec prawdy, ale wg mnie warto. Wybaczcie za ewentualne błędy, które nastąpią, ale pierwszy raz w życiu to robię.

    W sprawie testu przepływomierza – nie wiem, czemu uważacie, że to jest test właśnie przepływomierza. To jedynie wykres przepływu powietrza w czasie, zależny od obrotów, a ten zależy od wielu czynników i może nie mieć żadnego związku z przepływomierzem.





    To ostatnie 3 wykresy niżej – dziwnie – były kolejno 2 pozycie bank1 i 2 pozycje bank 2 ale wszystkie 4 pr-cat – ale wybrałam

















    Gdzie szukać tych parametrów FRA I TRA? Nie mogłam znaleźć.

    Co robić jeszcze?

    Dajcie swoje wrzuty.

    Czekam na komentarze.

    PS) Dance 1 – nie znajduję butterfly – gdzie jest ten parametr?

    PS2) Jeśli FES nie nadaje się do tego silnika – dlaczego nie ma takiej info na forum w sposób dosadny umieszczonej?
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 29-09-2011 o 11:09

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Majka nie rób setek zrzutów bo to w niczym nie pomaga, fra i tra nie znajdziesz, butterfly jest tam gdzie wszystko inne, zrób taki zrzut i 2 z 2 lambdą:

    że FES się nie nadaje do jtsa to tylko moje odczucia.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MaxMAF.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	85.0 KB
ID:	35587  
    Ostatnio edytowane przez dance1 ; 29-09-2011 o 17:11

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc.
    Ok. Dance1 zrobię jutro. Przepraszam za liczbę zrzutów i nie wiedziałam też jakich.

    To ma być przy 3000 rpm i przy 7 rpm dwa razy? Zrobić też niżej po przekroczeniu 1200?

    Dance1 – możesz wrzucić zrzut z lambda sensor – tam gdzie jest open loop u mnie – chciałam zobaczyć u Ciebie. Podejrzewam, że jest to odpowiednik parametru integrator lambda w examinerze. Ten soft nie umie zmienić tego parametru w czasie rzeczywistym – tak jak miernik to potrafi, ale zakładam, że po przekroczeniu 1200 rpm sondy powinny ruszyć.

    Widzę, że masz inną skalę dla lamda od 0-16 ja mam od 0-2. Jak to mogę przestawić w programie? Korzystam z wersji 3.3

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Majka, zrób tak, rozgrzej silnik, włącz alfadiaga i zacznij robić testy gdy silnik chodzi na jałowych, nie od zera, zrób zrzuty o jakie prosiłem. Następnie zrzuty przy deptaniu do prawie odcięcia. Skalę masz taką samą pod warunkiem że measured value sond wybierzesz, co zresztą pokazałaś na dołączonych wykresach ;-) tak jak napisałem setki zrzutów nie pomagają (jak ich nawet właścicielka nie pamięta ;-)) Zacznijmy od tego, zapomnij w tej chwili o open loop, także nic nie podejrzewaj, nie pisz poematów, nie myśl na wyrost, zacznij kroczkami tak jak w dzieciństwie, nic nie przeskoczysz, uwierz na słowo.
    Ostatnio edytowane przez dance1 ; 29-09-2011 o 23:39

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - dzieki za ten kilogram zrzutów dla JTS.
    - dzięki twoim wykresom wiem że TRA i FRA też podaje ten ECU MED7.11.
    - jak interpretować te parametry , to całkiem inna sprawa, ponieważ zawsze była opinia że JTS nie ma takich parametrów.
    - lambda Multiplicative oraz Lambda Additive, to właśnie te parametry dla wysokich obrotów oraz dla biegu jałowego.
    - ja bym wykresy podawał w ponizszy sposów, lepszy i czytelniejszy w mojej opinii.
    - widzę ze injtime twój alfadiag też podaje zbyt zawyżony, może trzeba dzielić to przez 1.000 tak jak odometr z JTD.
    --

    --

    --

    --
    Ostatnio edytowane przez bubu321 ; 30-09-2011 o 07:11
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. [159] Mimo zamkniętej klapy pali się 'Trunk Open', brak oświetlenia w bagażniku
    Utworzone przez VirusTI w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 15:51
  2. Błąd czujnika położenia korbowodu + brak objawów
    Utworzone przez SimonV w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 09:40
  3. [155] TS 8 V Falują obroty na pb, brak objawów na lpg
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 21:08
  4. Sonda lambda, Open Circuit, P0130
    Utworzone przez Pshemo w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 12:20
  5. Sonda lambda chyba nie pracuje na biegu jałowym
    Utworzone przez Majka w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory