Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [147] Eibach-trochę za nisko?

  1. #1
    thommen79
    Gość

    Domyślnie [147] Eibach-trochę za nisko?

    Witam.
    Po przeczytaniu wielu postów zdecydowałem się obniżyć delikatnie moją ukochaną ( w standardzie stała wyjątkowo wysoko jak na 147) za pomocą sprężyn obniżających Eibach Pro Kit, aczkolwiek efekt końcowy nie miło mnie zaskoczył. Tył wygląda jak najbardziej ok ale przód siadł jak na moje oko za bardzo. Na dodatek przy większej nierówności słychać delikatny odgłos dobicia (najprawdopodobniej z amora) i przy maksymalnym skręcie opony obcierają o nadkola. Auto nie jest zbyt twarde, nie wyczuwam nadmiernego bujania ale szczerze mówiąc jazda "na nurka" jest w codziennym przemieszczaniu się po Wrocławiu praktycznie nie możliwa. Na początku pomyślałem że podesłano mi nie ten komplet co trzeba ale sprawdziłem i wszystko się zgadza - przód EW1020001VA/1 - 147 1.9 JTDM. Sprężyny te wylądowały na zupełnie nowych amorach Bilstein B4 i zastanawiam się czy tu nie jest pies pogrzebany. Wiem że zdania są podzielone ale chciałem uniknąć nadmiernej twardości i nie inwestowałem w B6 lub B8. Nie jestem specjalistą ale szczerze mówiąc wydaje mi się że tylko sprężyna odpowiada za wysokość auta ale proszę poprawcie mnie jeśli się mylę. Poniżej podaję linki do zdjęć z moją nową amfibią. Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi...

    http://picasaweb.google.com/11689921...73258906666178

    http://picasaweb.google.com/11689921...73327972306802








    Komentarz dodany przez: robak#21
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem
    Ostatnio edytowane przez robak#21 ; 11-06-2010 o 16:41

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał thommen79 Zobacz post
    Witam.
    Po przeczytaniu wielu postów zdecydowałem się obniżyć delikatnie moją ukochaną ( w standardzie stała wyjątkowo wysoko jak na 147) za pomocą sprężyn obniżających Eibach Pro Kit, aczkolwiek efekt końcowy nie miło mnie zaskoczył. Tył wygląda jak najbardziej ok ale przód siadł jak na moje oko za bardzo. Na dodatek przy większej nierówności słychać delikatny odgłos dobicia (najprawdopodobniej z amora) i przy maksymalnym skręcie opony obcierają o nadkola. Auto nie jest zbyt twarde, nie wyczuwam nadmiernego bujania ale szczerze mówiąc jazda "na nurka" jest w codziennym przemieszczaniu się po Wrocławiu praktycznie nie możliwa. Na początku pomyślałem że podesłano mi nie ten komplet co trzeba ale sprawdziłem i wszystko się zgadza - przód EW1020001VA/1 - 147 1.9 JTDM. Sprężyny te wylądowały na zupełnie nowych amorach Bilstein B4 i zastanawiam się czy tu nie jest pies pogrzebany. Wiem że zdania są podzielone ale chciałem uniknąć nadmiernej twardości i nie inwestowałem w B6 lub B8. Nie jestem specjalistą ale szczerze mówiąc wydaje mi się że tylko sprężyna odpowiada za wysokość auta ale proszę poprawcie mnie jeśli się mylę. Poniżej podaję linki do zdjęć z moją nową amfibią. Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi...

    http://picasaweb.google.com/11689921...73258906666178

    http://picasaweb.google.com/11689921...73327972306802


    A odboje miales cale? cos mi sie niechce wierzyc zeby Ci to dobijalo, pozatym ja mam jedno zdanie "nie zakladac obnizajacych sprezyn na zwykle amory" i tego sie trzymam, oczywiscie kazdy ma woje zdanie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Źle dobrałeś amory do sprężyn i będą Ci z przodu dobijać... Z tyłu jak wsiądą 2-3 osoby, to pewnie też.
    Przód siedzi niżej, bo silnik JTD swoje waży.

    Najlepsza rada to powrót do starych sprężyn, bo nie oszukujmy się... po Wrocławiu długo nie pojeździsz z takim setupem
    Ostatnio edytowane przez twardy ; 24-05-2010 o 11:34

  4. #4
    thommen79
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki.JTD swoje waży to fakt ale dlatego sprężyny są dedykowane właśnie do niego, a jak już wspomniałem jak dla mnie efekt aktualny z przodu to zdecydowanie więcej niż -30mm. Pytanie zatem czy nie jest to wina zbyt miękkiego amortyzatora (B4) i czy przy zastosowaniu np. B8 mimo wszystko auto nie będzie stało wyżej niż aktualnie. Zastanawiam się również nad zakupem Koni sport o regulowanej twardości...czy ktoś miał doświadczenie z tymi amortyzatorami?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    tu by sie mogl Grzesiekk wypowiedziec ale na b6 mialbys juz normalny efekt tych sprezyn a na b8 to juz inna sprawa

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Najlepiej do tego Eibacha założyć B8, Koni Sport fajne ale ciec potrafi na naszych dziurach i potem kłopot, druga sprawa im mniej możliwości kręcenia w ustawieniu zawieszenia tym lepiej ;] Masz jeździć autem a nie bawić się ;] efekt dobijania o którym piszesz jest spowodowany właśnie przez Twoje seryjne amortyzatory, mają za małą progresję, za słabe tłumienia, w tej chwili muszą pracować w dużo mniejszym zakresie skoku i niestety nie nadają się do tego jak sam widzisz.

    Moja rada albo komplet Bilsteina B8 albo jeśli nie masz zbyt dużo pieniędzy, na alledrogo widziałem za 3 stówki komplet fabrycznych amortyzatorów od 147GTA, na tym już by było jak należy [pod warunkiem że nie są wymęczone].
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Venomek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radzionków
    Auto
    AR 147 FL 1.9 JTD-M 16V 150KM +Q2 (188KM/405Nm)
    Postów
    129

    Domyślnie

    Thommen już korespondowaliśmy na privie, ale napiszę to co wiem jeszcze tutaj.

    Moja bella ma Eibach Pro Kit + Bilstein B4 i przód jest troche wyżej (chociaż mój JTD to chyba najcięższa opcja jaka jest: 16V plus wszystkie możliwe gadżety pod maską).
    Zgadza się że B4 nie jest najlepszym wyborem do obniżonych springów, ale u mnie daje radę. Mam już nalatane jakieś 50 tkm na takim zawiasie i szczerze mówiąc dopiero teraz zaczynam mieć wrażenie że B4 kończą żywot (chociaż część z moich odczuć to wyrąbane gumy w zawieszeniu - ale spoko komplet poliuretanów już czeka na montaż).
    W najbliższym czasie sprawdzę dostępność i ceny B4 i B6 to się podzielę wiedzą. Jeśli B6 na front nie będą kosmicznie drogie to takie też kupię, ale jeśli cena będzie 2x B4 to mam to w d...
    Moje zdanie jest takie że jeśli amorki przeżywają około 50-60 tkm na naszych drogach to są ok.

    Sugestie:
    - reklamacja sprężyn (wysokość zależy w 95% od springów a nie od amorów)
    - wymiana poduszek amortyzatorów na nowe

    Pozdrawiam
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 16V JTD-M Q2 (188KM/405Nm)
    ---------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...d_m_150km.html

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Venomek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radzionków
    Auto
    AR 147 FL 1.9 JTD-M 16V 150KM +Q2 (188KM/405Nm)
    Postów
    129

    Domyślnie

    Thommen w tym tygodniu zakładam inne amorki na przód (Sachs Sports Tourer). Zobaczymy jak będzie wyglądał przód na tych amorkach... zrobię foty żeby było jakieś porównanie.
    Wymieniam bo jedna B4-ka sie rozlała No ale przeżyła prawie 60 kkm więc i tak jest nieźle
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 16V JTD-M Q2 (188KM/405Nm)
    ---------------------------------------------------
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...d_m_150km.html

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    ja mialem to samo seria + -30 eibachy byla tragedia ;/ dobijalo latalo. potem B8 + regulacja i jak reka odjal twardi sie zrobilo alo za to stabilnie i przestalo bujac
    jak widac seria nie daje rady wiec nie bierz powaznie tego co pisza ci co maja serie i -30 i mowia ze jest ok nie jest i nie bedzie
    koni sporty z twardoscia mialem na gta ale powiem ze do B8 sie umywaja pod wzgledem zywotnosci i maxymalna twardosc jest z amala jak na ta mase, nie wiem jak w 147 ale 156 za mala
    jak dasz b8 moze byc wyzej na piersza chwile ale sie uloza do sprezyn po kilku km i bedzie tak jak ma byc
    Ostatnio edytowane przez chunkpunk ; 14-06-2010 o 17:03
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

Podobne wątki

  1. Sprzęgło nisko czy wysoko? 2.4 JTD 10V
    Utworzone przez Bladyy w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 10:15
  2. kłaniam się nisko!!
    Utworzone przez wroo33 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 14:22
  3. Nisko siedzi przód
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 19:06
  4. [146] Sprzęgło nisko bierze...
    Utworzone przez Krzychu.146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 09:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory