Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: silniczek regulacji lamp

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie silniczek regulacji lamp

    Sprawa wygląda trochę gówniato ponieważ moja dziewczyna pojechała swoją 147 na przegląd i trol ze stacji zaczął regulować lampy tak, że coś urwał i silniczek chodzi non-stop. Wywaliłbym go całkowicie,ale jest na jednym bezpieczniku z lampą, a jak go odłącze całkowicie to boje się, że zacznie licznik migać z powodu braku użądzenia. Macie może jakiś pomysł jak to rozwiązać?
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  2. #2
    azbxcc88
    Gość

    Domyślnie

    jeśli chcesz odłączyć tylko silniczek to zwyczajnie wyjmij wsuwkę od silniczka w danej lampie. Jak otworzysz pokrywkę lampy to silniczek regulacyjny masz na dole. Wsuwka dochodzi do niego od wewnętrznej strony lampy , są to trzy kabelki.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:25 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:24 ----------

    a co do mijania licznika ja kiedyś odłączyłem silniczek i nic się nie działo

  3. #3
    whisky2012
    Gość

    Domyślnie

    Witam ja miałem to samo i zrobiłem jedną podstawową rzecz . włożyłem rękę od środka do lampy i mocno docisnąłem zębatkę lampy do silniczka bez obawy że coś się urwie i po sprawie
    w twoim przypadku jest to na pewno zaistniały luz między silniczkiem a samym kloszem lampy wew.
    Silniczek nie dostaje prawidłowego bloku i dlatego ma bezustanną ciągłość pracy

    To nie awaria silniczka tylko po prostu złe ułożenie lampy
    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Kedzierzyn-Kozle, Poland
    Auto
    AR 145 1.6 boxer '96 i AR 147 1.9 JTD 8v '01
    Postów
    332

    Domyślnie

    Też tak myślę, że wyłącznik krańcowy nie dostaje informacji o przerwaniu pracy. Powalcze coś jak będe miał trochę czasu. Dzieki za wskazówki.
    Podobno Henry Ford zdejmował z głowy kapelusz, kiedy mijała go Alfa Romeo, a Enzo Ferrari w dniu, kiedy pokonał Alfę, płakał jak dziecko.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał whisky2012 Zobacz post
    Witam ja miałem to samo i zrobiłem jedną podstawową rzecz . włożyłem rękę od środka do lampy i mocno docisnąłem zębatkę lampy do silniczka bez obawy że coś się urwie i po sprawie
    w twoim przypadku jest to na pewno zaistniały luz między silniczkiem a samym kloszem lampy wew.
    Silniczek nie dostaje prawidłowego bloku i dlatego ma bezustanną ciągłość pracy

    To nie awaria silniczka tylko po prostu złe ułożenie lampy
    pozdrawiam
    też tak miałem. Zębatki nie zachodziły na siebie, po prostu ten diagnosta za mocno wykręcił śrubę od regulacji. Trochę się z tym namęczyłem, ale dałem radę

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Połaniec
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 16v rok produkcji 2006
    Postów
    12

    Domyślnie

    To forum podoba mi się coraz bardziej , ten sam problem mam i już wiem co robić.....Dzięki alfaholicy..Damznać jak poszło i jakie są efekty...

Podobne wątki

  1. Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez largo w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-08-2017, 18:31
  2. [159] Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez awj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 13:23
  3. [159] Pokrętło regulacji lamp - co i jak?
    Utworzone przez grzechu18 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 14:30
  4. [146] Silniczek regulacji świateł
    Utworzone przez Krzyśko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory