Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: pytanko do znawców tematu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar macki2go
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    pyrzyce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 160km była Alfa Romeo 156 fl 1.9 jtd 180 ps była Alfa Romeo 156 1.9 jtd
    Postów
    116

    Domyślnie zmiana kierownicy i wykorzystanie przycisków

    Witam mam pytanko do znawców tematu.....powycierała mi się już strasznie kierownica skórzana w mojej alfie i moge kupić ładną kierownice ale z wersji selespeed........moje pytanko brzmi czy mógł bym w jakiś sposób wykorzystać przyciski znajdujące się w kierownicy np do podgłaśniania mojego radia ??????? ewentualnie co bedzie potrzebne do takiej przeróbki ????? moje radio to pioneer deh-P4900IB z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez macki2go ; 30-05-2010 o 12:21

  2. #2
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    proszę o zmianę tytułu tematu na taki, który będzie sugerował jakie będzie poruszane zagadnienie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    A skąd weźmiesz dodatkową wiązkę do tych przycisków w kierownicy? Poza tym nie da się występującymi na rynku przejściówkami przerobić sygnału z tych guzików na sterowanie np głosem w radiu. Musiał by się tym zająć jakiś elektronik-fanatyk i może by mu to wyszło ale głównym problemem jest brak połączenia w aucie nie przystosowanym do wersji kierownicy selespeed.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał macki2go Zobacz post
    Witam mam pytanko do znawców tematu.....powycierała mi się już strasznie kierownica skórzana w mojej alfie i moge kupić ładną kierownice ale z wersji selespeed........moje pytanko brzmi czy mógł bym w jakiś sposób wykorzystać przyciski znajdujące się w kierownicy np do podgłaśniania mojego radia ??????? ewentualnie co bedzie potrzebne do takiej przeróbki ????? moje radio to pioneer deh-P4900IB z góry dzięki za pomoc
    Oczywiście dało by się to zrobić. Wiele razy przerabiałem podobną kwestię w różnych autach. Najprostszym rozwiązaniem jest rozebranie pilota na podczerwień pasującego do Twojego radia, montaż go wewnątrz w kierownicy, połączenie przycisków sterowania radiem z kierownicy z przyciskami pilota oraz wyprowadzenie diody nadawczej podczerwieni na zewnątrz (można to zrobić w ukryty sposób). Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, ze jeśli dioda podczerwieni znajduje się po lewej stronie (przy skręcie) to nie zawsze zadziała funkcja przy wciśnięciu przycisku, ale z drugiej strony kto używa sterowania radiem przy kierownicy obróconej o 180stopni ??
    iCAtronic - Elektronika samochodowa.
    Odczytywanie Mastercode z Navi Connect+, bezpieczna aktualizacja oprogramowania oraz naprawa nawigacji po nieudanej aktualizacji.
    http://www.icatronic.pl

Podobne wątki

  1. [164] szybkie pytanie dla znawców :-)
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 19:36
  2. Alfa 156 1.9 140 KM z Tarnowa - proszę znawców o opinie
    Utworzone przez nagly w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 18:58
  3. kłopoty z indentyfikacją silnika JTD prośba do znawców
    Utworzone przez alfina156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 23:03
  4. foto zagadka dla znawców chyba pilne
    Utworzone przez pastooh w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 12:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory