Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jak rozkręcić maglownicę ???

  1. #1
    bocik_156
    Gość

    Domyślnie Jak rozkręcić maglownicę ???

    Witajcie

    Silnik wyremontowałem to się spie… maglownica, cieknie. Woda dostała się przez pękniętą harmonijkę do układu. Kupiłem zestaw do regeneracji maglownicy, w którym jest chyba wszystko. Maglownica już wyjęta z alfki (kilka godzin kombinowania). Poodkręcałem drążki kierownicze, pozdejmowałem pierścienie, ale jak zdjąć dolny dekielek z kolumny kierowniczej ??? Pod nim jest najprawdopodobniej nakrętka, którą trzeba odkręcić (nakrętka jest w zestawie naprawczym), żeby rozbroić całą maglownicę. Proszę o pomoc, bo alfka stoi na dwóch lewarkach, a ja muszę teraz wcześnie wstawać, żeby do pracy dojeżdżać autobusem.
    Dziękuję.

    Tomek

    PS. Przeglądając forum widziałem, że wszyscy oddają maglownice do regeneracji, a ja chce sam ją naprawić nie ufam „FACHOWCOM”

  2. #2
    bocik_156
    Gość

    Domyślnie

    Czy nikt jeszcze nie regenerował maglownicy ???
    Wydaje mi sie że ten dekielek trzeba wyciągnąc w dół, ale nie ma za bardzo jak go złapać.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!
    ten dekielek musisz podważać czymś cienkim i ostrym,najlepiej dłutem stolarskim.trzeba go delikatnie podważać i uderzać młotkiem w dłutko aż dekielek wyskoczy.
    pod nim jest nakrętka,jak ją odkręcisz będziesz mógł wybić cały wałek.(wychodzi z lekkim oporem.

    możliwe też że będziesz musiał odkręcić śrubę na klucz 13 która blokuje listwę zębatą.(ale nie jestem pewien)

    trochę problemów będziesz miał z wyciągnięciem z obudowy kolumny tych końcowych pierścieni metalowo plastikowych.

    ja robiłem to w ten sposób że nawiercałem go żeby osłabić ścianki,następnie uderzałem czymś ostrym żeby pękł i wtedy wychodzi bez problemu.


    moja druga ulubienica...

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wiluxx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    TKN
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    Tak z ciekawości na przyszłość gdzie kupiłeś kolego bocik_156 kupiłeś zestaw naprawczy do naprawy maglownicy ew jakiej firmy nr katalogowy i ile Cię to kosztowało? kiedyś pytałem z ciekawości w kilku punktak oferujących "wszystkie" części do aut o coś takiego, to patrzyli na mnie jak ... bym wymagał cudów
    Ostatnio edytowane przez wiluxx ; 31-05-2010 o 23:12

  5. #5
    bocik_156
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Andro dziękuję bardzo za potwierdzenie mych domysłów i podpowiedź, dziś zabieram się za dalszą rozbiórkę przekładni. Co do wybicia pierścieni chyba nie powinno być problemu, bo wałek przekładni z jednej strony luźno lata. Problemem jest kilka lekkich wżerów i trzy małe przytarcia wałka. Jak wyjmę wałek to się będę dalej nad tym zastanawiał, czy coś z tym robić. Wiadomo że Ci z regeneracji to od razu dali by go do toczenia, ale może to nie ma sensu, zobaczymy.
    Tak to właśnie jest jak się kupi zamiennik harmonijki, roku nie wytrzymał, wrrrrrrrrr. Teraz zamówiłem zestaw harmonijek w serwisie na oba drążki z opaskami metalowymi za jedyne 143 zł Dalsze poczynania postaram się opisać, może jakieś zdjęcia jak nie zapomnę zrobić.
    Wiluxx zestaw naprawczy kupiłem przez allegro oto link:
    http://moto.allegro.pl/item105643243...a_156_166.html
    jest to firma AUTO SUPPLIERS LIMITED za 205 zł ,
    na allegro jest jeszcze zestaw firmy CORTECO za 180 zł http://moto.allegro.pl/item105155728...czej_alfa.html
    Ten pierwszy podobno jest lepszy. Wydaje mi się że częściowo jest to produkt TRW, ponieważ w miejscu gdzie na oryginale z maglownicy jest napis TRW na zamienniku jest leciutko starta guma, pozostałe napisy sa identyczne co na oryginale z maglownicy.
    Będę jeszcze pisał co i jak. Pozdrawiam.

    Tomek

Podobne wątki

  1. [159] Prawe lusterko elektryczne nie zamyka się całkowicie. Jak je rozkręcić?
    Utworzone przez turbi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 08:11
  2. Maglownicę do AR 33
    Utworzone przez Scuderia w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 12:42
  3. [GTV Spider] Jak rozkręcić przyciski sterowania szybami?
    Utworzone przez criss2007 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 05:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory