Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Układy wydechowy 155

  1. #41
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Nie mialem zamiaru krytykowac - nie po to jest forum - poprostu jest takie moje zdanie.
    To Twoj wozek i jak dla mnie to mozesz sobie tylko rurke na calej dlugosci polozyc od kolektora po tylny zderzak...
    Nie w tym rzecz, wiekszosc Kolegow probuje Ci zwrocic uwage na to ze droga prob i bledow to sie motorynki tuninguje a nie poczciwe wozy, jesli chcesz zeby to rzeczywiscie cos Ci dalo to zacznij polegac na fachowosci.

    Tak na marginesie:
    Jak jezdzilem na imprezach "usportowionym" maluchem i kombinowalem co by tu jeszcze zrobic to pewien Pan (Szacunek) powiedzial mi bardzo madre slowa:
    Chcesz szybciej jezdzic to zacznij od siebie, schudnij odelz auto nie woz niepotrzebnych gratow w srodku, popracuj nad umiejetnosciami a dopiero potem kombinuj z samochodem, bo auta dobrze jezdza tylko my zawodzimy.

    Wiec do wszystkich maniakow tuningu:
    Jak chcecie wycinac elementy wydechu w celu gangu z rury wydechowej to bardzo prosze - styl dzieciaka - ale kazdemu wolno, jednak nie w tym rzecz jesli chodzi o przyspieszenia.
    Czy ktos z was kiedykolwiek myslal jak podnisc efektywnosc przyspieszen nie ingerujac w mechanike silnika?
    Sa to proste recepty:
    Inne ogumienie na osi napedzanej, inne amortyzatory, geometria kol, cisnienie, rodzaj sprzegla - ba ok 30% mocy gubimy na starcie juz na sprzegle - ze spiekow albo jakies takie, opracowanie techniki przelaczania biegow itd...
    Wszystko to w polaczeniu razem da lepsze efekty dziesieciokrotnie niz wyciecie jakiegos tlumika i ludzenie sie tym ze dupa lepiej siedzi na starcie ze swiatel...
    Tyle z tego kazania - Pozdrawiam.

  2. #42
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    O jakiej ty fachowości mówisz twój stary znajomy ? o jakich motorynkach mowa , zdaje się że chcesz mnie zganic za to że pozbawiłem układ wydechowy środkowego tłumnika i jestem " Wiejski Tuner" a jesteś znawca bo maluchy przerabiałes "Wydech krótszy niż mój pasek od spodni" Daj sobie spokój z tym kazaniem

  3. #43
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    cos goraco sie zrobilo nikt cie nie gani ,tylko probujemy ci uzmyslowic , ze nie koniecznie twoje przerobki sa takie efektywne jak myslisz . a jak nam nie wierzysz to google i poczytaj.pozdrawiam

  4. #44

  5. #45
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    jesteś znawca bo maluchy przerabiałes "Wydech krótszy niż mój pasek od spodni"
    Pozdrawiam "alfiste"

  6. #46
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Spokojnie ja tylko napisałem że w swojej Alfie a konkretnie 75 turbo zdemontowałem środkowy tłumnik ( ciągle napieprzałem nim o jakieś wyboje , ograniczniki prędkośc , garby itp) . Mjałem popękany kolektor wydechowy , pourywane wieszaki ogólnie tragedia. Pojechałem robic wydech i fachura lub nie fachura podpowiedział mi żeby tłumnik środkowy zdjąc a jak będzie coś się złego działo to go wstawimy zpowrotem i tak poszło nie widziałem żadnej różnicy poza głośniejszą pracą wydechu przy dodawaniu gazu. 75 Turbo nie ma ani katalizatora ani sondy. To była rzucona propozycja a tu ATAK jak bym conajmniej kogoś obraził. Moja propozycja u mnie się sprawdziła a ci co niepróbowali mogą tylko teoryzowac lub przytaczac jakieś pisma ,opisu i co tam jeszcze. PZDR

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155
    konkretnie 75 turbo
    tzn proponowałeś tutaj rozwiązania do silnika wolnossącego opierając się na swoim 'doświadczeniu' z turbo? :mrgreen: :shock:

  8. #48
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    A co takiego cię dziwi i śmieszy?

  9. #49
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    http://www.madenoracing.com/nl/tuning_frames.html wybierzcie zakladke "SPORTUITLATEN"no i nie ma o czym gadac sprawcie to kolektory; 12koni koncowy wydech 3 konie. jak kogos stac na wyroby tej firmy to gwarantuje ze oni nie pisza pzdur i nie koloryzuja, sam mam kolektor od nich.
    w koncu przygotowuja alfy do wyscigow

  10. #50
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm
    W 155 sonda jest przed katalizatorem który jest w puszce razem z pierwszym tłumikiem. W obu autach w których wstawilismy rury, nie ma żadnych problemów z falowaniem czy z sondami. Jedno jezdzi już ponad rok, drugie krócej bo zostało dopiero co odratowane po instalacji gazowej.
    Hmm mi własnie padł katalizator i mam zamiar wspawać zamiast niego strumienica i w mojej 155 jest inaczej niz pisze kolega, czyli moja sonda jest wkręcona w katalizator na jego samym poczatku a nie przed nim ??

Podobne wątki

  1. płyn do układy wspomagania kierownicy
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 09:32
  2. Kolektor wydechowy
    Utworzone przez Cameyo w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 13:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory