Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Temat: [Alfetta GTV] Renowacja auta

  1. #41
    Dancho
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowo, stronę staram się aktualizować po każdym dniu pracy.

  2. #42
    Dancho
    Gość

    Domyślnie

    I kolejna aktualizacja, zapraszam. Przy okazji może zadam pytanie, czy nie orientujecie się jaki może być koszt wykonania dolnego spoilera z przodu przez firmę, która zajmuje się "odlewaniem" różnego rodzaju kształtów z plastiku?

    pozdrawiam

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Chyba lepiej poszukaj na Ebay.de bo Ci co odlewają wszystko to raczej jakość będzie kiepska.
    Możesz też popytać o graty ( ale najlepiej w większej ilości żeby poszło 1 paczką ) na alfabb
    Ja tam sporo części kupiłem - a paczka przez firmę Polonez Parcel Service wyszła naprawdę tanio ( coś do 50$ gdzie poczta US chciała 200$ a firmy kurierskie....1000$ )

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Może jakbyś zamówił z 500 szt. to by Ci ktoś zrobił...

    I jak mantra:

    ebay, alfabb, fora, szukać...

    I dlatego właśnie tak ważne jest w tych autach aby kupić kompletny egzemplarz...
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #45
    Dancho
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za info, dawno się nie odzywałem, bo byłem zajęty pracami przy samochodzie.
    Zapraszam do obejrzenia postępu prac: www.alfaromeogtv1985.republika.pl

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Taka mała sugestia, Jeśli chcesz aby było ładnie i porządnie to lepiej by było zdemontować całe zawieszenie (deDion, belka, wahacze, zwrotnice) oddać od piaskowania i malowania proszkowego. Z doświadczenia wiem że te powierzchnie pokryte farbą proszkową wytrzymują o wiele więcej nie mówiąc o wyglądzie.
    1984 GTV6 3.2 24V

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    sorki, że trochę wrócę... o coś takiego Ci chodziło?
    NO TO WPADŁEM...

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    57

    Domyślnie ar gtv-żółte tablice

    [ i tak ja, "na białych" płacę zaledwie 350zł rocznie.[/QUOTE]

    To dobra informacja. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałem. A tak na marginesie P... może więcej informacji na temat jakie towarzystwa to honorują no i czy ta cena po zniżkach czy przed. Rozumiem, że dotyczy to pojemności 2.5. Rzadko się włączam do dyskusji, ale akurat czekam aż mi dowiozą 75 3.0 kupioną w niemczech no i dla zabicia czzasu forum przegladam. Kolejna alfa do kolekcji no i żebym się nie nudził przez zimę.Gtv 2.5 jest przyjemna, ale sam się zastanawiam czy na chociażby wyścigi nie jest lepsza 2.0 ?. Silnik mniej problematyczny, trochę lżejsza i tańsza w obsłudze, ładnie się wkręca na obroty no i tak w ogóle v-6 to taki "senior" . Co do zegarów mnie osobiście podobają się te przed 80-tym rokiem z obrotomierzem pośrodku.Tam ktoś pisał, że jakieś problemy z silnikami v 6 z 164. Pasują do gtv i 75 tak samo tylko trzeba trochę osprzętu pozmieniać i nakładkę dystansową na wał zamontować. W Mediolanie na zlocie to nawet spotkałem Włocha co do gtv-a zamontował silnik z gta 3.2 Zastanawiałem się tylko jak skrzynia to wytrzymuje. Kończąc wątek żółtych tablic na żadnej z moich alf ich nie zamontowałem. Najstarszą mam Giulię z 65 i żałuję tylko, że mi czarne zabrali bo najbardziej mi pasowały. Dziwi mnie to bo Unią tłumaczyli a widzę, że włosi, belgowie i francuzi na swoich wynalazkach stare tablice mają

  9. #49
    ViP Świeżak Avatar Wodzu33
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AR 164 '98 2.0TS 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Witam przejrzałem cały wątek, robi duże wrażenie. Też kiedyś planuje zakup zabytkowej Alfy i jej restauracje. Co do silnika myślę, że i tak jest wystarczająco mocny i charakterny do tej budy. Mam podobny w mojej przy masie 1400kg, także w o 400kg lżejszej obudowie będzie napewno fajnie współgrał .Jak zabierzesz się za silnik to ciekawy link modyfikowania zaczerpnięty z forum.http://www.forum.alfaholicy.org/zrob..._rozrzadu.html
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w odbudowie.

  10. #50
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie

    NOO..!!
    aż serce rośnie, gdy sie patrzy na taką kompetentną renowacje.
    Gratuluje zaparcia i trzymam kciuki za kontynuacje do samego końca!
    aż będziesz błyszczącą i wytrenowaną przyjeżdżał na zloty!!

    PS.mojej też miejscami przydała by się taka renowacja -myślę poprosić Cię o namiar do tego blacharza -jeśli jesteś zadowolony z jego kompetencji no i ceny

Podobne wątki

  1. Alfetta i Spider
    Utworzone przez sierra1992 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 18:43
  2. Alfetta
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory