Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kabel diagnostyczny + licznik+chip

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie Kabel diagnostyczny + licznik+chip

    Witam'
    Jestem nowym użytkownikiem wiec prosze o wyrozumiałość.

    Planuje zakup alfy, jednak podczas zakupu aby ocenic stan techniczny auto oraz określić czy nikt nie grzebał przy sofcie potrzebuje kabla.

    Jeden minus tego forum to brak tematów ktore grupuja wiedze z kilu tysiecy postów. Musze przyznac ze duzo tu szperalem ale odpowiedzi na nurtujace mnie pytania dalej sa bez odpowiedzi. Mam głeboką nadzieje ze jakis mily i madry czlowiek mi doradzi :

    Chcialbym kupic jak najtaniej kabel ktory umozliwi mi pelna diagnostyke samochodu tj. Silnik, poduszka, abs, licznik plus za jakis czas jak stane sie posiadaczem belli lekkiego chipu.

    Jednak zbyt duza róznorodnosc i brak spojnych informacji o kablach i programach umożliwiających robienie wyzej wymienionych magiczno-przydatnych rzeczy mi to uniemozliwila.

    Prosze o wytlumaczenie czym roznia sie kable vag kkl , vag k+can,KWP2000,gello...
    Np. Do czego są stosowane i czy np KWP2000 mozna zdiagnozować samochód softem FiatEcuScan.

    Zauwazylem ze KWP2000 posiada luźno piny od kabla, czy podlaczjac je do roznych pindow w gniezdzie samochodu mozna laczyc sie uzywajac roznych protokolow wymiany danych. itp

    Z gory dzieki temat mysle ze nie jest trywialny
    Pozrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał odzi Zobacz post
    Planuje zakup alfy, jednak podczas zakupu aby ocenic stan techniczny auto oraz określić czy nikt nie grzebał przy sofcie potrzebuje kabla.

    [...ciach...]

    Chcialbym kupic jak najtaniej kabel ktory umozliwi mi pelna diagnostyke samochodu tj. Silnik, poduszka, abs, licznik plus za jakis czas jak stane sie posiadaczem belli lekkiego chipu.
    do diagnostyki jest jeden, a do mapowania jest inny


    Cytat Napisał odzi Zobacz post
    Prosze o wytlumaczenie czym roznia sie kable vag kkl , vag k+can,KWP2000,gello...
    Np. Do czego są stosowane i czy np KWP2000 mozna zdiagnozować samochód softem FiatEcuScan.

    Zauwazylem ze KWP2000 posiada luźno piny od kabla, czy podlaczjac je do roznych pindow w gniezdzie samochodu mozna laczyc sie uzywajac roznych protokolow wymiany danych. itp.

    Diagnostyke przeprowadza się za pomocą kabli VAG KKL lub ELM327 przy czym ten drugi to taka uniwersalna zabawka do wielu aut. Można nim sobie głównie błędy kasować i do niczego inne się raczej nie nadaje. Jak chcesz pełną diagnostykę to VAG KKL + delikatna przeróbka opisana w dziale zrób to sam + FiatEcuScan

    Co do mapowania to potrzeba kabel KWP2000 (KWP2000 PRO) lub GALLETTO 1260, ale skoro sam mówisz że jesteś początkujący to polecam KWP2000 - tylko trzeba sprawdzić wcześniej przed zakupem czy obsługuje Twoje auto

    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    GALLETTO 1260 tez działa z FiataECUSCAN

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    UU.. nadal informacje zdawkowe

    Jak dobrze rozumiem to kabel jest niczym innym jak interfejsem RS
    W pracy mialem stycznosc z kablem rs i wzaleznosci od tego jak piny tego kabla sa polaczone mozna przeprowadzic transmisje danych przy uzyciu roznych protokolow. (np rs232, rs422,rs423).

    Mysle ze podobne rozwiazanie oferuje kabel vag kkl,KWP2000,gello tylko ze w tym przypadku piny sa ustawione na sztywno.
    Na allegro widzialej jakis kabel ktory ma piny "na zewnatrz", tzn bez koncowki wtyku obd2.
    http://www.allegro.pl/item1101483105...00_k_piny.html

    Czyli za pomoca jednego kabla i schematow co jak podpiac mozna robic tuning diagnistyke nie tylko w samochodzie alfa ....
    Jesli sie myle i wypisuje cherezje poprawcie mnie pozdro

    Ale polak zawsze szuka najtanszego i najbardziej uniwersalnego rozwiazania
    Ostatnio edytowane przez odzi ; 05-07-2010 o 18:44

  5. #5
    methoss84
    Gość

    Domyślnie

    siema .... znalazłem ten kable VAG KKL za 65zł tylko tam jest napisane ze to vw audi itd . Czy to pasuje do alfy ??

    Jak kupie ten kable to co dalej sciagnołem program FIatCUScan jeszcze cos powinienem wiedzieć ??

    thnx

  6. #6
    knopfler
    Gość

    Domyślnie

    Do map nowszych samochodów typu EDC16 polecam MPPSa a do starszych edc15 wystarczy galletto

Podobne wątki

  1. [146] kabel diagnostyczny
    Utworzone przez dbasia22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 20:27
  2. 1,9 JTD 115 KM kabel diagnostyczny?
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 20:38
  3. Kabel diagnostyczny
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 15:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory