Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa Romeo 145 JTD

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michael145m
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Żory, Kietrz
    Auto
    ALFA ROMEO 145 1.4 ts
    Postów
    90

    Domyślnie Alfa Romeo 145 JTD

    Witam mam pytanie czy warto kupic Alfe 145 jtd z przebiegiem 200tyś ile ten silnik jeszcze wytrzyma. pozdrowionka

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Ale zadałeś pytanie a kto to może wiedzieć ile ten akurat silnik wytrzyma ? ale dla disla nie jest to wielki przebieg teoretycznie, zależy jak był eksploatowany

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    rafał145
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o silniki JTD to są one jedne z najlepszych i jeśli są dobrze eksploatowane to wytrzymają dużo podobnie jak tak dobrze nam znane TDI, jeśli jest książka serwisowa i nie był katowany to warto w każdym wydaniu.

    ---------- Post dodany o godzinie 16:12 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:52 ----------

    A ja mam pytanie czy jeśli AR 145 nie była bita i dobrze traktowana to czy nie będzie się w niej nic tłukło i można liczyć na w miarę bez awaryjną pracę tego samochodu oczywiście odpowiednio go użytkować trzeba i to oczywiste. Chodzi mi o wszelkiego rodzaju świsty i piski plastików. Mój ojciec ma Fiata Tipo i nie najlepiej mogę o tym samochodzie powiedzieć, fakt że to kat dla samochodu no ale, zbliżona konstrukcja.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar MICHAL-TBG
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Bravo 1.4 T-jet
    Postów
    176

    Domyślnie

    Mam 145 1.9 JTD z końca 1999 roku. Nic się nie tłucze, nie ma żadnych świerszczy, plastiki też są mocno skręcone. Aktualny przebieg to prawie 204 tyś km. Samochód jest od pierwszej właścicielki z Niemiec (mam brief i książkę serwisową)-bezwypadkowy i co wręcz kiedyś zszokowało gościa w komisie, gdy badał ją na moją prośbę czujnikiem grubości lakieru-nigdzie nie był malowany.

    Natomiast z trwałością bywa różnie, wymieniłem już kompletne sprzęgło, chłodnicę klimatyzacji wraz ze sprężarką i parą węży sztywnych, jeden przewód wspomagania, tarcze i klocki, wahacze...itd

    Ale przyjemność prowadzenia, przyspieszenia, a zwłaszcza elastyczność tego silnika podczas wyprzedzania (nawet na 5 biegu żwawo rozpędza się od 100 do 140) zapach skóry którym wykończone jest wnętrze, rekompensuje wszelkie wydatki.

    Pozdrawiam Michał

  5. #5
    rafał145
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za informację.
    Trochę dołożyłeś ale samochód też już trochę przejechał więc wydaje mi się że mu się należy to co dostał tym bardziej za przyjemność jaką daje Wydaje mi się że wielu markach przy tym przebiegu wiele kwalifikowało by się do wymiany.
    Pozdrawiam Rafał

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory