Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z "NO CD.."

  1. #1
    nunami
    Gość

    Domyślnie Problem z "NO CD.."

    Witam kochani,

    od 3 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką Alfy 147 JTD.

    Niestety po zakupie odkryłam mankament - po włożeniu płyty CD, nawet oryginalnej, odtwarzacz bada chwilę płytę (Reading..) po czym rezygnuje pozostając z komunikatem NO CD.

    Radio działa normalnie.. Próbowałam płytki czyszczącej i nic.. może to być wina lasera? Proszę o pomoc - kompletnie się na tym nie znam.

    Czy znacie może w Warszawie lub okolicy serwis, gdzie nie przepłacę, a mnie poratują?


  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Płyty czyszczące są w zasadzie tylko po to, żeby zarabiał na nich producent... Jeśli masz zabrudzone lustra lub sam emiter promieni lasera to wtedy tylko czyszczenie mechaniczne pomaga. Oczywiście może być też inna przyczyna (np. zła kalibracja wózka przesuwającego laser lub złe ogniskowanie wiązki itp). Radzę to oddać w dobre ręce i spytać ile to będzie kosztowało bo często można kupić podobny sprzęt w cenie naprawy.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755

    Domyślnie

    nunami ma navi więc raczej zamiana na cos innego słabo wygląda.
    Możesz podjechać na wolumen w niedziele.
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

  4. #4
    nunami
    Gość

    Domyślnie

    Wiecie może u kogo można to naprawić?

    Będę bardzo wdzięczna za jakieś adresy. Jak sama to rozkręcę, już na pewno popsuję ;]

  5. #5
    nunami
    Gość

    Domyślnie

    Z serwisu przekierowali mnie na Al.Krakowską 123. Szacunkowo koszt naprawy to 350zł, mili panowie zobaczymy co zdziałają

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar MarcinGP
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Piaseczno
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2003 1,9 JTD 140KM
    Postów
    22

    Domyślnie Uuuuu!

    Cytat Napisał nunami Zobacz post
    Z serwisu przekierowali mnie na Al.Krakowską 123. Szacunkowo koszt naprawy to 350zł, mili panowie zobaczymy co zdziałają
    "Dobrą" cenę Ci sypnęli, nie ma co. Za użycie śrubokręta i wacika/pałeczki do uszu i pewnie kazali zostawić auto na 3 godziny żebyś nie zauważyła, że w 10 minut zarobili 350 "peelenów" dla kogoś kto robi to pierwszy raz to max. 30 minut. Ja testowałem takie czyszczenie - pomaga nawet bez żadnego środka typu spirytus itp. wystarczy lekko, tylko LEKKO - zwilzyć pełeczkę wodą, a póżniej wytrzeć druga suchą stroną stroną pałeczki i po sprawie największy problem z rozkręceniem i wyjęciem radia.

    W każdym razie to nie była "PROMOCJA" od "miłych panów: ;-)

    Działa chociaż?
    [Alfa Romeo 156 Sportwagon 1,9 JTD 140KM 2003]
    "[...] Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców [...]"

  7. #7
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobną przyczyną nie sczytywania płyt jest zabrudzony laser albo "wykończony" laser. Obydwie usterki można naprawić w następujący sposób:
    - w przypadku zabrudzonego lasera należy rozkręcić urządzenie oraz przeczyścić pałeczką do uszu "główkę lasera".
    - w przypadku "wykończonego" lasera należy dostać się do układów sterujących nim i lekko potencjometrem przekręcać aż do uzyskania prawidłowego odczytu. Czynność ta pozwala nam "zwiększyć" moc danego lasera, co oczywiście nie jest dla niego zbyt zdrowe (bo prędzej na pewno się wykończy) ale pozwala na dalszą eksploatację CD.

    Jeśli te czynności nie skutkują prawidłowym odczytem to wtedy laser do wymiany.

    Co do ceny za usługę to zależy ona w większości od "poziomu skomplikowania" urządzenia. Być może panowie z serwisu zobaczyli urządzonko z dużym LCD i stwierdzili że nie będzie łatwo.
    Sam podałbym szacunkowo większą sumę za naprawę, gdyż zawsze można po naprawie stwierdzić, że koszta nie były wcale tak duże i niekoniecznie musi to byc 350zł. A i klient wtedy zadowolony...
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wojtekml ; 13-09-2010 o 17:45

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory