Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: GTV V6 TB - silnik pracował niekulturalnie, a potem przestał odpalać

  1. #1
    kerim26
    Gość

    Domyślnie GTV V6 TB - silnik pracował niekulturalnie, a potem przestał odpalać

    Witam.
    Ostatnio jadąc do babci miałem przygodę. Dojechałem na miejsce bez problemów, gorzej z powrotem. Nie mogłem odpalić silnika, po chwili udało się z trudem do uruchomić i jakoś "dokulałem sie" do domu. Na miejscu po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnik strasznie nie równo pracował. Na drugi dzień już silnika nie dało się uruchomić.

    Nie dawno zmieniane były świece, kable, kopułka, palec. Dla pewności rozkręciłem kopułkę i przetarłem ją papierkiem, bo były lekko pośniedziałe już, ale niestety nic to nie dało. Po wyciągnięciu przewodu z pierwszej świecy i metodą drut do fajki i sprawdzenie czy jest iskra, to iskra jest, ale wydaje mi się, jakby była za rzadko. Paliwo też dochodzi bo nawet czuć. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone. Świece w porządku, odpalałem na otwartym baku paliwa i nic. Nie mam pomysłów, bo silnik normalnie kręci, a nie zapala.

    Zapomniałbym dodać... Alfa Gtv V6 TB rocznik 1996.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 08:54

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Jak wracałeś do domu to szarpał, mulił czy coś tego typu?

    EDIT: marchewa się pali?
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 11-07-2010 o 08:47
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    kerim26
    Gość

    Domyślnie

    Mulił troszke i poszarpywał ale marchewka się nie paliła.

  4. #4
    MRDUX
    Gość

    Domyślnie

    Miałem dokładnie te same objawy co ty w swojej 164TB i jak się okazało padł mi regulator ciśnienia paliwa, jeśli to regulator to nie ma bidy bo za nowy płaciłem 130PLN.

  5. #5
    tomason2
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy to możliwe, żeby od zepsutego regulatora kompletnie nie odpalał ? Nawet nie zagadał ?
    W jaki sposób można sprawdzić ten regulator ?
    Ostatnio edytowane przez tomason2 ; 11-07-2010 o 12:04

  6. #6
    MRDUX
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo możliwe, ciekawe jak się zepsuł u mnie padł dwa razy, po zdjęciu wężyka podciśnienia sprawdż czy nie przepuszcza benzyny u mnie tak było za pierwszym razem za drugim nie puszczało przez podciśnienie ale nie palił po wymianie jak ręką odjął.

  7. #7
    tomason2
    Gość

    Domyślnie

    Kupowałeś nowy czy jakaś używkę ? Gdzie kupowałeś i ile kosztuje takie ustrojstwo ?

  8. #8
    MRDUX
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomason2 Zobacz post
    Kupowałeś nowy czy jakaś używkę ? Gdzie kupowałeś i ile kosztuje takie ustrojstwo ?
    Kupowałem nowe cena 130PLN około 2 lat temu produkt firmy BOSCH (chyba dlatego jeden dosc szybko sie zlasowal) kupiłem w normalnym sklepie poprostu podałem jego numery które byly na obudowie.

  9. #9
    tomason2
    Gość

    Domyślnie

    To nie regulator. Zdjąłem wężyk od podciśnienia i nic się nie lało. Zmierzyłem ciśnienie na listwie wtryskowej ~3Bar. Zmieniłem świece bo myślałem, że dostały przebicia ale to nie to. Jest krok do przodu, bo udało sie odpalić, ale z trudem. A jak odpali nie ma wolnych obrotów nie reaguje na gaz, ale jak sie wkręci powyżej 2,5 to zaczyna nawet równo pracować. Wygląda jakby wypadał zapłon i nie pracował na wszystkie 6 garów, nie dawno zmieniane były świece, kable, kopułka i palec.

  10. #10
    tomason2
    Gość

    Domyślnie

    Mimo, że palec był nowy okazał się uszkodzony. Auto odpala.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 19:13
  2. Nagle przestał odpalać 2.4JTD 175km
    Utworzone przez dlubacz w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 19:19
  3. Głośnie stukanie , przestał odpalać !!!!!! Film
    Utworzone przez Maciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 20:24
  4. [159] Sprzegło stukało, potem przestał wchodzić wsteczny, po wrzuceniu 1 strasznie rzęzi
    Utworzone przez michal259 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 22:53
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-07-2006, 07:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory