Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Czy MiTo nadaje się na auto rodzinne?

  1. #1
    bfiver
    Gość

    Domyślnie Czy MiTo nadaje się na auto rodzinne?

    Witam,

    Mam małe pytanie do użytkowników Mito.

    Wspólnie z żoną zastanawiamy się nad zakupem tej ślicznotki. Jednak mamy pewne obawy co do praktyczności autka pod kątem małego dziecka. Nasz brzdąc ma 1 rok i dopiero co przesiadł się na nowy fotelik, do którego jest wkładany (9-18kg). Czy ktoś z forumowiczów posiadający Mito powozi wraz z pociechą na tylnych siedzeniach? Jak z wkładaniem/wyciąganiem dziecka - da się czy lepiej poszukać czegoś innego? Nie ukrywam, że i mi i żonie autko się bardzo podoba a i jest osiągalne finansowo. Ideałem byłaby Giulietta jednak to nie moja półka cenowa...

    Pozdrowienia i dzięki z góry
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 26-10-2010 o 13:13

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    W Mito jest dużo miejsca z przodu i całkiem przyzwoita ilość miejsca z tyłu (to jeden z wiekszych hatchów w segmencie B - 4,06 m to kilka cm więcej niż np fabia, ibiza, fiesta itp. Siedzenia przód i tył maja isofix. Choc auto bardzo lubię to jednak ładowanie fotelika do tyłu przez przednie drzwi uważam za problematyczne ale tego nie sprawdzałem. Weź fotelik pojedź do salonu i oceń. W prawdzie mito 5 drzwiowe jest w planach ale to jeszcze potrwa. Weź pod uwagę że auto choć prowadzi się zajebiście to zachęca wręcz do ostrej jazdy i jest sztywniejsze niż przeciętne. Nie wiem czy to dobrze dla rodzinnego samochodu.
    Ale za tą kasę (51 tys kosztuje najtańsza wersja mito choć na dziś bardziej interesujący wydaje się być wariant MA 105 KM za chyba 56 tys)jest w czym powybierać, choć oryginalność trzeba zostawić na boku.
    Jakbym interesował się 5 drzwiowym autem z tego segmentu celowałbym w Punto EVO. Bardzo fajny środek nawet ma cos z AR choć z analogicznym silnikiem 105 KM wychodzi nawet drożej (może kwestia dodatków w tej wersji.
    Po tym jak zobaczyłem jak wymiata Linea z (chyba) silnikiem 120 KM nabrałem małego szacuneczku do tego auta i też rozważałbym jako auto rodzinne choć to sedan a wolę hatch-e. 120 KM jest za 54 tys i robi 9 s do setki
    Jeśli masz jakieś inne konkretne pytania o mito to śmiało, służe pomocą.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 18-07-2010 o 01:28

  3. #3
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Faktycznie Mito jaki auto rodzinne będzie uciążliwe ze względu na trójkę drzwi, a dzieciak może miec obawy jak go się posadzi między tymi tylnymi szybami. Też wolałbym doinwestowac do Multiair'a bo to ma 105KM i wg tabelek gdzieś pół litra mniejsze spalanie w każdym cyklu od 1.4 16v, które we Wrocławiu za 2,5 tys można było doprogramowac do 100KM.

    A w 50tys faktycznie Linea i Punto Evo wymiatają. Zwłaszcza te drugie które w porównaniu z Grande Punto jest dużym krokiem do przodu jeśli chodzi o wykończenie wnętrza.

  4. #4
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Wymiatają....prawda ale stylistycznie Linea to jakaś porażka)

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Wymiatają....prawda ale stylistycznie Linea to jakaś porażka)
    E.. nie jest tak źle jak na sedana który powstał z hatcha. Tym ciekawiej na drodze jak się np. taką Audicę w popularnym TiDiaj objeżdża i widzi okrągłe oczy kierowcy. Ale faktycznie firegloo zauważył jeszcze jedno: tylne szyby w mito poprowadzone są wysoko a dzieci zwykle lubią ogladać co się dzieje na zewnątrz. No i jeszcze jedno w standardzie Mito ma homologację na 4 osoby (i dwa zagłówki z tyłu). Jeśli czasem trzeba by przewieźć dwoje kolegów juniora to kolejny kłopot. Generalnie co tu pisać-to raczej auto o innym przeznaczeniu.
    A odnośnie zwiększenia mocy-polska to dziwny kraj we włoszech czy holandii robią to za 150-250 Euro (pewnie i tak wszyscy lecą z gotowca)więc 2500 to cena z kosmosu-za to całe ECU do 95 KM można kupić.
    78 KM na papierze wygląda kiepsko ale w praktyce do 5 tys obr jest identycznie jak w wersji 95 KM. Przy 5 tys jest przymknięcie przepustnicy ale przy normalnej jeździe bez speedów 0-100 to nie ma znaczenia.

  6. #6
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    z dzieciakami rajdować nie będziesz.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jamrozw
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Spider 916
    Postów
    431

    Domyślnie

    Niestety Mito sie nie nadaje na auto rodzine , na siłe wiadomo zapakujecie fotelik ale jest to mega nie wygodne pozatym nie dokonca dziecko bedzie miało wygodnie. Jesli chodzi o fiata linea to widze tylko 2 zalety 4 drzwi i duzy bagaznik(jak na sedan) wszytko pozostałe jest gorsze jakosciowo.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Wymiatają....prawda ale stylistycznie Linea to jakaś porażka)
    porównaj ze siena

    ---------- Post dodany o godzinie 23:53 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:48 ----------

    Cytat Napisał bfiver Zobacz post
    Witam,


    Pozdrowienia i dzięki z góry
    niby z miejscem nie ma problemu, ale przez drzwi jak skrzydła, może być problem z dostępem do tylnych siedzeń.

    a co do julki zależy jaka mito chcesz

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał bfiver Zobacz post
    Witam,

    Mam małe pytanie do użytkowników Mito.

    Wspólnie z żoną zastanawiamy się nad zakupem tej ślicznotki. Jednak mamy pewne obawy co do praktyczności autka pod kątem małego dziecka. Nasz brzdąc ma 1 rok i dopiero co przesiadł się na nowy fotelik, do którego jest wkładany (9-18kg). Czy ktoś z forumowiczów posiadający Mito powozi wraz z pociechą na tylnych siedzeniach? Jak z wkładaniem/wyciąganiem dziecka - da się czy lepiej poszukać czegoś innego? Nie ukrywam, że i mi i żonie autko się bardzo podoba a i jest osiągalne finansowo. Ideałem byłaby Giulietta jednak to nie moja półka cenowa...

    Pozdrowienia i dzięki z góry
    Zdecydowanie się NIE nadaje, zapinanie dziecka, zwłaszcza zimą będzie udręką. Mama, która przy maluchu będzie jeździć z tyłu też zachwycona nie będzie po jakimś czasie
    Na pewno lepsze pod tym wzgl będzie Bravo. (tańsze od Giulietty, jakieś poprzednie roczniki z rabatrami itp. A ona wcale jakoś na kolana nie powala swoją drogą, i nie odstaje aż tak bardzo na plus wizualnie i jakościowo od fiata, jak kiesdyś 147/156 od bravo/brava/marea).
    .

  10. #10
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    [Mi.To] Autko rodzinne?
    No szalony pomysł na miarę prawdziwego Alfaholika! Szczególnie że masz już dziecko... może jakbyś nie miał to uznałbym że nie wiesz na co się chcesz zdecydować... a tak to Alfaholizm!

    Ja bym się nie zdecydował... w 156 sedanie jadę jutro na wakacje z roczna Alą (3 osoby) i będzie bagażnik full...
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Auto rodzinne?
    Utworzone przez sprint w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 11:58
  2. Alfa-rodzinne auto?
    Utworzone przez speedward w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory