Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Temat: [156] stozek

  1. #1
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie [156] stozek

    Pozdrawiam
    Chce w swojej 156 zamontoać stożek.
    Napewno kilka osob ma takie cudo tak więc mam pytani czy ktoś da linka do foty jak ma go wyprowadzonego, druga sprawa, jakiej ma długośći rure i czy ma dodatkowy dolot+ gdzie wyprowadzony???
    Pozdrawiam




    Komentarz dodany przez: robak#21: 2008-06-01, 20:20
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Zapodaj sobie pipe z V6, albo wywal tłumik szumów, a gwarantuję Ci, że będziesz bardziej zadowolony.
    Stożek ma sens tylko wówczas kiedy przebudujesz cały dolot wraz wydechem.
    Filtr stożkowy, to tylko jeden element całego zestawu, który daje efekty, kiedy współgra z tym o czym wspomniałem powyżej. Oczywiście jak się uprzesz, to go zamontujesz i na Twoją psychikę będzie działał tak jakbyś co najmniej Nitro zamontował. W rzeczywistości jednak liczby nie kłamią i po hamowaniu wykresy powiedzą same za siebie... Jednym słowem zdziwisz się, że ubyło coś z mocy i momentu, a co za tym idzie, to i z osiągów.
    Na temat stożków napisano już chyba ze dwie trylogie, tak więc miłej lekturki. Polecam np. P. Grabowskiego.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie kn

    co do tłumika szumów to po pierwsze nie wiem gdzie on jest a V6 pipe dziwnie "przydławia mi silnik".
    Co do stozka to sugerowałem się przede wszystkim testem na alfaclub.pl. Tam jest porównanie stożków i wkłądów na hamowni.
    A chodziło mi raczej o rozwiązanie praktyczne
    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    No stożek w AR156 to bardzo niepraktyczne rozwiązanie - po pierwsze jest kłopot aby go umieścic w miejscu gdzie będzie zasysał zimne powietrze, a po drugie wymiana przepływomierza jest w 70% przypadków konieczna w niedługim czasie po jego zamontowaniu. A przyrost mocy, jesli w ogóle jest, to znikomy
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: kn

    Cytat Napisał b.pawelek
    co do tłumika szumów to po pierwsze nie wiem gdzie on jest a V6 pipe dziwnie "przydławia mi silnik".
    Co do stozka to sugerowałem się przede wszystkim testem na alfaclub.pl. Tam jest porównanie stożków i wkłądów na hamowni.
    A chodziło mi raczej o rozwiązanie praktyczne
    Pozdrawiam
    Jeśli będziesz zainteresowany tym tłumikiem szumów, to daj znać. Z resztą na forum był omawiany temat pipe V6 i tam też wspomniałem jak ja mam to rozwiązane, więc możesz się tam dowiedzieć. W razie czego pytaj.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    co do tłumika szumów to po pierwsze nie wiem gdzie on jest a V6 pipe dziwnie "przydławia mi silnik".

    Od dluzszego czasu czytam twoje posty na roznych forach i co raz czesciej odnosze wrazenie ze nie zawsze wiesz o czym piszesz albo piszesz tylko po to zeby nabic sobie liczbe postow nie wiele wiedzac o temacie Moze uzupelnisz profil i podasz swoj wiek ??

    Mowisz ze V6pipe dlawi ci silnik ale nie wiesz co to tlumik szumow ktory wlasnie trzeba wymatowac zeby zalozyc rurke od V6
    W temacie o HID-ach najpierw sie na nie napalasz a kilka dni pozniej piszesz ze zalozyles i swieca do "pupy"

    już z hida się wyleczyłem.
    Zamontowałem u siebie i na jednym i drugim kloszu mniej więcej po środku jest snop swiała (po regulacji) który wali w przednią szybe auta z ok 20 metrów znaprzeciwka. WYeliminowałem go dopiero po złaożeniu brewek które wyglądają jak psu spod ogona.
    tak więc szybko hidy wyciągłąem.
    po czym po prosbie o fotki nagle okazuje sie ze wcale ich u siebie nie zakladales tylko u kolegi :/

    co do hida który montowałem to był to 6k i chyba 12k (wpadajacy albo w lekki róż albo to ja mam przewidzenia)bo probowałem dwa. Wraz ze wzrostem temp efekt tego odbłysku się pogłębiał. Jak już mówiłem kumpel, który pracuje na szrocie maił dwie brewki z AR i je zarzucilismy wtedy światło padało ok. To napewno był D2S a kupic ich nie kupiłem były na probe bo montuje je na wozie kumpel.
    Na innym forum z kolei wypowiadasz sie ze carbonowa maska jest delikatna i matowieje od uderzenia kamieni co przynajmniej teoretycznie jest malo prawdopodobne i jest calkowitym zaprzeczeniem tego co opisuja inni uzytkownicy chociaż by carbonowych plyt pod silnikiem ( podobno sa wytrzymalsze od blachy i nawet zetkniecie z asfaltem nie pozostawia na nich wiekszych rys )

    Byc moze sie myle i snuje tu tylko" teorie spiskowe" W takim wypadku przepraszam ale mam nie odparte wrazenie ze jednak troche racji mam
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  7. #7
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie ...

    wnioski gratuluje spostrzegawczości

    Co do V6 pipe to chyba źle zrozumiałem (jak był poprzedni wątek na czym ta przeróbka polega) Z tego co zrozumiałem polega to na doprowadzeniu dolotu o większej średnicy i coś takiego u siebie nie miałem.

    Co do niezorientowania w temacie to musze ci przyznać że jestem totalnie nieogarnięty ale interesuje mnie dużo rzeczy więc duż o się pytam. Może rzeczywiście robi to wrażenie jak bym się troche motał ale cóż nic na to nie poradze.
    Spora częśc modów np wymiana tego dolotu (była robiona jak sdam byłem w pracy) bo mam dwie lewe rece i wszystko potrafie zepsuć.
    W zasadzie nie wiem czemu ci to tłumacze ale ze jestesmy na forum AR to kultura zobowiązuje do odpowiedzi na zadane pytania.
    Chciałem modyfikować swoje auto i po prostu szukałem kierunku w jakim to robić. Na poczatku był wizual i wyszedł z tego wieś tuning więc zainteresowałem się mechanicznym.

    Co od HIDów to prawda napaliłem sie jak koń na owies bo wyobraziłem to sobie jako system plug & play. Ze wszystko bedzie pięknie pasowało itd itp.

    Co do wozu kolegi i Hidów to musiałem się przejęzyczyć cały zestaw był na moim wozie (w kńcu jestesmy tylko ludźmi). Nie zmienia to faktu że nie miałem czasu/chęci/możliwośći robienia fotek.


    A co do maski z carbonu u mnie na wsi jeżdzą dwa takie wozy hondy civic z maskami i widziałem jak wyglądają.

    TY WIESZ NA PEWNO LEPIEJ WIĘC MOGE JEDYNIE PRZEPROSIĆ ZA SWOJĄ HANIEBNĄ NIEWIEDZĘ I OBIECAĆ ŻE TO OSTATNI RAZ.

    Bez względu na wszystko pozdrawiam i życze miłego dnia.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    TY WIESZ NA PEWNO LEPIEJ WIĘC MOGE JEDYNIE PRZEPROSIĆ ZA SWOJĄ HANIEBNĄ NIEWIEDZĘ I OBIECAĆ ŻE TO OSTATNI RAZ.
    Ej no daj spokoj Wcale nie chcialem Ci dokuczyc czy zdenerwowac a juz na pewno nie wiem wszystkiego najlepiej
    Poprostu czasem na forach trafiaja sie ludzie ktorzy pisza tylko po to aby nabic sobie licznik Nie zastanawiajac sie nawet nad tym co pisza i czy wnosza co kolwiek do tematu

    Jezeli poczules sie urazony moim pytaniem to przepraszam Od teraz wszystkie ?Twoje posty bede uwazal za powazne i postaram sie pomoc jak tylko umiem najlepiej

    Piwo na przeprosiny
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  9. #9
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie dzięki

    dzięki rewanzuję się tym samym
    Nie ukrywam w każdym razie że mało wiem ale mam nadzieje że od was bardziej doświadczonych dużo się naucze i dlatego duz moze i czesto naiwnie pytam
    Pozdrawiam serdecznie

  10. #10
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie tłumik

    ja mam pytnaie bo poprzednio przy dolocie nie dłubalem osobiśćie a teraz własnie chciałbym to zrobić. I przede wsztstkim chciałbym ustalić jak zdemontowac dolot bo nie mam pojęcia a pod drugie jak wymienia się filtr powietrza i ile kosztuje nowy?
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Stozek
    Utworzone przez Prysu w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 12:42
  2. Film stozek w 2.4
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 17:58
  3. [147] Stozek jtd zalozyc czy nie ?
    Utworzone przez lipus_2005 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 11:42
  4. [155] stozek
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2010, 22:52
  5. stozek czy wklad
    Utworzone przez Jeson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 21:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory