Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: pomiar oleju bagnetem

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie pomiar oleju bagnetem

    witam.
    Mam dość ciekawy problem, otóż za każdym razem jak chce sprawdzić olej, nie potrafię ocenić ile go jest. Bagnet pokazuje naprawdę dziwne rzeczy, krople oleju co kilka milimetrów, albo w ogóle suchy bagnet. Problem pojawił się jak tylko temperatura na co dzień wynosi więcej niż 15 stopni.
    Nie wiem ile tak naprawdę mam oleju, dolałem z dwie setki tak na zapas. Bagnet jest z czarnej blachy, też na nim trudno coś odczytać - o taki kaprys konstruktora. Jakieś rady? czego to mogą być objawy?
    liczę na pozytywne opinie!

    Czy w innych TSach też macie podobny problem?

    Pytanie dodatkowe: ile kosztuje komplet gumek - uszczelniaczy?
    Ostatnio edytowane przez areyoufine ; 07-03-2011 o 21:17

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja mierzę zawsze na zimnym silniku i poziomo stojącym samochodzie i nie ma problemów.
    Jeśli silnik jest ciepły to róznie z tym bywa.
    Bagnet jest rzeczywiscie szary, ale jak dobrze ustawić go pod światlo to nie ma specjalnych problemów z odczytem poziomu oleju.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    To ciekawe, bo w JTD bagnet jest dość jasny (mosiądz? taki kolor) i dobrze się na nim ocenia poziom oleju (oczywiście po przetarciu go wcześniej szmatką i wsadzeniu raz jeszcze)

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Pomiar poziomu oleju powinno się wykonywac na ciepłym silniku - kilka minut po wyłączeniu. Najpierw trzeba wyjąc bagnet, wytrzeć go suchą szmatka, a następnie włożyc i wyjąc - wtedt nie powinno byc problemów z odczytem
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie

    dzięki za rady, jednak wcześniej sprawdzałem zgodnie z tymi wytycznymi i tak jest problem. W Focusie TDCi takich problemów nie miałem. Pokombinuje jeszcze.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Ja miewam podobne halo Tzn. kilka minut po wyłączeniu mam wskaz - mało oleju....czekam i sprawdzając po dłuższym czasie.... mam 3/4 Olej mam nowy i dobry (Valvoline) Zauważyłem, że bagnet w TS-ie jest tak umiejscowiony, że naprawdę niewielki przechył auta daje znaczące przekłamania. Jeśli masz kropki i mazy na bagnecie to masz najprawdopodobniej brudny kanał bagnetu - skocz do jakiejś "wymienialni" niech CI go oczyszczą próżniowo.
    Ostatnio edytowane przez Lucas83 ; 23-07-2010 o 21:48 Powód: Babole stylistyczne

  7. #7
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    mozna bagnet wytrzec i przetrzec kredą, wtedy bedzie wyraznie wdac stan oleju.

    pzd.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Pomiar poziomu oleju powinno się wykonywac na ciepłym silniku - kilka minut po wyłączeniu. Najpierw trzeba wyjąc bagnet, wytrzeć go suchą szmatka, a następnie włożyc i wyjąc - wtedt nie powinno byc problemów z odczytem
    Temperatura silnika nie ma tu nic do rzeczy - nie wiem, skąd ta teoria. Ważne, żeby cały olej dobrze spłynął do miski, a kilka minut to za mało, co stwierdziłem doświadczalnie.
    Dlatego wolę to robić na zimnym silniku - wtedy nie muszę się paprać z wycieraniem bagnetu - wystarczy go wyjąć i wszystko widać dokładnie.
    No, ale oczywiście niech każdy robi, jak mu wygodniej.

  9. #9
    Arturo147
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Temperatura silnika nie ma tu nic do rzeczy - nie wiem, skąd ta teoria. Ważne, żeby cały olej dobrze spłynął do miski, a kilka minut to za mało, co stwierdziłem doświadczalnie.
    Dlatego wolę to robić na zimnym silniku - wtedy nie muszę się paprać z wycieraniem bagnetu - wystarczy go wyjąć i wszystko widać dokładnie.
    No, ale oczywiście niech każdy robi, jak mu wygodniej.
    Dokładnie kolego,NIGDY nie robi sie pomiaru na ciepłym silniku i kazdy kto ma jakies pojecie to wie ze olej na ciepłym silniku jest rozprowadzony po róznych elementach i nie ma go w misce,wiec wskazanie na bagnecie bedzie niższe niz rzeczywiste.

  10. #10
    ViP Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    AR 156 1.8 TS 1999 MB 124 3.0 24V
    Postów
    406

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo147 Zobacz post
    Dokładnie kolego,NIGDY nie robi sie pomiaru na ciepłym silniku i kazdy kto ma jakies pojecie to wie ze olej na ciepłym silniku jest rozprowadzony po róznych elementach i nie ma go w misce,wiec wskazanie na bagnecie bedzie niższe niz rzeczywiste.
    wygląda na to że panowie inżynierowie w AR nie mają "pojęcia" o sprawdzaniu poziomu oleju...

    cytuję z instrukcji obsługi:

    "Sprawdzenie poziomu należy wykonać, gdy samochód stoi na poziomej powierzchni, po kilku minutach (około 5) od wyłączenia silnika, aby olej spłynął do miski olejowej."

    nie wiem na jakim oleju jeździsz ale jeśli po 5 minutach nie masz go w misce olejowej to coś na pewno z nim nie tak - przecież rozgrzany olej jest baaaardzo płynny
    Moja eks:
    Alfa Romeo 156 1,8 TS CF2 1999

Podobne wątki

  1. Pompa oleju V6 - pomiar
    Utworzone przez ozman w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 14:00
  2. 2.0 JTS- jak wykonać pomiar ciśnienia oleju
    Utworzone przez JTS156LPG w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:38
  3. [Giulietta] UWAGA: problemy z bagnetem oleju!
    Utworzone przez donvito w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 10:16
  4. [Brera] 1750 TBi - jak sobie radzicie ze sprawdzaniem poziomu oleju bagnetem?
    Utworzone przez pafka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 13:47
  5. [145] problematyczny pomiar poziomu oleju
    Utworzone przez lukaswisniewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2008, 16:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory