Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [147] Alfa romeo 2.5v6

  1. #1
    maczock
    Gość

    Exclamation [147] Alfa romeo 2.5v6

    Witam. Na tym forum jestem nowy choć alfami jeżdze od chyba 6 lat I aktualnie wpadłem na chyba dość ciekawy pomysł mianowicie stworzenie małej wyścigóweczki na bazie 147. Mam już zakupionych we włoszech dawców AR1562.5V6 i AR1472.0TS Automat i chcicałbym dokonać swapa silnika z 156 do 147 i ew ów silnik podtuningować taki zajęcie sobie na zime szykuje. I stąd moje pytanko do zapewne biegłych głow na tym forum. Czy sprawa, której chcę się podjąć jest wykonanlna bez większych problemów, chodzi mi głownie o mocowanie silnika, skrzyni czy wymagało to będzie wielu przeróbek? Jak bez wielkich ingerencji wyciągnąć trochę mocy z silnika v62.5? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny gdyż pozwoli mi się to logistycznie nieco przygotować




    Komentarz dodany przez: robak#21
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem
    Ostatnio edytowane przez robak#21 ; 31-07-2010 o 20:13

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał maczock Zobacz post
    Jak bez wielkich ingerencji wyciągnąć trochę mocy z silnika v62.5?
    Tak to tylko w Erze i to poważnie mówie, tanio nie da się, najtaniej wsadzić 3.0
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Tak to tylko w Erze i to poważnie mówie, tanio nie da się, najtaniej wsadzić 3.0
    To to jeszcze nic.
    Podstawowym problemem będzie brak BodyCompa w 156.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Podstawowym problemem jest ogrom problemów przy których kupno 147-ki GTA będzie niewielkim kosztem
    Też miałem marzenia..... ale rocznik 98 skutecznie mnie leczy.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    To to jeszcze nic.
    Podstawowym problemem będzie brak BodyCompa w 156.

    Wszystko do przeskoczenia, chłopak z Kielce widać auto chciał zbudować do wygłupów na Miedzianej Górze zapewne, ma u siebie łebskich chłopaków w AutoMobilklubie co nie takie wydumki poskładało, i tak do wyprucia cały środek, wrzucić pod maskę StandAlone np. MS3 i i gitara. Osobiście gdybym robił coś takiego to poszedłbym właśnie w tą stronę.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #6
    Starscream
    Gość

    Domyślnie

    A po co pytać? Nie lepiej robić? Pozatym, jeśli chcesz zrobić taką zabawkę i nie wiesz, że AR 147 i 156 ma taką samą komorę silnika, to jeśli sam będziesz to robił, to będzie ciekawie conajmniej..

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory