Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Pytania młodego o ICS - spalanie chwilowe

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie Pytania młodego o ICS - spalanie chwilowe

    Witam jestem świeżym użytkownikiem alfy 166 2,4 z 2002r nawigacja G3 i mam kilka pytań odnośnie ICS:
    1.W jaki sposób zobaczyć spalanie chwilowe, w TRIP są 3 pozycje, pierwszej jeszcze nie kapuje, na drugiej pozycji są dane o spalaniu itp. od ostatniego resetowania, nie winem, co niby pokazuje się na pozycji 3 jest jakieś spalanie, ale na pewno nie jest to chwilowe, bo nie zmienia się z dodaniem gazu i też można to zresetować.

    2. Jak u diabła ustawić strefę czasową, GMT+1 bo przecież my w takowej mieszkamy, rozumiem, że zegarek ma się ustawić sam z RDS-u, (ale ta funkcja nie jest aktywna w ustawieniach, i zegarek nie chce się ustawiać ani z nawigacji ani z radia, a tym bardziej ręcznie.

    3.Dioda chyba od alarmu ta koło schowka pod lusterkiem powinna chyba świecić albo migać u mnie jeszcze nigdy się nie zaświeciła.

    4.Jak zapamiętać ustawienie siedzenia kierowcy?

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Ad.1 zeby zobaczyć spalanie chwilowe musisz wejsc w ustawienia i zmienic zeby pokazywalo km/1l czy jakoś tak (nie pamietam dokladnie musial bym isc do samochodu i sprawdzic).

    Ad.2 Zegarek ma sie ustawic sam z nawigacji warunkiem jest wlozona plyta do czytnika w bagazniku.

    Ad.3 a jestes pewien ze masz zamontowany alarm czy tylko sam centralny sterowany z pilota w kluczyku.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejek20
    Ad.1 zeby zobaczyć spalanie chwilowe musisz wejsc w ustawienia i zmienic zeby pokazywalo km/1l czy jakoś tak (nie pamietam dokladnie musial bym isc do samochodu i sprawdzic).
    Dzięki wiem co masz na mysli jutro to sprawdze.

    Cytat Napisał lejek20
    Ad.2 Zegarek ma sie ustawic sam z nawigacji warunkiem jest wlozona plyta do czytnika w bagazniku.
    Czas z tego co widzę nie ma zamiaru się ustawić sam, czy to z płytą w czytniku navi czy bez płyty, co z tą strefą czasową jak ustawić GMT+1? (Może jak przyjadę do polski to czas się sam przestawi)

    Cytat Napisał lejek20
    Ad.3 a jestes pewien ze masz zamontowany alarm czy tylko sam centralny sterowany z pilota w kluczyku.
    Nie mam pojęcia czy jest alarm, jak to sprawdzić przy otwieraniu i zamykaniu auta tylko migają kierunki nic więcej

  4. #4
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Czy jest alarm mozna to sprawdzic chocby po wyglądzie kluczyka jak jest czerwony i tylko z jednym przyciskiem u góry to niemasz alarmu.

    Temat z zegarkiem był już poruszany na forum poszukaj troche.

    a co do spalania to jak wiesz o co mi chodzi to ustawisz tylko ze ono pokazuje w takiej dziwnej formie mianowicie ilosc przejechanych kliometrów na 1 litrze paliwa.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejek20
    Czy jest alarm mozna to sprawdzic chocby po wyglądzie kluczyka jak jest czerwony i tylko z jednym przyciskiem u góry to niemasz alarmu.
    Kluczyk mam czarny a na nim jeden przycisk do otwierania auta, a drugi do otwierania bagażnika.
    Wiesz coś może o zapamiętywaniu ustawienia fotela kierowcy?

  6. #6
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    lejek20, ja mam czerwony z jednym przyciskiem i mam alarm przyjacielu z centralnym oryginalny,

    najlepiej sprawdzić, czy masz czujniki ultradźwiękowe wewnątrz i syrenę z tyłu w bagażniku.

    ręcznie da się ustawić zegarek, bo sam go ustawiłem, bez obecności płyty navi

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Spalanie chwilowe w ten sposób: Trip>einstellen>Verbauch>jak wejdziesz w Verbauch to tam wybierz l/km i dajesz zatwierdz....to jest w jezyku niemieckim;]

    Godzine recznie ustawisz w ten sposob: Trip>Einstellen>Datum/Uhr wejdz w to i bedziesz miał wyswietloną godzine,date i strefe czasowa po kolei bedziesz sobie ustawiał i sobie poradzisz!!

    Pozdrawiam,rano chciałem two wrzucic,ale chwile strona bya nieczynna wiec dopiero teraz...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Co do pamięci foteli, ja to robie tak: ustawiam fotel jak mi wygodnie, wciskam MEM i numer na którym chce zapisac "moją pozycję", przytrzymuje chwile oba guziki razem wcisniete i zapisuje sie wszystko :wink:
    P.S jechał ktos z was moze wczoraj miedzy 21:00 a 22:00 w okolicach Nowego/Starego Sącza ciemną 164?? :?: :mrgreen:
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    W Starym Sączu koles ma 164 ciemna chyba w dieslu,ale nie jestem pewien...ładnie wyglada auro czesto stoi przy ulicy nie zdradze w ktorym miejscu,ładna jest i to na 99% tą alfe wczoraj widziałes bo innej w okolicy takiej nie ma,jets jeszcze 164 ale zielona miała robiony remont silnika a mianowicie wałek rozrządu i szlif zaworów i głowicy,teraz chodzi jak poj....na tylko gosc w niej sie bawił z elektyka i teraz mu nie chodzi elektryka w srodku bo chciał załozyc panel od klimy a nie udało sie mu to .... Miał kappe SW 2,4jtd to zamienił na Voyagera w dieslu bo jechał kappa na autostradzie i mu zgasła za 15 min zapalił i pojechał i wiecej sie to nie powtórzyło,mechanik stwierdził podobno ze wtryskiwacze do wymiany i cos z paliwem....to były jego przypuszczenia... alfa tego goscia ma kopa ładnego bo gadamy z nim czasem i jest spoko,szkoda ze lancie sprzedał..paliła mu ok9l bo chipa jakiegos złego mu załozyli... jego strata...

    ale sie rozpisałem

  10. #10
    gumis_kiler
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejek20
    Ad.1 zeby zobaczyć spalanie chwilowe musisz wejsc w ustawienia i zmienic zeby pokazywalo km/1l czy jakoś tak (nie pamietam dokladnie musial bym isc do samochodu i sprawdzic).
    mi sie wydaje ale moge sie mylic ale to nie jest chwilowe spalanie tylko ile kilometrow zrobisz na 1 litrze jak samo wskazuje kilometrow na litr....tak samo jak kilometrow na godzine...

Podobne wątki

  1. [159] Wysokie chwilowe spalanie. podczas jazdy bez wciśniętego gazu
    Utworzone przez richi102 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 17-02-2018, 13:03
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 21:31
  3. [159] Komputer pokładowy / spalanie chwilowe
    Utworzone przez AirAjti w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 08:11
  4. [159] Spalanie chwilowe
    Utworzone przez karlos47 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 12:42
  5. w jakich wartościach macie pokazane spalanie chwilowe ?
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 13:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory