Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Zastanawiam się nad kupnem 1.4 MultiAir 16V 105 KM - proszę o opinię

  1. #1
    Croatan
    Gość

    Domyślnie Zastanawiam się nad kupnem 1.4 MultiAir 16V 105 KM - proszę o opinię

    Witam wszystkich Alfaholic'ów

    Zacznę od tego i zamierzam kupić z Salonu Alfiątkę, która urzekła mnie swoim wdziękiem. Przesiadka będzie ostra bo z Audi A6 3.0 Quattro taka jak w podpisie Otóż zamierzam kupić wersję z silnikiem 1.4 MultiAir 16V 105 KM wersja Distinctive + pakiet komfort + pakiet widoczność. Na pewno będzie mniej palił niż Audi, a z racji tego, że jestem studentem nie stać mnie już na utrzymanie tego SMOKA Wchodząc do salony Alfy prawdę powiedziawszy średnio mi przypadła do gustu. Przyszedłem do domu zobaczyłem ją w internecie na zdjęciach i w ogóle mi obrzydła, zupełnie inaczej wyglądała na żywo. Więc jeszcze tego samego dnia pojechałem do salonu i w tym momencie zakochałem się, bez porównania .
    Co możecie powiedzieć do ekonomiczności tego autka/ tego silnika, części zamiennych, serwisów (jakie koszty) ile pali w mieście/na trasie/ w cyklu mieszanym Ogólnie przejrzałem dzisiaj chyba wszystkie tematy związane z tym cudeńkiem i jako tako nie widziałem aby ktoś się wypowiadał na temat akurat tego silnika. Powiem szczerze cena też jest atrakcyjna jak na model 2010 z takim wyposażeniem ok.60 tyś zł. + dealer dodaje mi alarm. Zastanawiam się nad kolorem, gdyż ten akurat model jest czarny ;( wolałbym biały, bądź czerwony (rosso giulietta) ale niestety nie ma z takim wyposażeniem. W piątek, bądź jutro czeka mnie jazda próbna tym samochodem. Co o tym myślicie, jak za taką cenę, może jeszcze udałoby się zbić cenę (z racji tego, że jest połowa roku i za 6 miesięcy będzie ona już roczna), albo w ramach tej samej, bądź za małą dopłatą (nie 3350 zł) udałoby się zamontować bi-ksenony ze spryskiwaczami? Jak taki montaż przebiega w tym samochodzie, czy tylko lampy wymieniają, dodają spryskiwacze, czy trzeba jakiej transformatory dodatkowo montować. To chyba tyle na tą chwilę, czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 26-10-2010 o 13:18

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Silniki te wprowadzono niedawno stąd też mało samochodów z nimi. Jest to bazowa wersja 95 KM +multiair niedoładowany. 0-100 to 10,9 s niecałą sekundę szybciej niż "standardowy" starjet 95 KM i ma 130 Nm. Po 3 litrowym silniku i jak sadzę ponad 200 KM szału raczej nie będzie
    Części w cenach takich jak do Grande Punto (czyli tanie i sporo zamienników) ale auta za młode aby się psuły poza tym w większości na gwarancji (a z tym silnikiem wszystkie).
    Co do ksenonów - ja tego nie widzę a przynajmniej nie w takim wydaniu jak jest w oryginale. I wydaje mi się że w tym konkretnym egzemplarzu wyjdzie to drożej. Lampy to nie problem ale trzeba dać nowe (ściągając zderzak) które kosztują sporo chyba że stare wezmą w rozliczeniu, do tego przetwornice WN, do tego spryskiwacze+wiercenie zderzaka, pompa wysokiego ciśnienia, inny przycisk w kabinie oraz czujniki samopoziomowania na wahaczach. Do tego wszystkiego są inne wiązki przewodów a co za tym idzie inny układ (więcej) pinów we wtyczkach. Ale największy problem to body computer który to wszystko razem obsłuży (w ksenonach jest inny) a sam koszt kupienia drugiego katalogowo to ok 2500 zł. Wszystko powyższe dotyczy oryginalnych świateł montowanych w fabryce a nie druciarni i HID-ów za 200 pln. Ale i takich nie da się zamontować bo body będzie zgłaszał awarię świateł.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 19-08-2010 o 22:57

  3. #3
    Croatan
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno przy ksenonach widoczność lepsza kurczę właśnie nie wiem jak zrobić, cóż jutro jazda testowa i wszystko się okaże. Liczę się z tym, że po 3.0 i ponad 220 KM będzie ciężko ze 105 KM ale to ma być ekonomiczne autko dla studenta fajnie byłoby mieć wersję 135 konną ale 8000 zł droższa co prawdę powiedziawszy mnie odstrasza, ale nie wiem jak ze spalanie. W katalogu napisane jest, że mniej spala o ok. 0,1 - 0,2 przy takiej mocy czy jest to w ogóle możliwe? nie chce mi się wierzyć. No i oczywiście dźwięk silnika inny przy turbinie ehhhh co radzicie, jaki kolor fajniejszy? jaki silnik. niestety mam do wyboru tylko to co jest w salonach, gdyż nie mogę czekać 8 tyg. na własną konfigurację, a szkoda
    Ostatnio edytowane przez Croatan ; 20-08-2010 o 06:23

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jamrozw
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Spider 916
    Postów
    431

    Domyślnie

    a ile zamierzasz wydać max?

    proponuje podzwonić do innych dilerów naprzykład do katowic Ganinex,PolCar może się okazać że bedą mieli lepsze ceny na samochodach albo fajniejsze promocje.
    Ostatnio edytowane przez jamrozw ; 20-08-2010 o 06:45

  5. #5
    Croatan
    Gość

    Domyślnie

    Ok 60-63 tyś zł mam do wydania... prawdę powiedziawszy interesuje mnie coś z Warszawy - Olsztyna nie opłaca mi się jeździć gdzieś dalej

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Croatan Zobacz post
    Ok 60-63 tyś zł mam do wydania... prawdę powiedziawszy interesuje mnie coś z Warszawy - Olsztyna nie opłaca mi się jeździć gdzieś dalej
    Jak może nie opłacać się jechać gdzieś dalej po auto za 60tys.? Na bilet EC wydasz stówę, a zyskać możesz wyposażenia za kilka tys....

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  7. #7
    Croatan
    Gość

    Domyślnie

    chodzi o to że bede musiał do salonu zajrzeć, gdyż biore na samochód kredyt w banku (potrzebuje faktury pro forma, zeby bank dal mi kredyt) hmmm moze jednak trzeba bedzie sie przejechac. gdzie polecacie dzwonić i odwiedzic salony?

  8. #8
    Croatan
    Gość

    Domyślnie

    albo źle szukam i nie mogę znaleźć albo nie ma tego na forum. czy ktoś mógłby mnie uświadomić z jakim spalaniem muszę się liczyć z silnikiem 1.4 105 KM i 14.TB 135 KM ?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    zerknij na dane grande punto wyniki będą bardzo podobne. O ile pamiętam 105 MA śrenio spala 5,7 (cykl mieszany), (95 KM 5,9) a TB 120 6,1. 135MA nie wiem. Tyle że w przypadku silników turbo to fikcja każdy che z tej mocy skorzystać a nie jeździć tak jak w teście spalania czyli po emerycku

  10. #10
    Croatan
    Gość

    Domyślnie

    To się zgadza, tyle że ja już prawdę powiedziawszy szybko nie jeżdżę, po 226 KM szybka jazda mi się odechciała... zależy mi tylko na tym aby w miarę sprawnie wyprzedzać, a nie w ślamazarnym tempie doradźcie mi jaki silnik wziąć aby był ekonomiczyny, a jednocześnie żwawy

Podobne wątki

  1. 159 1.9 JTD Proszę o Opinię...
    Utworzone przez prezeskxd w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 19:04
  2. Proszę o opinię AR 156
    Utworzone przez kividuma w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 22:08
  3. Proszę o opinię !
    Utworzone przez gregor48 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 19:14
  4. Proszę o opinię
    Utworzone przez mumok w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 15:49
  5. zastanawiam sie nad kupnem
    Utworzone przez luxik10 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-08-2007, 20:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory