Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Czy w GT jest regulacja podnoszenia szyb bocznych?

  1. #1
    abdenago
    Gość

    Domyślnie Czy w GT jest regulacja podnoszenia szyb bocznych?

    Witam Jak w temacie czy w GT jest regulacja podnoszenia szyb bocznych. dziś wymieniali mi klamke i wyjeli w tym celu szybę. wydaje mi się, iż teraz po zamknięciu drzwi szyba jest jakieś 5-10mm za nisko. szyba od strony pasażera wbija się w uszczelkę, a od strony kierowcy nie. Nie pamiętam dokładnie jak było przed demontażem ale teraz przy ponad 100km /h słyszę szwist od szyby.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 21-08-2010 o 22:45

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    spróbuj zaprogramować- zjeżdżasz na sam dół trzymając 3 sek wciśnięty przycisk po dojściu szyby do końca, potem do góry i znowu 3 sek. po tej operacji masz zaprogramowane

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Jeżeli nie pomoże, to:

    Jest regulacja szyby – góra dół oraz można ją wyregulować względem uszczelki w poziomie (do lub od uszczelki). U mnie regulował Marcins737, widziałam jak to robił (zdjął boczek drzwi, wyciągnął mechanizm szyb, sprawdzał i regulował manualnie), ale nie podejmuję się dokładnego opisu – lepiej odeślę do źródła, na pewno Ci wytłumaczy lepiej niż ja (http://forum.alfaclub.pl/profile.php...profile&u=2164).

    Problemem mogą być też drzwi (jeśli problem szumienia występował przed robieniem klamki lub jeśli okaże się, że szyba jest wyciągnięta maksymalnie), które opuściły się na zawiasach. Możesz zobaczyć czy drzwi się nie opuściły patrząc na listwy drzwi przednich i te z tyłu oraz na zawiasy. Ten od strony fotela – tam są takie wyżłobienia fabryczne (wysokość i głębokość), możesz zobaczyć czy zawias nie jest przesunięty względem tych wyżłobień (zwłaszcza w pionie, bo w poziomie nie sądzę), czy drzwi są dobrze ustawione. To problem drzwi w AR, że opadają - a w coupe zwłaszcza nieznośny.

    Po ustawieniu lej wodę na szyby i patrz czy pojawiają się kropelki wody na wewnętrznej stronie szyby – jeśli nie to będzie dobrze ustawione.

    U mnie problemem było nieznaczne opuszczenie się drzwi na zawiasach, dzięki uprzejmości p. Grzegorza z LT/AT bella trafiła do specjalisty, który wyregulował zawiasy, tak że nawet kropla nie przechodzi. Bez ich pomocy, sama nie dałabym rady.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 20-08-2010 o 23:02

  4. #4
    abdenago
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi, jednak chodzi mi bardziej o informacje czy po zdjęciu tapicerki jest regulacja wysokości szyby na śrubach, nie podejrzewam opuszczonych drzwi gdyż przed wymianą klamki było ok, nie byłem tego do końca pewien ale szwist jest tak głośny ze pasażerowie zwrócili uwagę na ten problem.

  5. #5
    4onepostonly
    Gość

    Domyślnie

    oczywiście że jest regulacja wysokości na śrubach
    ...niezalezna od regulacji kąta pochylenia

    Majka - mechanizm nie był wyjmowany
    Ostatnio edytowane przez 4onepostonly ; 25-08-2010 o 23:27

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Nie był... hmm... - jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach Dlatego zamieściłam link do Ciebie.

    I wyszło, że nie patrzyłam uważnie - ale i tak sama tego robić nie będę, jak wiadomo

    A i ...z uprzejmości, oznacza free...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Łódź, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD Q2
    Postów
    51

    Domyślnie

    u mnie problem był w regulacji drzwi, byly wymienione po kolizji i te nowe były jakies 1,5cm za nisko, po wyregulowaniu problem szumienia w zasadzie ustąpił. Teraz przy ok 130 km/h pojawia sie drobny szum, nie wiem czy jest to normalne? Przy 170km/h juz szumi duzo bardziej co w dluzszej podrozy z ta predkoscia staje sie uciazliwe. Może są jakieś preparaty do uszczelek którymi mozna przesmarowac i poprawia sie uszczelnienie? A może to jest normalne w GT?

  8. #8
    Maykee
    Gość

    Domyślnie

    wezcie pod uwage ze u nas w gt nie ma ramek szyb jak jezdzilem subaru to tak samo swiszczy wiec z tym ciezko jest cos zrobic. Jak ja lece na trasie to daje po prostu glosniej muzyczke i nic mi nie swiszczy hehehhe

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    a niech sobie świszczy najważniejsze żeby woda nie leciała do środka i żeby nie wiało po dyńce

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Łódź, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD Q2
    Postów
    51

    Domyślnie

    dokladnie, patent z muzyka również przeze mnie praktykowany. Mysle ze trzeba to po prostu zaakceptować, bo są plusy i minusy. Otwieram szyby z kluczyka dziewczyna otwiera drzwi patrzy sie na mnie i mówi: ale fajne drzwi, nigdy takich nie widzialam - bezcenne

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 09:04
  2. [145] wymiana mechanizmu podnoszenia szyb bocznych
    Utworzone przez michal w. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 07:22
  3. [GTV] Mechanizm podnoszenia szyb jest taki sam co w Spiderze? I kilka innych pytań
    Utworzone przez JjF w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 16:59
  4. [145] Nakładki bocznych szyb
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2009, 12:28
  5. [145] Owiewki szyb bocznych
    Utworzone przez simeone w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory