Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Kto używa pokrowiec na samochód ?

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie Kto używa pokrowiec na samochód ?

    Witajcie!

    W związku z tym że mam problem ze znalezieniem garazu na zime w okolicy domu chciałem nabyc pokrowiec na auto, tylko nie wiem jak taki pokrowiec będzie się sprawowac w zime, wiadomo śnieg, mróz, lód... może ktoś używa takiego czegoś i zechce podzielic się wnioskami lub jakimiś uwagami ?
    Drugie auto na zime już kupiłem, a alfka idzie w zimowy sen
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kln
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    ZGR
    Auto
    156 1.9JTD16V '03 FL
    Postów
    227

    Domyślnie

    Kupiłeś drugie auto na zimę, dlaczego nie wynajmiesz garażu gdzieś dalej? Przecież wtedy raczej nie będzie stanowić problemu dojazd do garażu i podmiana aut? Jeśli nie zamierzasz jej używać zimą (czego oczywiście nie radzę) to na pewno lepiej dla niej będzie jeśli postoi w miarę ciepłym garażu niż na mrozie.

    P.S. Doświadczenia z pokrowcami nie miałem.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał kln Zobacz post
    Kupiłeś drugie auto na zimę, dlaczego nie wynajmiesz garażu gdzieś dalej? Przecież wtedy raczej nie będzie stanowić problemu dojazd do garażu i podmiana aut? Jeśli nie zamierzasz jej używać zimą (czego oczywiście nie radzę) to na pewno lepiej dla niej będzie jeśli postoi w miarę ciepłym garażu niż na mrozie.

    P.S. Doświadczenia z pokrowcami nie miałem.
    Kupiłem drugie ale nie tylko żeby alfa nie jeździła zimą, jestem wykończeniowcem i drugie auto służy mi też do wożenia narzędzi, gipsów, klejów, płytek itp. itd.
    a garaż musze mieć blisko bo chce też tam trzymać troche gratów potrzebnych mi do pracy i nie chce tracic czasu na dojazdy do niego po każda byle pierdołe i dlatego musze czekać aż trafi sie jakiś blisko, a nie wiem czy znajde przed zimą więc dlatego pytam o pokrowiec.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Ja mam pokrowiec i również był założony zimą, i na pewno będzie założony na kolejną zimę. Nie zakładam go tylko jak auto jest mokre (jak przyjadę w czasie deszczu) - raz, że auto mokre, a dwa brudne.
    Są rożne opinie na ten temat, jedni są za, inni przeciw. Ja doszedłem do wniosku, że dla mnie jednak pokrowiec to dobre rozwiązanie. Alfą jeżdżę rzadko. Pokrowiec chroni auto przed słońcem (może później wyblekną znaczki, hehe ), przed ptasimi kupami, i w ogóle mniej się brudzi (ale się jednak brudzi), i również chroni przed drobnymi obiciami - np. jak sąsiad niechcący zahaczy swoimi kluczykami, to nie przejedzie prosto po lakierze ale po pokrowcu.
    Minus jest taki, że rano pod pokrowcem jest rosa. Ale niby ten pokrowiec przepuszcza powietrze i jednak na ogół auto jest suche. W sumie to uważam, że pokrowiec w moim przypadku to mniejsze zło, niż gdyby auto miałoby stać bez niego.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    znajomy zakupił przed zeszłoroczną zimą pokrowiec na swój samochód->fiat bravo w kolorze czarnym, nie jest z niego zadowolony, ponieważ zeszłoroczna zima była troche wietrzna-co poskutkowało przetarciami powłoki lakierniczej-szczególnie widocznych na lusterkach-niestety czarny kolor uwydatnia wszelkiej maści wady

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    znajomy zakupił przed zeszłoroczną zimą pokrowiec na swój samochód->fiat bravo w kolorze czarnym, nie jest z niego zadowolony, ponieważ zeszłoroczna zima była troche wietrzna-co poskutkowało przetarciami powłoki lakierniczej-szczególnie widocznych na lusterkach-niestety czarny kolor uwydatnia wszelkiej maści wady
    Hmm... dobrze że mi o tym napisałeś jesli kupie to raczej ponaciągam go na zime tak żeby nie tarmosił sie na wietrze, myślę ze gumowe paski z haczykami rozwiążą problem.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Hmm... dobrze że mi o tym napisałeś jesli kupie to raczej ponaciągam go na zime tak żeby nie tarmosił sie na wietrze, myślę ze gumowe paski z haczykami rozwiążą problem.
    on ma dedykowany podobno jakiś, z jakimiś montażowymi elementami-jak wieje to raczej nie wyeliminujesz tego tarmoszenia

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Widzę, że wraca dawna moda z lat 70-tych i 80-tych z pokrowcami na auta. Dziś Alfy a wcześniej trabanty i syrenki.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Widzę, że wraca dawna moda z lat 70-tych i 80-tych z pokrowcami na auta.
    jedź do niemiec. tam co drugi skuter na ulicy stoi w pokrowcu

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Skuter to nie auto.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

Podobne wątki

  1. Czy ktoś używa Ceramizera ?
    Utworzone przez predator w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 19:19
  2. [159] Pokrowiec na samochód latem.
    Utworzone przez Artorius w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory