Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alfa 146 poświetlenie tablic

  1. #1
    allora
    Gość

    Domyślnie Alfa 146 poświetlenie tablic

    Witam
    Mam AF 146 1.4 TS 98r. i mam spaloną diodę, lub żarówkę w miejscu, gdzie jest pokrętło od kierowania nadmuchem (gdzie ma dmuchać, czy na nogi, czy na szyby) Moje tytanie, to czy może wiecie jak tę Zarówkę moge wymienić, czy jest jakieś proste dojście do niej. A może ktoś ma instrujcję do tego modlu.
    Z góry dzięki Marcin

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    moge napisac jak to jest w 97...
    musisz wyciagnac plastiki po lewej i prawej stronie konsoli srodkowej - takie prostokatne. najlepiej podwaz srubokretem.

    potem odkrec srubki przy nawiewie gornym i te ktore byly pod tymi plastikami. jeszcze trzeba zdemontowac popielniczke bo pod nia tez sa srubki i juz panel powinien sie sciagnac mam nadzieje, ze o niczym nie zapomnialem

    tylko nie zapomnij o zdjeciu tych dwoch plastikow bo mozna latwo polamac konsole...
    z prawej strony ten plasik jest na wysokosci aribaga pasazera, a z lewej jest na nim kratka od czujnika temperatury w klimie automatycznej...

  3. #3
    allora
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za radę. Wprawdzie nie mam airbagu dla pasażera i klimy , ale dzisiaj, albo jutro się pobawie i po weekendzie napisze, czy mi się udało. To co napisałeś napewno się przyda.

  4. #4
    allora
    Gość

    Domyślnie

    właśnie skączyłem wymieniać te żarówki
    Zrobiłem wszyatko wegług wskazówek i były naprawed bardzo przydatne.
    Wymieniałem również żarówki w tablicy (zegary) i wszystko poszło bardzo sprawnie, ale mam niestety problem. Po całej tej wymianie zapaliła sie kontrolka od poduszki powietrznej i teraz nie gaśnie. Czy masz na to jakiś sposób????? :wink:

  5. #5
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał allora
    Wymieniałem również żarówki w tablicy (zegary) i wszystko poszło bardzo sprawnie, ale mam niestety problem. Po całej tej wymianie zapaliła sie kontrolka od poduszki powietrznej i teraz nie gaśnie.
    A czy w czasie wymiany przekręciłeś kluczyk w stacyjce żeby sprawdzić czy wszystko świeci :?:

  6. #6
    allora
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to nie pamiętam dokładnie, ale jest to bardzo prawdopodobne, że tak zrobiłem. Ale jaki to ma wpływ na kontrolke z poduszki. Myślałem, że może trzeba będzie zrestartować komputer, jeżeli taki istnieje w tym modelu, ale nie wiem jak to zrobić.

  7. #7
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    allora, mialem to samo, emenems tez... pali mi sie do dzisiaj i za cholere nie wiem co dotknalem ze kontrolka sie zapalalila. emenems mowil, ze pojechal do serwisu poduszkowego i zrobili mu to w kilka chwil i zaplacil jakies grosze...

    zeby zrestartowac komputer odlacz kleme od akumulatora na 5 minut, ale w moim przypadku to nie pomoglo...

  8. #8
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał allora
    ale jest to bardzo prawdopodobne, że tak zrobiłem.
    Na 99% tu tkwi przyczyna :!:

    Nie od końca wiem dlaczego, ale podczas wymiany żarówek w podświetleniu tablicy zegarów zaleca się zostawienie kluczyków w domu, lub schowanie ich w głębokiej kieszeni, żeby nie pokusiło sprawdzać.

  9. #9
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    rigobert, ja wlasnie przekrecalem kluczyk na 100%
    wiesz jak to naprawic? bezpieczniki pod kierownica sa ok...

  10. #10
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Zasięgnąłem porady amargo z forum www.alfaromeo.pl i prawdopodobnie przyczyną zapalenia się kontrolki poduszki jest to, że gdy odpinamy liczniki to przerywamy układ, obwód, od sprawdzenia poprawnego działania poduszek.
    Przekręcenie w tym momencie kluczyka powoduje wystąpienie błędu i zaświecenie kontrolki poduszek.

    Aby zgasić tą kontrolkę trzeba się podpiąć pod examiner i skasować błędy.

    Tyle się dowiedziałem.
    Nie gwarantuje, że to co napisałem jest 100% prawdą, ale myślę, że jest w tym dużo racji.

Podobne wątki

  1. Forumowe ramki do tablic - Rzeszów
    Utworzone przez bologt w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:14
  2. Brak tablic
    Utworzone przez pawel182 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 18:01
  3. Podświetlenie tablic rejestracyjnych
    Utworzone przez iMax w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory