Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Wymiana rozrządu w Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150KM

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie Wymiana rozrządu w Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150KM

    Witam, jako że niedługo czeka mnie wymian rozrządu w mojej AR a nie mam zamiaru oddawać auta do żadnego mechanika.
    Mam kilka pytań w szczególności do tych, którzy sami przeprowadzali taką operację:

    1. Czy mogę wymienić rozrząd bez użycia blokad (na kole zębatym wałka rozrządu jest znak i na tylnej pokrywie rozrządu także) czy są jakieś znaki odnośnie, których trzeba ustawić wał, i pompę wtryskową jak tak to gdzie?
    2. Czy na pompie tryskowej trzeba ustawiać kąt wtrysku, jak tak to, w jaki sposób (Przy użyciu, jakiego narzędzia)?
    3. Czy są do tego potrzebne jakieś specjalne narzędzia?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie Re: Wymiana rozrządu w Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150KM

    Cytat Napisał sqadak
    Witam, jako że niedługo czeka mnie wymian rozrządu w mojej AR a nie mam zamiaru oddawać auta do żadnego mechanika.
    Mam kilka pytań w szczególności do tych, którzy sami przeprowadzali taką operację:

    1. Czy mogę wymienić rozrząd bez użycia blokad (na kole zębatym wałka rozrządu jest znak i na tylnej pokrywie rozrządu także) czy są jakieś znaki odnośnie, których trzeba ustawić wał, i pompę wtryskową jak tak to gdzie?

    Możesz wymienić sobie sam bez żadnych blokad, na pompie nie ma znaku, ponieważ to nie jest zwykła pompa wtryskowa, a pompa wytwarzająca wysokie ciśnienie w listwie.

    2. Czy na pompie tryskowej trzeba ustawiać kąt wtrysku, jak tak to, w jaki sposób (Przy użyciu, jakiego narzędzia)?

    Nie trzeba ustawiać kąta wtrysku, ponieważ to nie pompa za to odpowiada.

    3. Czy są do tego potrzebne jakieś specjalne narzędzia?
    Do ustawienia wały korbowego, ale można dać sobie radę bez niego, ponieważ masz znaki na pasku i możesz odnieść się do nich i zgrać ze znakami na kołach. Prawidłowo ustawiony wał jest wtedy, gdy ten mały kołeczek ustalający koło pasowe na kole wału jest w osi silnika do dołu, a znak na kole wału do tyłu silnika.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo.
    Do ustawienia wały korbowego, ale można dać sobie radę bez niego, ponieważ masz znaki na pasku i możesz odnieść się do nich i zgrać ze znakami na kołach. Prawidłowo ustawiony wał jest wtedy, gdy ten mały kołeczek ustalający koło pasowe na kole wału jest w osi silnika do dołu, a znak na kole wału do tyłu silnika.
    Jeszcze tego nie rozbierałem i nie wiele mi to wszystko mówi ale jak już się za to zabiorę to powinienem wszystko zrozumieć.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    A co z kątem wtrusku reguluje się w tym silniku czy nie?

  5. #5
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqadak
    A co z kątem wtrusku reguluje się w tym silniku czy nie?
    Silniki JTD nie mają pompy wtryskowej tylko układ common rail - tam pompa która jest napędzana paskiem rozrządu to pompa wysokiego ciśnienia i nie trzeba jej ustawiać.

    Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z rozrządami ( niekoniecznie w AR) to lepiej się za to nie zabierać i nie chodzi tu tylko o ustawienie ale naciągnięcie paska rozrządu

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Dzięki Bedboys rozrząd wymieniałem już wcześniej w innych autach np. Audi A6 1.9 TDI, ale właśnie tam musiałem ustawiać kąt wtrysku przy pomocy VAG-a. Właśnie nie byłem pewien czy na tej pompie coś się ustawia, ale teraz rozwiałeś moje wątpliwości, za co ci serdecznie dziękuje.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Odświeżam tego starego kotleta

    Co prawda nie 150KM tylko 136 ale chciałem zapytać o opinię który z tych zestawów rozrządu będzie najlepszy ? Powoli zbieram się do okresowej wymiany, do tego zaczyna trochę hałasować. Poprzednio wymianę miałem robioną na szybko na obcym terenie z cieknącą chłodnicą oleju i wiem tylko że mam pasek Gates.

    Nie sugeruję się wogóle ceną. Chodzi mi o jak najlepszą jakość!
    Co możecie wybrać/polecić/odradzić?

    http://allegro.pl/alfa-romeo-fiat-la...241401956.html

    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...248064933.html

    http://moto.allegro.pl/rozrzad-alfa-...224770021.html

    http://moto.allegro.pl/rozrzad-pompa...246295355.html

    http://moto.allegro.pl/rozrzad-alfa-...248579346.html
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Up.. Nie moge doczkac sie odpowiedzi wiec piszcie

    Podpowiedzcie jeszcze jak to jest z gwarancja (zaleca sie stosowanie produktow 1 producenta zeby moc sie wlasnie odwolac) - gdzies tak zaslyszalem

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Z tego co wiem to na pierwszy montaż był zestaw firmy DAYCO, ja założyłem u siebie rolkę i napinacz SKF i pasek Contitech, pompy wody nie wymieniałem. Szczerze polecam firmę SKF, wielu mechaników zakłada części tej właśnie firmy gdy klient chce w aucie części bardzo dobrej jakości.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Juz wczoraj zamowiony zestaw SKF + conti (chyba najczesciej polecany).
    Do tego jeszcze klocki hamulcowe, oslona przegubu i uszczelka pod klawiaturke. Ogolnie rachunek u jednego z kolegow na foru wyniosl tyle co niektore z zestawow zamieszczonych przez redek83'a

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 05:47
  2. [146] Wymiana rozrządu Alfa Romeo 146 1.4 16 V
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 08:42
  3. [GTV] Wymiana rozrządu GTV 1995 2.0 TS 150km
    Utworzone przez Red1989 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 13:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory