Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Radio JVC KD-R35 i wzmacniacz Toxic 1000 W

  1. #1
    snajperr84
    Gość

    Domyślnie Radio JVC KD-R35 i wzmacniacz Toxic 1000 W

    Witam wszystkich na forum .

    Mam taki problem nigdy nie podpinalem wzmacniacza do radia w aucie i nie mam na to dobrego pomyslu . Posiadam proste Radio JVC , to radio nie ma zadnego wyjscia na wzmacniacz ani na sub. I teraz nie bardzo wiem jak to zrobic moglbym cala kostke przeciagnac do wzmacniacza i od wzmacniacza do glosnikow, ale wtedy bedzie mi tez wzmacnialo glosniki ... nie wiem ile te glosniki moga zniesc (orginalne glosniki z AR 156 sportwagon 2001r - bardzo dobre, graja czysto i glosno) i gdzie wtedy podpiac sub . A jesli wyslac tylko sygnal do wzmacniacza L i P kanal zeby podpiac sam sub to jak to zrobic dobrze zeby to mialo rece i nogi. Wzmacniacz chcialem umiescic w bagazniku ktoredy najlepiej poprowadzic + i gdzie najlepiej podpiac GND . Troszke pojecia o tym mam ale zawsze raczej bawilem sie na sprzecie domowym , teraz pierwszy raz chce w aucie cos pozmieniac i nie bardzo rozumiem mostkowanie itd.. Glosniki pewnie tez zmienie ale z czasem narazie chcialbym zobaczyc jak to bedzie dzialac i potem pomyslec o glosnikach.


    Dziekuje bardzo za rady . Przepraszam ze bez polskich znakow ale nie mam ich w tym komputerze.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Jeżeli wzmacniacz posiada wejścia sygnałów wysokonapięciowych (HI INPUT) to możesz do tego wejścia podłączyc sygnał bezpośrednio z wyjśc głośnikowych w radiu. Jeżeli wzmacniacz nie ma wejścia HI INPUT to wtedy potrzebny jest konwerter sygnału, który daje nam jedną parę wyjśc CINCH np. taki:
    http://www.nowyelektronik.pl/searchs...IDEO&x=31&y=11
    Z głośnikami się nic nie stanie, jeżeli ustawisz odpowiedni poziom sygnału we wzmacniaczu.
    To radio ma 20W na kanał, co w zupełności wystarcza do zasilania serynych głośników, więc puki co proponuję głośniki podpiąc do radia, a wzmacniaczem napędzac sub.
    Kable najwygodniej pociągnąc progami (lewym zasilanie, prawym sygnałowe). Przewód masowy w instalacjach małej mocy można podłączyc do karoserii. Poczytaj jeszcze te tematy:
    http://www.forum.alfaholicy.org/car_...iemiajacy.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/car_...macniacza.html

Podobne wątki

  1. 159 - wzmacniacz pod oryginalne radio
    Utworzone przez maarkuss w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 23:04
  2. wzmacniacz pod org. radio AR 156
    Utworzone przez FarMerMST w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 22:05
  3. oyginalne radio + wzmacniacz
    Utworzone przez de_czeko w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 09:35
  4. Orginalne radio i wzmacniacz
    Utworzone przez Robi172 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 18:58
  5. Wzmacniacz a oryginalne radio cd w 147
    Utworzone przez czaja18 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 10:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory