Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: klimatronik w 156 pomocy

  1. #1
    bastek
    Gość

    Domyślnie klimatronik w 156 pomocy

    Mam AR 156 '02 z automatyczna klima. Kiedy nastawiam klime na tryb automatyczny przez chwile klima pracuje ok, np utrzymuje 17 stopni ale po jakis 5 minutach zaczyna swirowac i grzac na maksa. Natomiast jesli nastawie na low to wszystko jest git. nie wiem co z tym zrobic, niby w servisie sprawdzali ale tylko recznie i nic nie stwierdzili bo pewnie za krotko sprawdzali. Ostatnio dobilem plyn chlodzacy wiec napewno nie chodzi o to. Moze czujnik temperatury nawalil ? poradzcie jesli mieliscie cos takiego.
    thx

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    co to znaczy na maksa co jest na maksa wentylator? temperatura powietrza ?moglbys jasniej? w klimatroniku jest tryb auto i jak nastawisz zadana temp. to on zaczyna wlasnie tak dziwnie sie zachowywac /pozornie/ wentylator przyspiesza itd ale po osiagnieciu zadanej temperatury wentylator zwalnia

  3. #3
    bastek
    Gość

    Domyślnie

    znam zasade dzialania klimatyzacji automatycznej. chodzi o to ze kiedy nastawie ja na np 17 st a na dworze jest 26 st, przez chwile dziala dobrze. jednak po kilku minutach zaczyna grzac i nawet jak juz sie nie da wysiedziec w samochodzie z goraca klima nie uznaje ze nalezy zaczac chlodzic do ustalonej temperatury.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków Radom
    Auto
    159 1.9 16v q-tronic 2008r
    Postów
    876

    Domyślnie

    nie będę zakładał tematu, a mam pytania:

    czy jeśli jest zimno jak teraz (4-8stC) i jest załaczona klima to ona faktycznie pracuje i zużywa się czynnik chłodzący (temp ustawiona na np. 20stC)??

    kolejne pytanie - czy da się ustawić, żeby recyrkulacja automatyczna była ustawiona permamentnie? bo za każdym razem mam recyrkulację wyłączoną.

Podobne wątki

  1. Klimatronik zmiana z °F na °C.
    Utworzone przez Mefsito w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 19:10
  2. [155] klimatronik
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 16:45
  3. Klimatronik sie wyłącza
    Utworzone przez lysy76 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 11:21
  4. [156] klimatronik dwustrefowy
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory