Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Blue&Me - 'error 10' przy próbie aktualizacji

  1. #1
    bikerserwis
    Gość

    Domyślnie Blue&Me - 'error 10' przy próbie aktualizacji

    Mam alfe z 2006 (listopad) w schowku znajduje się gniazdo usb, ale jedyne co udało mi się zrobić to odtwaorzyć muzyczną zawartość pendrive. Gdy próbuje nawiązać połaczenie głosowe - naciskam tą "kropkę" na przycisku kierownicy pojawia się informacja że jezyk angielski (jaki język zależy od ustawienia komputera pokładowego )jest niedostępny. Próbowałem aktualizować oprogramowanie - pobierając ze strony Alfy, i fiata, fgrywać język polski, anigielski, niemiecki i nic- za każdym razem error 10 zaraz po próbie rozpoczecia aktualizacji. Ktoś może mi pomóc?
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 15:55

  2. #2
    tdi86
    Gość

    Domyślnie

    A jak Ty to robisz ze wogole chce Ci aktualizace robic? wkładasz kluczyk w gniazdko i gdy jest na zapłonie wkładasz pena czy jak? bo mi albo sie nie chce nic wczytac albo nie umiem tego;/ dzis 2 h próbowałem, bo przestało mi działac wybieranie głosowe, telefon, odtwarzanie mp3, jedynie pokazuje sie AUX jak na mp3 daje;/ aa i przebieg mryga

  3. #3
    bikerserwis
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba sformatować pena na fat 32, wgrać rozpakowane pliki instalacyjne, na wyłaczonym zapłonie włożyć pena do gniazda, właczyc zapłon (włożyć kluczyk) i powinna się zacząć aktualizacja..pliki i instrukcje znajdziesz na stronie: http://www.alfaromeo.pl/pl/cmspl/mod...nse=WebCrawler

    Są tam też pliki jezykowe ale mi się nic nie aktualizuje A wybieranie głosowe mi nie działa

    napisz czy CI sie udało

  4. #4
    n3lly
    Gość

    Domyślnie

    Up..
    Czy jest ktoś z Krakowa/okolic posiadający pendrive który poradził sobie z aktualizacja modułu Blue&Me? Próbowałem już kilku pendrive'ow, kart pamięci, dysków zewnętrznych - za każdym razem USB UPDATE ERROR 10 . Na alfaowner piszą że najlepiej sprawują sie pendrive'y do max 1 GB - mam jednego takiego ale też sobie nie poradził. Próbowałem też różnych tricków typu odłączanie klemy tak żeby zresetować b&m, podwójne włączenie zapłonu przed próbą aktualizacji etc. Zestaw działa ale ostatnio zaczęły się problemy - nie zawsze przełącza telefon w tryb głośnomówiący;
    FES wyświetla:
    Numer rysunku FIAT: 50505921
    Numer sprzętu: 25035503814
    Wersja sprzętu: 01
    Numer oprogr.: 05.003.6135
    Wersja oprogr.: 6135
    Numer homologacji: 031261
    Data zaprogramowania: 02/15/2007

    Wynika z tego że wersja to 5.3.6135, ja próbowałem aktualizacji do wersji 5.4.0.9, 5.4.11 i 5.5. - zawsze ten sam problem.
    W logu z aktualizacji pojawia się wpis:
    D6135C11

    i tyle, zadnych dodatkowych informacji.

    Gdyby ktoś miał "kompatybilnego" pendrive dajcie znać

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Z tymi modułami jest lekka lipa. Czasem (najczęściej na skutek odpalania auta na podłączonym prostowniku) w module coś trafia szlag i potem pokazuje np. "English language not available", bez możliwości wgrania softu aktualizacyjnego, lub językowego, albo dzieją się takie jaja jak u Ciebie. Raz moduł widać, raz nie, przebieg miga, potem przestaje, itp. Zmiana pendrivów nic nie daje.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #6
    n3lly
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy to ta sama sytuacja bo akurat u mnie zmiana języka wgrała się bezproblemowo przy pierwszym podejściu , ale fakt - moduły są dość kapryśne, ja swój już raz wymieniałem.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    159SW 1.8MPi+LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    Ja dzisiaj przeprowadzałem aktualizację B&M. Wszystko poszło bez większego problemu z pena EMTEC. Z tego co doczytałem to błąd 10 może się pojawiać w sytuacji gdy próbujemy wgrac nieodpowiedni soft. Na stronie http://www.blueandme.net/blueandme/i...nd=fga&lang=en jest mozliwośc ściagnięcia softu który sprawdzi jaki moduł B&M posiadamy i dobierze co ściagnąć. Pozdro

Podobne wątki

  1. [159] Blue&me USB update error 10
    Utworzone przez krzysiu182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 12:03
  2. [159] Po aktualizacji Bleu&Me brak nawigacji
    Utworzone przez wariiat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 13:06
  3. [Brera] Connect Nav padło podczas aktualizacji
    Utworzone przez badylija w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 16:29
  4. Biały dym przy próbie odpalenia auta
    Utworzone przez Ukasz1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 09:38
  5. [155] wymiana stacyjki po próbie kradzieży
    Utworzone przez bober155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-04-2008, 06:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory