Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [156] Jak zamontować głośnik na dystansach mdf

  1. #1
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie [156] Jak zamontować głośnik na dystansach mdf

    Witam. Przeszukalem forum, ale nie znalazlem konkretnego info..
    Mam problem jak w temacie.
    Nie wiem wogole jak sie za to zabrać, co przerobić, jakich dystansów użyć.
    I w jaki sposob na tym umocować głośnik.
    Jakby ktoś przybliżył ten temat, to będe wdzięczny
    Pozdrawiam.

  2. #2
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    nikt nie wie nic na ten temat?

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Wie, ale opisać trudno. Gotowych paneli raczej nie dostaniesz, w zależności od głośnika trzeba blachę wycinać, problemem jest też brak płaskiej powierzchni pod panel i maskownica, trudno coś dopasować a fabryczna mocno tłumi dźwięk i potrafi brzęczeć. Rozwiązań jest tyle co montażystów. Najlepiej zaopatrzyć się w mdf, lakier do impregnacji, maty, silikony, gąbki, narzędzia, wkręty, głośniki, czas i piwo..... i improwizować.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #4
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    to mnie teraz nastraszyles a gąbki jak uzyc? wsadzić między boczkiem a szkieletem drzwi ? a dystanse muszą sie znajdować miedzy boczkiem drzwi a blachą? i na boczek nakręcam głośnik?
    Dobrze rozumuje ? ;>
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Dystans na blachę- mocno. w około matę dla uszczelnienia, ale nie pod głośnik. Kosz głośnika powinien przylegać na jakiejś cieniutkiej uszczelce do dystansu. Owijasz to gąbką (samoprzylepną) najlepiej z zamkniętymi komórkami (nie chłonie wilgoci) tak aby boczek drzwi delikatnie ją ścisnął (głośnik nie pompuje powietrza pod tapicerkę) i na to orginalną maskownicę (trochę tłumi dźwięk) lub jakąś customową z siateczki przezroczystej akustycznie.
    Wersja extremalna to jeszcze rozpraszacze pod głośnik, masa wygłuszająca pod boczek, owijki kabli, pasty do cięgien, ale pewnie nie o to Ci chodzi
    Oczywiście wygłuszenie drzwi to podstawa inaczej można sobie głośnik do drzwi przykręcić.
    Jak wytniesz dystans z mdf-u 18mm to bez problemu się wszystko pomieści. Tylko przymierzaj kilka razy wszystko przed skręcaniem bo nieraz trzeba blachę podciąć (układ magnetyczny głośnika) dystans (boczek nie wchodzi) i szybę opuść do przymiarek żebyś się później nie zdziwił
    Powodzenia
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    piotr9008
    Gość

    Domyślnie

    heh dzięki wielkie, teraz zupelnie mi rozjaśniłeś sprawę no wersja extramalna, to juz faktycznie chyba troche za dużo , ale myślałem, żeby podkleić matami boczek od wewnątrz. ma to sens i efekt ?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ma, wytłumisz ewentualne rezonanse, ale nie przesadź z wagą bo spinki też mają ograniczoną wytrzymałość. Poza tym jak nie będzie grać "w tapicerkę" to nie jest tak bardzo ważne. Najwięcej uwagi poświęć okolicą maskownicy- przy większych głośnościach lubi pobrzdękiwać, albo ją podklej jakąś uszczelką albo mocno skręć.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr9008 Zobacz post
    heh dzięki wielkie, teraz zupelnie mi rozjaśniłeś sprawę no wersja extramalna, to juz faktycznie chyba troche za dużo , ale myślałem, żeby podkleić matami boczek od wewnątrz. ma to sens i efekt ?
    Wersja ekstremalna to jest tak jak u mnie gdzie powiększyłem otwór w drziach do średnicy 20cm i stworzyłem taki dystans aby głośnik nie grał w tunelu nie ograniczając przy tym zakresu kick bassu. Podana powyżej przez kolegę wersja to rozwiązanie standardowe

  9. #9
    sensation
    Gość

    Domyślnie

    Chętnie zobaczyłbym jak u kolegi INTELLa to wygląda. Jeśli masz możliwość wrzucenia zdjęć to bardzo chętnie zobaczę. Ja wygłuszyłem drzwi, lecz spartoliłem sprawę dystansu, ponieważ mam dobre głośniki a kick bassu itp wcale nie ma...

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wino-w2
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Czeladz
    Auto
    Alfa 159 1.9 16V JTDm
    Postów
    118

    Smile

    Witam.
    Jeśli ktoś chce mogę udostępnić zdjęcia jak ja to zrobiłem a wszyło naprawdę profesjonalnie. Drzwi zostały również wygłuszone.
    Piszcze seba.wino@wp.pl

Podobne wątki

  1. [159] 159 głośnik na podszybki
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-11-2019, 22:50
  2. Uszkodzony głośnik
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 15:14
  3. [GTV Spider] Koledzy co myślicie o dystansach do Spidera? Ma ktoś z was?
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 14:10
  4. [146] Przerywający głośnik.
    Utworzone przez sn00p w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 07:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory