Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [75] Ustawienie rozrządu V6

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kajtek205
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    75 3.0V6, Fiat Ducato 3.0, Renault Clio:P
    Postów
    69

    Domyślnie [75] Ustawienie rozrządu V6

    Witam ponownie

    Bardzo proszę o jakieś informacje na temat ustawienia rozrządu i w ogóle całego silnika bo chce go rozebrać, wyczyścić i złożyć. Silnik 3.0 V6 z wersji America. Niestety jedyna informacja jaką znalazłem mówi o jednym pkt do ustawiania na kole na wale korbowym.

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Na kole pasowym sa dwie kreski jedna od punktu zerowego a druga od ustawienia zaplonu musi byc na tej pierwszej jesli utawiasz rozrzad. Na kolach od rozrzadu tez sa znaki ktore musza sie schodzic ze znakami na plastikowej obudowie. A jesli chodzi o położenie aparatu zaplonowego musisz ściągnąć kopulke i na aluminiowej obudowie kopulki patrzac z góry jest na brzegu male nacieci ktore musi sie zgrywac w polozeniu zerowym wału za srodkiem palca rozdzielacza. I to by bylo na tyle.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pituś
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 75 V6
    Postów
    113

    Domyślnie


    wyczyszczenie to bardzo szczytny cel.. :-D
    -tylko czy jest na pewno sens..? ;->
    znając życie okaże się, ze WARTO BY PRZY OKAZJI.. i ułoży się odrazu całkiem spora lista
    np. pierścienie, panewki, wszelkie uszczelniacze uszczelki, paski itd itp..

    PS. synchronizacja palca rozdzielacza jest istotna -ja tego nie zrobiłem i przez 2 tyg. nie mogłem odpalić auta :/

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kajtek205
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    75 3.0V6, Fiat Ducato 3.0, Renault Clio:P
    Postów
    69

    Domyślnie

    no właśnie to ma tak wyglądać czyszczenie i "warto by przy okazji". Mam całą zimę na to co się będzie nadawało do wymiany - będzie wymienione a i jeszcze jedna sprawa, jak i czym dobrze oczyścić alluminium i czym potem malować taki silnik??pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajtek205 Zobacz post
    no właśnie to ma tak wyglądać czyszczenie i "warto by przy okazji". Mam całą zimę na to co się będzie nadawało do wymiany - będzie wymienione a i jeszcze jedna sprawa, jak i czym dobrze oczyścić alluminium i czym potem malować taki silnik??pozdrawiam
    A po cholerę go malowac? Pokrywy zaworów, miskę oleju można wypiaskowac, tylko potem dokładnie trzeba to wymyc. Głowicę i blok wymyc czymś do mycia silników, a gdzie się nie domyje wydłubac po prostu, albo przejechac druciakiem. Im dokładniej wymyjesz, tym później ktoś od dalszej obróbki będzie miał mniej roboty, trzeba pamiętac o wszystkich zakamarkach w bloku i głowicach.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    57

    Domyślnie rozrząd

    Widzę, że się męczysz. Na kole pasowym są trzy punkty M,F,P. Pierwszy to maksymalne wyprzedzenie zapłonu, na drugi się ustawia palec z kopułki a na trzeci chyba P, rozrząd. Jak ściągniesz pokrywy zaworów to na środkowych półpanewkach mocujących wałki, są nacięcia. One muszą się zgadzać z ostatnim punktem na kole pasowym patrząc od prawej do lewej. Pokrywy można wypolerować, wg mnie wtedy najładniej wyglądają ale jest z tym trochę zabawy. Nie malowałbym. Silnika też bym nie rozbierał a jedynie jeśli już, to wymieniłbym komplet panewek włącznie z oporowymi bo to one najbardziej stukają ( szarpie je wał kardana ,który zamocowany jest na stałe do wału korbowego) Są jeszcze dostępne w oryginale w Bielsku. No i żebyś się tak nie męczył to daj adres a wyślę Ci książkę serwisową z 75-v6, którą obiecałem, gdzie są schematy elektryczne i rysunki jak dokładnie ustawić rozrząd.

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    alu szkielkuj a nie piaskuj, mniej sie brudzi ladniejszy efekt

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Szczerze m&#243;wiąc mialem juz kilka alf 75 V6 i byly tylko 2 znaki na wale F i P ale czasem moge sie mylic musze sprawdzic.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    alu szkielkuj a nie piaskuj, mniej sie brudzi ladniejszy efekt
    Ciekawe skąd weźmie maszynę do szkiełkowania miski i dekla zaworów. Zresztą, można się zarobic przy szkiełkowaniu, a po umyciu i tak zrobi się matowe. Szkiełkowanie dwugardzielowego gaźnika - jakies 4-5h buczenia non stop, a wcale duży nie jest.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  10. #10
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    ja daje rade silnik w calosci np od hondy cx wsadzic ja nei mowie ze altwo tylko ze ladniej

Podobne wątki

  1. 75 1.8 i.e ustawienie wałków rozrządu
    Utworzone przez JABBY w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 20:28
  2. [33] Ustawienie rozrządu
    Utworzone przez mati33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 10:59
  3. [145] Ustawienie rozrządu
    Utworzone przez Nikomaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 19:52
  4. [146] ustawienie napinacza rozrządu
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 00:50
  5. [145] Ustawienie rozrządu 2.0 TS
    Utworzone przez karolkos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory