Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Spalanie

  1. #1
    deevee
    Gość

    Domyślnie Spalanie

    Kiedy 3 lata temu kupiłem to auto, na pełnym baku mogłem przejechać około 1100 km, po czym tankowałem. Aktualnie muszę tankować po około 800-900 km. Auto ma przejechane 240tyś (jeżeli to prawda, bo kupiłem od turków), z czego ja zrobiłem 60tyś. Od czego powinienem zacząć? Auto odpala bez problemu, silnik nie przejawia żadnych bolączek, mam przejechane 10,500km na oleju szykuje się do wymiany, a od poprzedniej wymiany nie dolałem nawet grama, a stan oleju jest w normie.

  2. #2
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Lambda

  3. #3
    deevee
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Lambda
    Czy obroty nie powinny falować?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    nie koniecznie, najczesciej faluja od krokowego albo przepływki...od lambdy niby tez ale to nie koniecznie...moga tez od kabli i swiec falowac...mi sie zbliza swiec wymiana...wiec to moze byc bolaczka u mnie...jedz zeby ci labde sprawdzili najpierw...(swiece i kable oczywiscie w benzynce...)

  5. #5
    papa16b
    Gość

    Domyślnie

    A w diselu tez tez jest lambda???

  6. #6
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    kiedy wymieniasz swiece w boxerze? moje mają 40 tys km, juz trzeba?

  7. #7
    Magic
    Gość

    Domyślnie

    A może Tobie tylko tak się wydaje, że tyle przejeżdżałeś i to była norma?
    1100 km na baku 61l to wychodzi średnio 5.5 l na 100. Przy jeździe 90% trasa to oczywiście możliwe. Ale jeśli pojawia się jazda po mieście, nie jest już tak różowo.
    Mi osobiście wydawało się w ubiegłym roku dokładnie to samo - za dużo spala, przecież kilka razy zrobiłem lekko ponad 1000 na baku!
    Tyle tylko, że gdy na baku przejechałem 1000 km (oczywiście w baku jeszcze kilka litrów zostało (ale do tego zaraz wrócę)) to było, gdy kilka razy miałem dłuższe przejazdy autostradą i dłuższe wycieczki po 300-400 km praktycznie poza miastem. Teraz, gdy poruszam się 50% miasto/50% poza miastem, średnio na baku robię ok 800-900 km i w baku zostaje jeszcze kilka litrów.
    I teraz powrót...
    Zauważyłem, że mało miarodajne jest kierowanie się rezerwą jaka pozostała w baku.
    Kiedyś na rezerwie potrafiłem przejechać grubo ponad 100km (czytaj rezerwa zapalała się gdy w baku było ok 10 litrów paliwa).
    Teraz zauważyłem, że rezerwa zapala się dużo wcześniej. Ostatnio kilka razy zdażyło mi się podjechać na stacje zaraz po zaświeceniu rezerwy i do baku wchodziło tylko 47-48 litrów (czyli teoretycznie 13-14 litrów pozostało).
    Tankuje tylko na jednej stacji odkąd mam ten samochód, zawsze to samo paliwo, ten sam dystrybutor.
    Sugerując się rezerwą (czyli jazda na zasadzie tankuje pełny bak i wyjeżdżam cały i dopiero jadę ponownie na stację) myślałem, że spalanie mi wzrosło. Tyle tylko, że gdy to przeliczyłem na litry, wyszło mi, że jest tak jak było wcześniej, a tylko rezerwa wcześniej się zapala.

  8. #8
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    Podłączam sie so tematu. Moja alfa natomias paliła ok 15l/100km lpg. Katastrofa.Nie wiem co moze byc. pomóżcie bo alfa mnie zajeżdzi finansowao. na 27 litrach robie 160 km

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa145kubarado Zobacz post
    Podłączam sie so tematu. Moja alfa natomias paliła ok 15l/100km lpg. Katastrofa.Nie wiem co moze byc. pomóżcie bo alfa mnie zajeżdzi finansowao. na 27 litrach robie 160 km
    Przepływomierz i/lub sonda lambda, poszukaj info na forum.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  10. #10
    alfa145kubarado
    Gość

    Domyślnie

    A to nawewno to co napisałeś?? czy wystepuja inne objawy uszkodzenia tych elementów. i ostatnie, czy taka wymiana tych podzespołów jest kosztowana, chodzi mi o same elementy bez wymiany

Podobne wątki

  1. Spalanie na ISC a spalanie gazu
    Utworzone przez criss2007 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 22:28
  2. [GTV] GTV-ka spalanie
    Utworzone przez kuba18nh w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:03
  3. spalanie 155 2.0 TS 8v
    Utworzone przez Gregu155 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 01:06
  4. [164] Spalanie AR 164
    Utworzone przez konradward w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 20:30
  5. [155] Spalanie V6
    Utworzone przez wasyl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory