Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa 166 2.4 JTD - silnik. Pilne!

  1. #1
    D.D
    Gość

    Domyślnie Alfa 166 2.4 JTD - silnik. Pilne!

    Witam,

    Mam prośbę do użytkowników, którzy posiadają w/w Alfę lub mają pojęcie o silniku 2.4 JTD do 166.

    Na co należy zwrócić uwagę(chodzi tylko o silnik) przy zakupie tejże Alfy?

    Chodzi oczywiście o auto używane :-)

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Witam :wink: w przypadku diesla to sporo tego.
    1. Turbo, ewentualne wycieki dymienie na biało, najlepiej jedź Alfą, dawaj po gazie i niech ktos za tobą jedzie i patrzy jak z kopceniem.
    2.Temperatura silnika, nie ważne od temperatury otoczenia po pewnym czasie powinno być ok 90stopni.
    3.Kontorolki, po zapaleniu silnika powinny wszystkie zgasnąć, ew. hamulec ręczny :wink:
    4. Stan oleju w silniku, jesli jest mniej niz być powinno to raczej nie dobrze, zużyte turbo lub sam silnik, chyba że ktoś mało zalał ale mało prawdopodobne.Sprawdź tez w skrzyni biegów, jest bagnet więc prosta sprawa.
    5.Ogólne zaolejenie silnika, sprawź czy gdzies nie cieknie, spod pokrywy zaworów lub miski olejowej.
    6.Silnik powinien pracowac równo bez szarpnięc i przerw, mały test postaw na silniku szklankę z wodą, nie powinna spaść ani się zsuwać, chyba ze dodasz gazu. :mrgreen:
    Z tych ważniejszych to chyba tyle, niech ktos mnie poprawi jesli coś nie tak. :>>
    PS. grzanie świec żarowych ok 3 sekundy i powinna zgasnąc kontrolka.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  3. #3
    D.D
    Gość

    Domyślnie

    OK, serdeczne dzięki za odpowiedź :-)

    Na pewno się przyda :-)

    Pozdrawiam :-)

  4. #4
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Oglądałem Alfę 166 JTD. Zauważyłem następujące rzeczy, które mnie niepokoją:
    1) Olej jak smoła, coś w rodzaju mazi.
    2) Podczas dodawania gazu na luzie coś w rodzaju strzałów w tłumik. (lekkie zawahanie)
    3) Podczas zimnego rozruch biały dym albo para.
    4) W zbiorniku płynu chłodzącego na ściankach jasno brązowa maź.
    Proszę kolegów o szybką odpowiedź ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Czy to coś poważnego, o co chodzi, czy sobie ją odpuścić etc...

    Pytanie dodatkowe: Która to jest kontrolka od świec żarowych, ewentualnie jak wygląda, bo nie wiem?
    Pozdrawiam

  5. #5
    gumis_kiler
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matt21
    4. Stan oleju w silniku, jesli jest mniej niz być powinno to raczej nie dobrze, zużyte turbo lub sam silnik, chyba że ktoś mało zalał ale mało prawdopodobne.Sprawdź tez w skrzyni biegów, jest bagnet więc prosta sprawa.
    mozesz podeslac jakis rys gdzie jest ten bagnet od skrzyni biegow???

  6. #6
    gumis_kiler
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmito
    1) Olej jak smoła, coś w rodzaju mazi.
    Pytanie dodatkowe: Która to jest kontrolka od świec żarowych, ewentualnie jak wygląda, bo nie wiem?
    Pozdrawiam
    trzeba poprostu zmienic olej wedlug mnie
    jest to taka zolta kontrolka wygladajaca jak ta tylko ze jest do gory 'nogami'
    http://klub.citroen.triger.com.pl/im...3cc98dac5f.jpg

  7. #7
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis_kiler
    Cytat Napisał kmito
    1) Olej jak smoła, coś w rodzaju mazi.
    Pytanie dodatkowe: Która to jest kontrolka od świec żarowych, ewentualnie jak wygląda, bo nie wiem?
    Pozdrawiam
    trzeba poprostu zmienic olej wedlug mnie
    jest to taka zolta kontrolka wygladajaca jak ta tylko ze jest do gory 'nogami'
    http://klub.citroen.triger.com.pl/im...3cc98dac5f.jpg
    Dzięki kolego. Czekam na dalsze podpowiedzi.
    Pozdrawiam

  8. #8
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie dodatkowe:
    Jak się objawia awaria przepływomierza?

  9. #9
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Musisz wiedzieć kilka rzeczy - olej w dieslu szybciej robi się czarny już po 1 tys od wyminy potrafi być czarny. Przy tych temperaturach powietrza wydobywanie się dużych ilości pary wodnej z tłumika jest rzeczą normalna zanika dopiero po rozgrzaniu silnika. Wszelkiego rodzaju nierówne wchodzenie na obroty czy nierówny ciąg silnika świadczy o usterkach które mogą okazać się drogie w naprawie, kontrolka świec żarowych to taki zawinięty drucik - pierwsza z lewej na panelu zapala się na kilka sekund przy zimnym przy ciepłym gaśnie po niecałej 1s.
    Sprawdzić powinieneś koło dwumasowe - najlepiej posłuchać czy przy zmianie biegów nie ma stuków dochodzących z silnika ( przy szybszym puszczeniu sprzęgła podczas jezdy), po nagrzaniu silnika skręć koła w prawo przejdź do koła od srony pasażera posłuchaj czy nie ma charakterystycznego cykania dochodzącego z dołu silnika - świadczy ono o zużytym łańcuchu napędu pompy oleju. Czy podczas pracy na wolnych obrotach i włączeniu klimatyzacji nie wydobywa się chrobot ( stuk) z okolic paska - świadczy to o uszkodzonym kole pasowym. 2,4 JTD Zaczyna ciągnąć od ok 1800-1900 obr/min i równo ładnie rozwija moc do ko 3600 tys obr przyczym dalej również powinien się kręcić bez żadnych problemów. Jeżeli są jakieś przymulenia lub osłabienia ciągu może to świadczyć o uszkodzonym przepływomierzu ( mniejszy problem) lub turbiny ( tu już drogo ponad 1 tys zł) . Ale pamiętaj samochód to nie tylko silnik sprawdź dokładnie całość a w szczególności tylne zawieszenie.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis_kiler
    Cytat Napisał Matt21
    4. Stan oleju w silniku, jesli jest mniej niz być powinno to raczej nie dobrze, zużyte turbo lub sam silnik, chyba że ktoś mało zalał ale mało prawdopodobne.Sprawdź tez w skrzyni biegów, jest bagnet więc prosta sprawa.
    mozesz podeslac jakis rys gdzie jest ten bagnet od skrzyni biegow???
    Jutro, bo dziś juz późno :roll: :wink:
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









Podobne wątki

  1. Pilne ! Poszukiwany silnik
    Utworzone przez mechantefemme w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 16:38
  2. Koszalin-silnik krokowy przepustnicy PILNE
    Utworzone przez marios89 w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 19:47
  3. [145] PILNE! silnik wycieraczek przednich
    Utworzone przez Marek75 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 19:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory