Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wymiana sondy lambda 145 1.6 Boxer

  1. #1
    Tajniakos
    Gość

    Exclamation Wymiana sondy lambda 145 1.6 Boxer

    Witam słuchajcie wiem, że ten temat był poruszany kilka razy tu i tam, ale moje pytanie ma zupełnie inne podłoże. Wiem na 99%, że mam walnięta sondę, stwierdzone przy okazji kontroli instalacji gazowej po podłączeniu do kompa. Chce kupić orginał żeby nie było problemu ale sonda kosztuje z tego co się orientowałem 150-200 PLN, a gość zaśpiewał za naprawę 350-400 PLN. Stąd moje pytanie czy można sobie poradzić z wymianą sondy w boxer-ze samemu ? Czy jest to jakaś fizyka kwantowa ? No i najważniejsze jak krok po kroku to zrobić ? Pozdrawiam jeśli powielam temat pomóżcie (link) ba ja odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    To trochę chciał przyciąć,wymiana jest dość prosta o ile w boxerze jest tak samo jak w T.S to wymiana polega na wypięciu kostki sondy która jest w komorze silnika i wykręceniu samej sondy z układu wydechowego, najwygodniej jest to zrobić na kanale.
    Chyba że w boxerze jest inaczej to sorry za wprowadzenie w błąd.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tajniakos Zobacz post
    Witam słuchajcie wiem, że ten temat był poruszany kilka razy tu i tam, ale moje pytanie ma zupełnie inne podłoże. Wiem na 99%, że mam walnięta sondę, stwierdzone przy okazji kontroli instalacji gazowej po podłączeniu do kompa. Chce kupić orginał żeby nie było problemu ale sonda kosztuje z tego co się orientowałem 150-200 PLN, a gość zaśpiewał za naprawę 350-400 PLN. Stąd moje pytanie czy można sobie poradzić z wymianą sondy w boxer-ze samemu ? Czy jest to jakaś fizyka kwantowa ? No i najważniejsze jak krok po kroku to zrobić ? Pozdrawiam jeśli powielam temat pomóżcie (link) ba ja odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.
    Sondę można spokojnie wymienić samemu. Trzeba postawić auto na kanał albo chociaż podnieść je. Przy odkręcaniu sonda może stawiać opór, dlatego najlepiej użyć klucza oczkowego (17, albo 19, nie pamietam), ale żeby założyć klucz oczkowy trzeba odciąć przewód od sondy bo wtyczka jest sporo szersza od klucza i nie da się jej przełożyć. Wtedy powinna się odkręcić. Zmieniasz na nową, dokręcasz płaskim, podpinasz wtyczkę i tyle. Przed całą operacją mozesz odpiąć akumulator, ale chyba nie jest to konieczne.


  4. #4
    Tajniakos
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedźi na razie szukam w katalogach boscha i ngk to chyba najlepsze firmy ? Nie wiem czy jest sens instalować coś innego ? Są jeszcze produkty Bosal ale nie mam pojęcia ile to jest warte. Nie zabiorę się za nic póki sam tego nie pooglądam. Teorie już znam teraz oględziny, kupno części i naprzód Choć zastanawiam się czy z samodzielnie kupionym elementem nie pojechać do mechanika. Bo podobno sonda nie zawsze gładko wychodzi z wydechu a moja siedzi już tam sporo czasu . Piszcie jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, ja odświeże temat jak tylko coś postanowię.

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Ja kupilem sonde NGK/NTK

Podobne wątki

  1. Wymiana sondy lambda
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 21:27
  2. wymiana sondy lambda
    Utworzone przez lukaszciupinski w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 10:25
  3. [145] Wymiana sondy lambda 145 1.6 boxer - jak?
    Utworzone przez Chasim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 15:05
  4. [145] Wymiana sondy lambda
    Utworzone przez Grigorii w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 20:32
  5. wymiana sondy lambda
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 12:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory