Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: clarion fb278rbt robi choinke

  1. #1
    olej7777
    Gość

    Domyślnie clarion fb278rbt robi choinke

    Witam. Podlaczylem radio jak z tematu przez kostke od tego radia i mam problem. Gdy wylacze silnik a radio dziala zaczynaja mi sie swiecic rozne kontrolki oraz radio wlacza podswietlanie wnetrze, zdarza mu sie tez zalaczac poziom paliwa oraz jest mosliwosc wlaczenia ogrzewania tylenj szyby... bez kluczyka w stacyjnce :/ do tego lacze to radio z wywaleniem mi bledu poduszki. Czy spotkal sie ktos z czyms takim? Jakos to roziwazal- bez wymiany radia?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Na moje zmostkowany na stałe przy radiu przewód Batt z ACC (czerwony z żółtym) przez co po wyłączeniu zapłonu dalej jest napięcie tak jak w przypadku przekręcenia kluczyka na 1 pozycje.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    odłącz żółty wychodzący z radia.
    w niektórych modelach radia (Twoim), żółty przewód daje zasilanie, przez które można było, po włączeniu radia włączyć jednocześnie wzmacniacz (po przedłużeniu przewodu).
    w innych modelach do żółtego przewodu idzie napięcie z aku, po przełączeniu kluczyka w pozycję MAR (kiedy przekręcisz kluczyk włączy się radio).
    Twoje radio widocznie dawało napięcie do stacyjki przez połączenie żółtych przewodów ze sobą i włączała kontrolki

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    o ile dobrze pamiętam to żółty kabel jest do podtrzymania pamięci w radiu. Połącz go razem z plusem(czerwonym) i sprawdź czy dalej jest to samo - wg mnie objawy "choinki" powinny ustąpić
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaviaseq Zobacz post
    w niektórych modelach radia (Twoim), żółty przewód daje zasilanie, przez które można było, po włączeniu radia włączyć jednocześnie wzmacniacz (po przedłużeniu przewodu).
    niekoniecznie kolego

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Problem nie leży po stronie radia, tylko w instalacji fabrycznej auta.
    To radio ma typowe złącze ISO, w którym żółty przewód (pin 4) to tzw "podtrzymanie-permanent", a czerwony (pin 7) +12 POWER.
    Żeby radio można było uruchomic, na żółtym i czerwonym musi byc zasilanie. Można je podłączyc na dwa sposoby: żółty do stałego +12 (napięcie, które jest ciągle), czerwony do +12 po stacyjce. Wtedy radio będzie można włączyc po przekręceniu kluczyka, lub drugi sposób: czerwony i żółty łączymy razem. Wtedy radio można włączyc niezależnie od pozycji klucza w stacyjce.
    Pozostałe kable to: czarny (pin 8) GND, niebieski (pin 5) REMOTE sterowanie autom. anteną lub uruchomienie wzmacniacza, pomarańczowy (pin 6) ILLUMINATION sterowanie podświetleniem radia (nie musi byc podłączony).
    Tak to wygląda w typowej instalacji.
    W 156 jest instalacja z fabrycznym radiem. Według opisów, w złączu ISO lecą dodatkowo trzy kable od magistrali CAN (piny1,2,3), które odpowiadają za komunikację fabrycznego radia z elektroniką w aucie. Moim zdaniem wpięcie innego radia do fabrycznej instalacji może powodować takie cuda jak opisałeś.
    Odpięcie tych kabelków powinno załatwic sprawę, ale niech wypowiedzą się ludzie, którzy zmieniali radia w 156, bo mogę się mylić.

  7. #7
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Bardzo dziwne ale kupiłem tego samego Clariona FB278RBT kilka miesięcy temu i miałem identyczną sytuację palenia się kontrolek bez kluczyka w stacyjce, kombinowałem w odłączanie kabli po kolei jak koledzy pisali ale nic nie pomagało i nie chciało wcale działać, skończyło się na tym że zakupiłem nową kostkę ISO, starą uciąłem i wszystko elegancko od nowa polutowałem, zabezpieczyłem izolacją i problem znikł.

  8. #8
    olej7777
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Dopiero dzisiaj na tym mrozie zachciało mi się rozwiązać problem radia i sprawa wygląda tak:

    Wystarczy odpiąć kabel od interfejsu CAN B jest to kabelek 3 (u mnie pomarańczowy rząd górny drugi od lewej) i problem zanikł

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    a nie mówiłem
    Cytat Napisał zaviaseq Zobacz post
    odłącz żółty wychodzący z radia.
    kolorki tylko inne

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Radio 2 DIN CLarion FX503E
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory