Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Mostek prostowniczy

  1. #1
    alfa145kubarado
    Gość

    Exclamation Mostek prostowniczy

    naczytałem sie w sieci ze wina pulsowania oswietlenia jest popsuty mostek prosowniczy. i tu moje pytanie czy to napewno to. Jakie objawy mogą występowac i czy jazd a zuszkodzonym mostkiem jest niebezpieczna dla silnika itp. a może to wina jakichś bezpieczników?? Prosze o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa145kubarado Zobacz post
    naczytałem sie w sieci ze wina pulsowania oswietlenia jest popsuty mostek prosowniczy. i tu moje pytanie czy to napewno to. Jakie objawy mogą występowac i czy jazd a zuszkodzonym mostkiem jest niebezpieczna dla silnika itp. a może to wina jakichś bezpieczników?? Prosze o pomoc
    To wina uszkodzenia nie tylko prostownika a raczej całego regulatora napięcia. Tak czy siak, w naszym przypadku prostownik i regulator to jedno urządzenie, więc musisz wymienić całość. Jest to integralna część alternatora, więc czeka Cię jego wyjecie. Przy tej okazji zastanowiłbym się nad wymianą łożysk
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    od razu sprawd tez pierscienie szotki, zobacz zyzycie wirnika spr go pod kątem skrótow jedna robota a masz problem z głowy na lata oswietlenie pulsuje bo prad zamaist wzglednie stały wychodzi z mostka tętniący rozumiem, ze w reg jest tu juz mostek gretza?

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    krótkie info o objawach:
    mrugające światła - regulator lub szczotki;;
    żarząca się kontrolka ładownia, nap. ład. 14.8-16V - padły diody wzbudzania
    świecąca się kontrolka ładowania po wyłączeniu zapłony - padł mostek prostowniczy;

    oczywiście są jeszcze akcje z zwierającym lub przepalonym uzwojeniem ale zdarzają się rzadko i najlepiej diagnozować je miernikiem.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory