Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 3.2 V6 Q4 - Moje wrażenia z jazdy testowej

  1. #1
    BiG_G
    Gość

    Domyślnie 3.2 V6 Q4 - Moje wrażenia z jazdy testowej

    a więc mając szczęście takie że mój wuja organizuje targi samochodowe w katowicach, dostaje samochodu do testowania zazwyczaj na 2 tygodnie i moze robic co z nim chce to znaczy uzytkuje tak jak swoje auto...

    tak jak przyjezdzal róznymi autami z najwyzszej półki... (ale to forum o alfie więc zbedne)
    przyjezdzam z weekandu do swojej wioski i przed sklepem stoi 159 Q4 nie miałem wątpliwości ze przyjechal wuja, samochód jest piekny to kazdy wie jak dla mnie to najładniejsze sedan wraz z bmw 5 e60, ten był akurat w kolorze dla dziadków bo taki metalik kawa z mlekiem - cos takiego, na sprychowych felgach które są rewelacyjne...

    wsiadłem wnętrze cud malina piękne fotele świetne trzymające, reszta tez swietna, manualna skrzynia - rozpromienilem sie jak to zobaczylem, nacisnełm guzik start - jakze piekny) i jak usłyszam piekny basowy dzwiek silnika to mnie powalilo - rewalacje V6 naprawde swiętnie chodzi narazie jest to dla mnie nr 1 jesli chodzi i v6, dodanie gazu to juz w ogole ukojenie dla uszu, a więc ruszyłem, przejechalem z 0,5 km na zwirze wiec chociaz to chcialem troszke wykorzystac przy napedzie na 4 i lekka bocznica przy zakrecie dwojeczka i pelen hebel, poezja trzyma sie fajnie nawierzchni skonczyl sie zwir i zaczela sie droga, a więc 260 kucy rozczarowuje troche, wiedzialem juz o tym wczesniej bo czytalem test, do setki ma 7 s, wiec nie za wiele brakuje jej tak z 50 kucy bo wszystko fajnie nie bylo problemow z wyprzedzaniem nawet w hardkorowych warunkach, ale w fotel tak nie wciska jak mialem jechac czyms innym mocniejszym... ale mimo wszystko zakrety cud malina!
    wuja mówił ze jak jechal z katowic do poznania to na scigal sie z nową Cuprą i mowił ze go pojechala, wiec tak jak mowie za mało mocy mimo wszystko a spalanie agresja pod 20 litrow!

    najwieksza radosc : dzwiek silnika
    najwieksze rozczarowanie : za mało mocy

    czyli jak to z alfa kupuje się ją dla przyjemności i radości z jazdy tak jak my wszyscy)))
    pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 10:33

  2. #2
    luciano
    Gość

    Domyślnie Jazda próbna w moim wykonaniu

    Ja mogę sie pochwalić jazda testowa (dziś ją odbyłem) tez 159 tylko sinik 1.9 MJET 150 KM. wersja wyposażenia Progression.
    Jeździło sie nią dobrze i czułem sie w niej bezpiecznie, komfort za kierownica dobry, prowadzenie pewnie ( brała zakręty z miłym zaskoczeniem ), silnik elastyczny i dynamiczny :wink: ( brak własności akustycznych ale to diesel ) skrzynia dobra i pewna, wypas wyposażenie (jak dla mnie za dużo tej wszechobecnej elektroniki) co zabawne szukałem stacyjki a tu jej nie ma ops: (oczywiście z lewej strony )
    W tych czasach takie coś jak metalowy kluczyk już przestał istnieć, a w samochodach elektronika bierze górę (karta plus przycisk start załanczał silnik) :?
    Auto perfekcyjne z każdej strony ,ale jakoś radości z jazdy mi bardzo brakowało ( rozpędziłem sie do 140km/h na piątym biegu a po liczniku tylko widziałem ze tak szybko jade ) nie było emocji wbijania w siedzenie. :|?:
    Na koniec powiem że było by super przejechać taka 159 Ti z małym ale 8)

    Gdyby ta Alfa przyspieszała tak jak hamowała bo by było extra! ;// Paradoks co? Przy bardzo delikatnym wciśnięci pedału hamulca Alfa od razu reagowała i zwalniała. :>>>

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie Re: Alfa Romeo 159 3.2 V6 Q4 - Wrażenia z jazdy...

    Cytat Napisał BiG_G
    jak usłyszam piekny basowy dzwiek silnika to mnie powalilo - rewalacje V6 naprawde swiętnie chodzi narazie jest to dla mnie nr 1 jesli chodzi i v6, dodanie gazu to juz w ogole ukojenie dla uszu,
    najwieksza radosc : dzwiek silnika
    najwieksze rozczarowanie : za mało mocy

    czyli jak to z alfa kupuje się ją dla przyjemności i radości z jazdy tak jak my wszyscy)))
    pozdrawiam!
    Sorry stary ale chyba za długo wsłuchiwałeś się w klekota albo nie słyszałeś/jeździłeś alfową v-ką, żeby stwierdzić że ten GM'owski silnik pięknie gada Ten oplowski silnik nie wiem czy wygląda gorzej niż brzmi, też miałem okazję się przejechać i posłuchać; ogólnie wrażenie dla mnie było takie że to dosc mułowate auto pomimo tych 260 koni, raz że ciężkie a dwa wogóle widać że charakterystyka moment/moc jest niedościgniona w stosunku poprzednich v-ek made by alfa. Ogólnie jakbym miał brać 159 to bym brał 150 konnego diesla.
    1984 GTV6 3.2 24V

  4. #4
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    a dlaczego brał byś diesla 1.9, a nie 2,4 ?

  5. #5
    BiG_G
    Gość

    Domyślnie Re: Alfa Romeo 159 3.2 V6 Q4 - Wrażenia z jazdy...

    Cytat Napisał PietereQ
    Cytat Napisał BiG_G
    jak usłyszam piekny basowy dzwiek silnika to mnie powalilo - rewalacje V6 naprawde swiętnie chodzi narazie jest to dla mnie nr 1 jesli chodzi i v6, dodanie gazu to juz w ogole ukojenie dla uszu,
    najwieksza radosc : dzwiek silnika
    najwieksze rozczarowanie : za mało mocy

    czyli jak to z alfa kupuje się ją dla przyjemności i radości z jazdy tak jak my wszyscy)))
    pozdrawiam!
    Sorry stary ale chyba za długo wsłuchiwałeś się w klekota albo nie słyszałeś/jeździłeś alfową v-ką, żeby stwierdzić że ten GM'owski silnik pięknie gada Ten oplowski silnik nie wiem czy wygląda gorzej niż brzmi, też miałem okazję się przejechać i posłuchać; ogólnie wrażenie dla mnie było takie że to dosc mułowate auto pomimo tych 260 koni, raz że ciężkie a dwa wogóle widać że charakterystyka moment/moc jest niedościgniona w stosunku poprzednich v-ek made by alfa. Ogólnie jakbym miał brać 159 to bym brał 150 konnego diesla.
    za bardzo nie moge sie polapac w tym co piszesz, zdania są jakos tak posklejane ze ciezko sie polapac, moze na spokojnie, tak jezdzilem alfa V6 - i co ty piszesz ze to jest konstrukcja GM ? wiesz alfe mam od miesiace i nie pasjonowalem sie ta marka za bardzo, mowie ze chodzi przepieknie jak dla mnie... mozesz miec inne wrazenia, ale ja moge na to powiedziec ze slyszalem wiele fajnych samochodzikow z takimi silnikami i dla mnie na prawde rewelacja ta jednostka w alfa pod wzgledem akustycznym, czy to jest oplowski silnik nie mam pojecia sprawdze, nigdy o takim czyms nie slyszalem, czytalem dwa testy w najpopularniejszych gazetach motoryzacyjnych w polsce i nic tam tez takiego nie przeczytalem, wiec nie wiem....! Napisalem przeciez ze jest mulowata, na prawde ta moc jest nie adekwatna, lepsza frajde mam jak przejade sie bmw 325 (192 km) e46, a ma o 70 kucy mniej... ! co do diesle moj wuja kupił sobie 159 sportwagon 150 km jeszcze dał sobie salonowy chip i ma 180 km, i na swieta przyjedzie wiec sprawdze mozliwosci tego auta, i wtedy napisze...

Podobne wątki

  1. [GTV] GTV ,Giulietta - moje wrażenia
    Utworzone przez vonolof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 14:01
  2. [159] 1.9 JTDm Distinctive - moje wrażenia z jazdy testowej
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 23:27
  3. 166 wrażenia z jazdy i liczne pytania.
    Utworzone przez Piotrek w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 09:29
  4. Wrażenia z jazdy
    Utworzone przez Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2006, 23:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory