Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Pęknięty blok silnika w 145 JTD. I co teraz?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie Pęknięty blok silnika w 145 JTD. I co teraz?

    hej,
    jeszcze do wczoraj ludzilem sie, ze to moze glowica ale sprawdzali ja dwukrotnie i jest ok. Sprawdzili tez chlodnice oleju i ostatecznie uszkodzony (pekniety) okazal sie blok silnika. Pekniecie jest na szklance czwartego cylindra.

    Pytanie do Was, czy da sie jeszcze cos z tym zrobic, czy mam od razu szukac nowego silnika? A jesli tak na co zwrocic uwage, bo na allegro silnikow jest sporo ale nie chce wtopic i zamontowac czegos, co ma np 300 tys przebiegu i bedzie zrodlem kolejnych wydatkow.
    Nie liczac tego walnietego bloku moj JTD jest w bardzo dobrym stanie - dobre osiagi, niskie spalanie i od wymiany do wymiany jezdze praktycznie bez dolewania oleju.

    Cala ta sytuacja mocno nie przybila, wiec bede bardzo wdzieczny za Wasze opinie i rady, jak najlepiej sie z nia uporac.


    pozdrawiam
    gary

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    szukaj innego bloku/silnika, na siłę można wprasować wcześniej dorobioną tuleję ale widziałem taki wynalazek i wytrzymał 2kkm - mimo spawania i nowej tulei blok rozlazł się (za duże zmiany temperatur).

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    Najpewniej by było kupić tzw. słupek, czyli blok po szlifie, nowe tłoki, oczywiście pierścienie, panewki, wtedy masz pewne 300 kkm, tylko że to są spore koszty... a raczej ciężko kupić sam używany blok w dobrym stanie i jeszcze wpasować w niego stare tłoki...
    Ostatnio edytowane przez evo ; 07-11-2010 o 09:42

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Evo, pewnie masz racje ale zeby zrobic 300 tys musialbym jezdzic moja bella jeszcze 10 - 15 lat, a tyle na pewno nie bede.
    Zaczekam jeszcze, co powie jutro ekspert od regeneracji po obejrzeniu bloku i jesli potwierdzi to, co pisze Rafal bede szukal innego silnika. Interesuje mnie tylko, czy szukac JTD od 145, czy tez bedzie pasowal taki sam np od Fiata Bravo albo od 156. Orientujecie sie?

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    te silniki róznia sie tylko mocowaniami, kazdy jtd CF2 Ci podejdzie a moze nawet wrzucisz multijeta?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    evo, dzieki za info ale jednak bede naprawial stary silnik. Zrobilem rozpoznanie i nie dostane zadnej gwarancji na to, co kupie (ewentulanie 30 dni gwarancji rozruchowej), a jest wrecz spore prawdopodobienstwo, ze zamontuje sobie silnik w gorszym stanie od tego, ktory mam.
    Moj JTD do momentu awarii sprawowal sie bardzo dobrze. W warsztacie zapewnili mnie, ze oddadza blok dobremu szlifierzowi z ktorym od lat udanie wspolpracuja, wiec jestem dobrej mysli.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    No jezeli pekniecie jest do napawienia to nie ma się co zastanawiać

Podobne wątki

  1. Pęknięty blok silnika JTD
    Utworzone przez mojamama w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 20:42
  2. [33] Wał i blok silnika
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 13:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory