Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wentylacja przy ustawionym FULL AUTO nie włącza się od razu po odpaleniu silnika

  1. #1
    shazan
    Gość

    Domyślnie Wentylacja przy ustawionym FULL AUTO nie włącza się od razu po odpaleniu silnika

    Mam takie pytanie czy Wam również w Mito układ ogrzewania/ nawiewów zaczyna działać z opóźnieniem - po włączeniu samochodu? . Bo ja od przekręcenia kluczyka muszę poczekać ładną minutkę aż zaczyna żywo dmuchać. Mowa tu oczywiście o włączonym full auto na klimatyzacji...

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    klima automatyczna? Bo jak ręczna to na pewno normalne nie jest
    Edit: doczytałem że automatyczna

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar misiu_k
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    MiTo 1.4 TB 120KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Tak ma być Tak samo jak rano włączysz funkcję "max def" to potrwa 1 -3 minut nim nawiew zacznie działać. Tak jest logika funkcjonowania centralki klimatyzacji

  4. #4
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu_k Zobacz post
    Tak jest logika funkcjonowania centralki klimatyzacji
    A logika jest taka, ponieważ włączając klimę podnoszą się obroty silnika, które zaraz po rozruchu mogą być niebezpieczne/niepożądane?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Idea "max def" polega na odparowaniu szyb "zimnym suchym powietrzem" więc potrzeba chwilki czasu aż spręży się gaz i na to "czeka" logika klimy zanim uruchomi wentylator.
    Identycznie jest z ogrzewaniem, nie wali od razu zimnym powietrzem po czole tylko po chwili jak się lekko zagrzeje zaczyna dmuchać mocniej. Jak dla mnie całkowicie normalne to jest.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #6
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za błyskawiczne odpowiedzi...bo już myślałem że coś z gazem albo z termostatem nie tak. Na pewno te odpowiedzi również rozwieją wątpliwości innych użytkowników jeszcze nie zorientowanych.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    [QUOTE=shazan;424778]Mam takie pytanie czy Wam również w Mito układ ogrzewania/ nawiewów zaczyna działać z opóźnieniem - po włączeniu samochodu? . Bo ja od przekręcenia kluczyka muszę poczekać ładną minutkę aż zaczyna żywo dmuchać. Mowa tu oczywiście o włączonym full auto na klimatyzacji...

    Nie ma się co dziwić - to fantastyczna funkcja automatu.
    Pomyśl - masz zimny silnik, temp ustawiona na 23*C. Chciałbyś, by wentylator szalał na maksa zimnym powietrzem?
    Temp płynu chodzącego się podnosi, to i klima zaczyna zwiększać obroty wentylatora - to dla Twojego komfortu.
    Po to właśnie zostało to tak zaprogramowane.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:17 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:15 ----------

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    A logika jest taka, ponieważ włączając klimę podnoszą się obroty silnika, które zaraz po rozruchu mogą być niebezpieczne/niepożądane?
    Nie dlatego. Po to by nie wychładzać zimnego jeszcze płynu w układzie chłodzenia. Dopiero jak się silnik nagrzeje, klima otwiera nagrzewnicę i zwiększa obroty wentylatora nawiewu.
    Wot tiechnika

    ---------- Post dodany o godzinie 22:20 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:17 ----------

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Idea "max def" polega na odparowaniu szyb "zimnym suchym powietrzem" więc potrzeba chwilki czasu aż spręży się gaz i na to "czeka" logika klimy zanim uruchomi wentylator.
    Gaz ma takie samo ciśnienie cały czas, a skuteczność suszenia jest większa przy ciepłym powietrzu (i oczywiście osuszonym klimą).
    Dlatego niektórzy nie pojmują po co klima w zimie przy nastawionym np. +24*C


    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Identycznie jest z ogrzewaniem, nie wali od razu zimnym powietrzem po czole tylko po chwili jak się lekko zagrzeje zaczyna dmuchać mocniej. Jak dla mnie całkowicie normalne to jest.
    Dokładnie tak - dla komfortu podróżujących i by pozwolić się szybko nagrzać silnikowi. Otwarta nagrzewnica ten proces spowalnia.
    Ostatnio edytowane przez bogas ; 12-11-2010 o 22:24

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    Gaz ma takie samo ciśnienie cały czas
    Szczególnie kiedy jest sprężany pompą i rozprężany w celu uzyskania niskiej temperatury.
    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    skuteczność suszenia jest większa przy ciepłym powietrzu (i oczywiście osuszonym klimą)
    No to oczywista oczywistość....... inaczej kwadratura koła.... osuszać zimnym-ciepłe hmmm
    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    by pozwolić się szybko nagrzać silnikowi. Otwarta nagrzewnica ten proces spowalnia.
    Nagrzewnica jest otwarta cały czas, inaczej...... niczym nie jest zamykana.

    Tyle tytułem punktowania przedmówców. Nic nie wniosłeś tym postem.
    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    to fantastyczna funkcja automatu.
    Nooooo..... fantastyczna jak w każdym w miarę nowym samochodzie
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Szczególnie kiedy jest sprężany pompą i rozprężany w celu uzyskania niskiej temperatury.
    OK, ale trwa to chwilę.

    No to oczywista oczywistość....... inaczej kwadratura koła.... osuszać zimnym-ciepłe hmmm
    Nie rozumiem tej wypowiedzi.

    Nagrzewnica jest otwarta cały czas, inaczej...... niczym nie jest zamykana.
    Zgadza się, zatem inaczej - kiedy silnik szybciej osiągnie 90*C, z włączonym wentylatorem nagrzewnicy, czy z wyłączonym?

    Tyle tytułem punktowania przedmówców. Nic nie wniosłeś tym postem.
    Ja doprecyzowałem, a Ty wytykasz błędy.

    Nooooo..... fantastyczna jak w każdym w miarę nowym samochodzie
    Bynajmniej. Po pierwsze musi być wyposażony w klimatyzację, po drugie nie w manualną.

    Ostatnio edytowane przez bogas ; 12-11-2010 o 23:21

Podobne wątki

  1. Full Auto funkcja ogrzewania.Pytanie.
    Utworzone przez heweliusz64 w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 14:28
  2. [159] Klimatyzacja w trybie FULL AUTO przestawia się w obieg zamknięty - trzeba nabić?
    Utworzone przez nicki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 16:05
  3. Ustawienie ICS Full Auto
    Utworzone przez Gino w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 10:07
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 08:56
  5. Po zgaszeniu silnika wentylacja w aucie nadal chodzi:(
    Utworzone przez paweldante w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory