Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Radio i pobor mocy ?

  1. #1
    Napster
    Gość

    Domyślnie Radio i pobor mocy ?

    Witam kilka dni temu oddałem autko do elektromechanika gdyz miałem problem z rozladowanym akumulatorem ( problem polegał na tym ze auto po 2 dniowym postoju pod domem miało kompletnie rozladowany akumulator )
    Dziś pojechałem do elektromechanika po autko.
    fachowiec od elektroniki powiedzial ze powodem tak szybkiego rozladowania akumulatora było zle podlaczone radio zastanawiam sie czy to możliwe ?
    Podłączył je po swojemu i teraz mam problem bo radio włącza sie tylko po włączeniu świateł i w dodatku nie zapamietuje stacji za kazdym razem na nowo trzeba wszystko ustawiac
    Czy jest mozliwosc podlaczenia tak radia aby zapamietywał chociaz stacje
    a dało się go słuchac na postoju ?

    prosze o porady - Dziekuje

  2. #2
    marceell
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Napster Zobacz post
    Witam kilka dni temu oddałem autko do elektromechanika gdyz miałem problem z rozladowanym akumulatorem ( problem polegał na tym ze auto po 2 dniowym postoju pod domem miało kompletnie rozladowany akumulator )
    Dziś pojechałem do elektromechanika po autko.
    fachowiec od elektroniki powiedzial ze powodem tak szybkiego rozladowania akumulatora było zle podlaczone radio zastanawiam sie czy to możliwe ?
    Podłączył je po swojemu i teraz mam problem bo radio włącza sie tylko po włączeniu świateł i w dodatku nie zapamietuje stacji za kazdym razem na nowo trzeba wszystko ustawiac
    Czy jest mozliwosc podlaczenia tak radia aby zapamietywał chociaz stacje
    a dało się go słuchac na postoju ?

    prosze o porady - Dziekuje
    coś fachowiec spierd...ł
    radio działa "zawsze". jedź do normalnego fachowca

  3. #3
    Napster
    Gość

    Domyślnie

    Czy zawsze to nie wiem czytalem gdzies ze nowe radia maja tendencje to poboru duzej mocy w trakcie postoju. I ze najlepiej jest podłączyc radio pod stacyjke

  4. #4
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    masz poprostu zle podlaczone radio.
    Na tej stronie http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/ mozesz zobaczyc schemat kostki ISO , i wg niej polaczyc zasilanie do radia.
    Alfa fabrycznie posiada takie kostki bynajmniej do zlacza A i B wg . tego schematu i w zasadzie podlaczenie radia polega wylacznie na podpieciu tych kostek (chyba ze ktos wczesniej cos robil i pozmienial polaczenia)

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    zamień w radiu, z tyłu "żółty" kabelek z "czerwonym" miejscami
    jeżeli nie zadziała to masz walnięty bezpiecznik i do radia dochodzi tylko 12V po stacyjce

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Niektóre radia jeśli nie podłączy się ich "po stacyjce" to mają tendencją do zbyt dużego poboru prądu po wyłączeniu/wyjęciu panela. W alfie dochodzi problem tego typu, że w kostce iso kabelek od stacyjki jest w innym miejscu jak w standardzie i niewielu fachowców wie jak to ogarnąć. Twój "fachowiec" podłączył Ci przewód na którym powinno być stałe napięcie 12V pod załączanie świateł, a przewód służący do wyłączania radia po wyłączeniu stacyjki na stałe pod 12V. Jesli zamienisz te kabelki miejscami, radio nie będzie już gubiło pamięci jednak dalej po wyłączeniu świateł radio będzie się wyłączać. Musisz przepiąć kabelek od załączania radia (najprawdopodobniej będzie miał on kolor czerwony) w miejsce którym znika napięcie po wyłączeniu stacyjki (a po włączeniu jej napięcie jest nawet przy wyłączonych światłach). A w miejsce gdzie napięcie utrzymuje sie cały czas (czy stacyjka włączona czy też nie) podpiąć kabelek odpowiedzialny za podtrzymanie pamięci (najprawdopodobniej kolor żółty lub pomarańczowy).

Podobne wątki

  1. bezpiecznik - pobor pradu - szczotkowanie :-)
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-10-2023, 14:32
  2. Radio z największą końcówką mocy - co możecie polecić?
    Utworzone przez Petross w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 21:25
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 07:27
  4. Pobor pradu na postoju
    Utworzone przez odzi w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 02:54
  5. [156] Pobor mocy gdy wszystko wylaczone
    Utworzone przez mexa w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 11:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory