Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: turbo 2.4 jtd 136cv

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Rosto Degli Abruzzi \Italia
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    36

    Domyślnie turbo 2.4 jtd 136cv

    wiec padla mi turbina pierwsze mechanik mowil ze wtryski leja ale na koniec okazalo sie turbo czytalem kilka postow i sam juz nie wiem bo niektozi mowia o nowej turbinie inni radza regenerowac zas inni o kupnie uzywki i?? metlik w glowie bo we wloszech koszt uzywki to 300e bez zadnej gwarancji o nowej to juz nie wspomne bo kosztuje prawie tyle co moja alfa tu... jeszcze dodam ze to jest pierwsza usterka w tym aucie ma 240tys od pierwszego wlasiciciela

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    300€ to normalna cena za tę turbinę. Pewność masz tylko przy nowej. Regeneracja, czy używka to zawsze pewna loteria.

  3. #3
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Nowe turbo to na pewno będzie spory wydatek, na Allegro zregenerowana do 2.4 kosztuje 1700zł dają gwarancję na rok, używka to tak jak pisał premek loteria, choć jak znajdziesz taką co niema luzów to też będzie chodzić jakiś czas spróbuj jechać może jeszcze do innego mechanika by dokładnie zweryfikował co dolega Alfie.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Ja kupiłem np używaną za 1200. Jest ok, ale tak naprawdę nie mam pojęcia jak długo

  5. #5
    17bobek
    Gość

    Domyślnie

    witam. ja regenerowałem ok 4 miechy temu koło mielca, machnąłem już ok 7tyś km i wszystko super, za reg zapłaciłem 950zł

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Rosto Degli Abruzzi \Italia
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    36

    Domyślnie

    dostalem namiar na warsztat co regeneruja turbiny cena jako taka i daja 24 miesiace gwarancji jutro tam pojade i sprawdze co i jak .. a teraz sie kulam roverem 214 i dalej bez ogrzewania

    ---------- Post dodany o godzinie 21:51 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:41 ----------

    Cytat Napisał piotr_alex Zobacz post
    Nowe turbo to na pewno będzie spory wydatek, na Allegro zregenerowana do 2.4 kosztuje 1700zł dają gwarancję na rok, używka to tak jak pisał premek loteria, choć jak znajdziesz taką co niema luzów to też będzie chodzić jakiś czas spróbuj jechać może jeszcze do innego mechanika by dokładnie zweryfikował co dolega Alfie.
    hm,.. tego znam i niejeden polak juz u niego fure robil .. ale co jej jeszcze moze dolegac innego ? wtryski sprawdzone po dodaniu gazu kopci jak szalona i slychac dziwny szum z okolic turbo wiec chyba juz jasne .. ale jak masz jakis inny propozycje to sprawdze

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    mouzes a czytałeś w ogóle co Ci napisałem na shoutboxie?... uszczelniacze pewnie Ci puściły i przedostaje Ci się olej przez Turbo do wydechu (stąd dym biały, a jeśli czarny to tylko za duża dawka paliwa bo turbo nie wyrabia) .... sprawdzałeś chociaż czy przypadkiem (jeśli tak się dzieje) to nie uleciał Ci już prawie cały olej z silnika bo z tego co logicznie czytam to jeździsz bo warsztatach Alfą zamiast Ją holować :>
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Rosto Degli Abruzzi \Italia
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    36

    Domyślnie

    w itali niestety nie mozesz holowac auta tylko laweta jakies 100-150e.. nawet slyszalem ze prawko za to zabieraja jak sie jakis upierdliwy znajdzie.. co do alfy to przejechalem zaledwie 1km olej sprawdzilem i byl pod warsztatem reszta zajol sie zgredziu posprawdzal co tam mial sprawdzic i ze turbo do wymiany bo bierze olej i w dodatku bardzo dziwnie szumiala a o tym kopceniu to nie wspomne .... znalazlem warsztat co regeneruja cena od 500e daja gwarancje na 6 miesiecy... zgredziu znalazl mi turbine za 300e z tego samego silnika tylko nowszy rok i bardzo malo przejechane jak to podkreslil jutro maja ja wsadzic i zobaczymy co tam bedzie :| obym juz wsiadl do alfy

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Rosto Degli Abruzzi \Italia
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    36

    Domyślnie

    no i alfa w domu z turbem co ma przejechane podobno 50 tys km koszt 400e z robocizna co do jazdy to wszystko ok tylko turbiny juz tak nie slychac

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 - wersja BN 1.9 JTD 16V 136CV 100KW E4 - czy to może być M-JET?
    Utworzone przez Lukazz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 19:48
  2. Turbinę, sprężarkę klimy, kawałek dolotu (U) do 156 2.4JTD 136CV.
    Utworzone przez szerszeń w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 20:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory