Strona 114 z 135 PierwszyPierwszy ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,131 do 1,140 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #1131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    A gdzie były regenerowane? Jechać z reklamacją. Kontaktowałem się ze znajomym o którym pisałem wcześniej, a który regenerował wtryskiwacze w zeszłym tygodniu. Korekty póki co ma wciąż trochę wysokie, ale spalanie mu się zauważalnie zmniejszyło.
    BOSCH SERVICE AUTO-BAN-IT z Łodzi. Ogólnie po regeneracji moc większa i kultura pracy lepsza czyli reszta wtrysków zrobiona dobrze. Natomiast to kopcenie na biało po odpaleniu i na czarno przy przyspieszaniu jest denerwujące co skłoniło mnie do ponownego sprawdzenia wtrysków. Wychodzi na to, że trzeci spartaczyli

  2. #1132
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Auto-Ban-It ma raczej dobre opinie, chociaż do tanich nie należą. Myślę, że się jakoś dogadacie. Spalanie u Ciebie spadło?

  3. #1133
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Auto-Ban-It ma raczej dobre opinie, chociaż do tanich nie należą. Myślę, że się jakoś dogadacie. Spalanie u Ciebie spadło?
    No dobre ma, chociaż jest kilka mocno krytycznych. Mam nadzieję, że ogarną temat bo nie chce mi się robić grubej afery i mieszać w to mojego radcę o 570 zł za jeden wtrysk... Spalanie powiedziałbym nawet wzrosło ale myślę, że powodem jest mocniejsze deptanie bo i efekt lepszy

  4. #1134
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    szczelnie przy wtryskiwaczach? poza tym +-2 raczej sie uznaje za akceptowalne. na zimnym sie nie interpretuje korekt potwierdzasz a i tak wspominasz o tym.
    co wg mechanika znaczy dovra kompresja. wyniki podaj z pomiarow dokładne. jakis cylinder mial odchylke?

  5. #1135
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    szczelnie przy wtryskiwaczach? poza tym +-2 raczej sie uznaje za akceptowalne. na zimnym sie nie interpretuje korekt potwierdzasz a i tak wspominasz o tym.
    co wg mechanika znaczy dovra kompresja. wyniki podaj z pomiarow dokładne. jakis cylinder mial odchylke?
    Szczelnie. Akceptowalne ale nie przy świeżo regenerowanych wtryskiwaczach w autoryzowanym serwisie Boscha z gwarancją parametrów "jak nowe". O dokładne nie pytałem. Powiedział, że w normie i bez odchyłek a jemu wierzę na słowo. Gdyby było inaczej to by mi powiedział tak jak w przypadku mojej 156 gdzie robił mi kompleksowy remont silnika i żona śmiga nią już 3 lata.

  6. #1136
    Użytkownik Świeżak Avatar joker88
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    lubelskie
    Auto
    była: Alfa Romeo 159 2,4 JTD. Jest: Mito 1,4 105KM, Giulietta 1,4 170KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Kolego CubaLibre tak jak wcześniej pisaliśmy, miałem to samo tak jak ty, identyczny przypadek, odebrał 2 dni temu wtryski z sprawdzenia, 2 padnięte.
    A wcześniej były sprawdzane w BOSCH SERVICE Warowny powiat rycki i powiedzieli że jest ok. Co ja się z nimi miałem... Ujebali mi gwint w listwie wtryskowej i się nie przyznali, reklamowałem im a oni mi powiedzieli, po co ja sam to rozkręcałem... itp... Szkoda gadać, banda złodzieji...
    Propo mojego przypadku, 2 wtryski walnięte, jako że wcześniej kupiłem 2 używki i dałem 7 wtrysków na sprawdzenie, wyszło 5 dobrych 2 złe... Spoko gość za sprawdzenie 7 wtrysków 120 zł tylko! Dorzucił jeszcze mi podkładki
    Po montażu auto przestało dymić, wszystko jest ok.

    Nie baw się w korekty, spróbuj dać gdzie indziej wtryski..

  7. #1137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał joker88 Zobacz post
    Kolego CubaLibre tak jak wcześniej pisaliśmy, miałem to samo tak jak ty, identyczny przypadek, odebrał 2 dni temu wtryski z sprawdzenia, 2 padnięte.
    A wcześniej były sprawdzane w BOSCH SERVICE Warowny powiat rycki i powiedzieli że jest ok. Co ja się z nimi miałem... Ujebali mi gwint w listwie wtryskowej i się nie przyznali, reklamowałem im a oni mi powiedzieli, po co ja sam to rozkręcałem... itp... Szkoda gadać, banda złodzieji...
    Propo mojego przypadku, 2 wtryski walnięte, jako że wcześniej kupiłem 2 używki i dałem 7 wtrysków na sprawdzenie, wyszło 5 dobrych 2 złe... Spoko gość za sprawdzenie 7 wtrysków 120 zł tylko! Dorzucił jeszcze mi podkładki
    Po montażu auto przestało dymić, wszystko jest ok.

    Nie baw się w korekty, spróbuj dać gdzie indziej wtryski..
    Pewnie masz rację. Zadzwonię do nich w poniedziałek i jak będą mnie zbywać to zrobię im koło dupy. Dla zasady.

  8. #1138
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał CubaLibre Zobacz post
    Szczelnie. Akceptowalne ale nie przy świeżo regenerowanych wtryskiwaczach w autoryzowanym serwisie Boscha z gwarancją parametrów "jak nowe". O dokładne nie pytałem. Powiedział, że w normie i bez odchyłek a jemu wierzę na słowo. Gdyby było inaczej to by mi powiedział tak jak w przypadku mojej 156 gdzie robił mi kompleksowy remont silnika i żona śmiga nią już 3 lata.
    +-2 słabo jak na regenerowane wtryski ale gdybyś je wsadził do idealnego silnika. Twój to niewiadoma - kopresja, dolot itp - nie twierdzę że nie masz racji, ale zakładasz że to na 100% wtryski - a masz 2 odpowiedzi mechanika ze kompresja OK i Boscha że wtryski zregenerowane - narazie zakładasz że to wtryski jednak nie są OK, ale czy powinieneś mieć taką pewność? to tak tylko w ramach bycia obiektywnym. przytocz pomiary kompresji to trochę może zmienię kierunek podejżeń.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1139
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    szczelnie przy wtryskiwaczach? poza tym +-2 raczej sie uznaje za akceptowalne.
    Poproszę źródło tej informacji. Nie to, że kwestionuje, tylko jeszcze nie spotkałem się z konkretnymi informacjami dotyczącymi dopuszczalnych korekt w silnikach JTDm.

    A co do serwisów diesla, to każdy ma coś za uszami. Wystarczy poczytać opinie na ich temat w google. Tak samo jest np. z moim lokalnym Boschem. Co druga opinia w google krytyczna.
    U mnie aż tak spekalarnych objawów nie ma. Odpala od strzała, pracuje równo, nie kopci na biało, spalanie przyzwoite. Jedyne co zastanawia to nieprzyjemny drażniący smród spalin i słabe odejście co może być objawem przycinającej się vgt. Korekty na jałowym +/-1,5. Najwyższa korekta z wartością ujemną. Po odpaleniu chwilowo dochodzą do +3mm. Pod obciążeniem (spokojna jazda) korekta 4 cylindra dochodzi do +3,5mm3/w. Co drugi serwis gdy o tym wspominam patrzy na mnie jak na wariata. Wg nich to jest wyłącznie do stabilizacji biegu jałowego. Czas chyba rozejrzeć się za literaturą...

  10. #1140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    +-2 słabo jak na regenerowane wtryski ale gdybyś je wsadził do idealnego silnika. Twój to niewiadoma - kopresja, dolot itp - nie twierdzę że nie masz racji, ale zakładasz że to na 100% wtryski - a masz 2 odpowiedzi mechanika ze kompresja OK i Boscha że wtryski zregenerowane - narazie zakładasz że to wtryski jednak nie są OK, ale czy powinieneś mieć taką pewność? to tak tylko w ramach bycia obiektywnym. przytocz pomiary kompresji to trochę może zmienię kierunek podejżeń.
    jakbyś poczytał kilka postów wcześniej to wiedziałbyś co robiłem. Dolot był sprawdzany, przepływomierz wymieniony na nowy oryginalny bosch, filtry powietrza i paliwa wymienione, kolektor wyczyszczony, egr nowy pierburga, świece nowe, zawór overboost wyczyszczony i uszczelnione wężyki. Zawsze w moich samochodach wymieniam części na nowe i oryginalne a nie zamienniki żeby na pewno móc wykluczyć ich usterkę. Początkowo wykluczyłem wtryski własnie ze względu na to, że dopiero co je regenerowałem w autoryzowanym serwisie ale widać, że jednak coś jest nie tak. Diagnostyka zrobiona pełna. Żadnych błędów. Każdy parametr sprawdzałem i wszystko jest w normie - żądane jak i rzeczywiste parametry itp... Nie mam już po prostu pomysłu co może być nie tak gdyż problem z odpalaniem występuje TYLKO I WYŁĄCZNIE w dni powyżej 25 stopni, kiedy Alfa stoi w słońcu przez te 8 godzin pod moim biurem. Do tego biały dym aż się nie rozgrzeje i przy mocnym przyspieszaniu trochę czarno-siwego... Nic innego oprócz tego wtrysku nie przychodzi mi do głowy tym bardziej, że sama regeneracja przesunęła się o 2 dni gdyż jak sami mówili mieli problem z 3 wtryskiem i regenerowali go podobno dwa razy. Nie wykluczone, że gdzieś im upadł i teraz przelewa albo wcale drugi raz go nie robili. Mogli też popieprzyć kolejność i nie zaprogramować kodów...
    Ostatnio edytowane przez CubaLibre ; 28-07-2019 o 08:44

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory