Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [156] czy tak jest seryjnie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie [156] czy tak jest seryjnie

    Witam ,
    jako ze melomanem nie jestem, a słuch raczej kiepski mam to na sprzęt audio w samochodzie aż takiej uwagi nie zwracam.
    Jednak że w mojej alfie zaczyna mnie powoli męczyć pewna rzecz.
    Z przodu mam głośniki średniotonowe i wysokotonowe (sprawdzane na słuch-przykładane ucho do piszczałek-grają , duże słychać i czuć-wprawiają drzwi w wibracje) z tyłu zaś niskotonowe, czysty bas.
    W zestawie tym początkowo było radio sony explod ale padł wyświetlacz więc je wywaliłem i wstawiłem JVC.
    Czy taki zestaw jest fabryczny czy poprzedni włąściciel coś pomieszał?
    Jest to dość irytujące dla mnie ponieważ w czasie jazdy często słucham metalu ale i innej muzyki i dość trudno jest mi ustawić balans przód tył.
    Bo albo jest ok, (przód troszkę głośniejszy) albo mam w samochodzie technawkę czyli łup, łup i muszę dawać więcej na przód by zdjąc ten bas z tyłu, albo więcej na tył by podbić bas.
    Problemem w pewnym sensie jest to ze odtwarzam MP3 , jak włączyłem oryginalną płytę było idealnie.
    Ale troszkę mi szkoda oryginałów do samochodu.
    Reasumując.
    Czy tak ma być , czy powinienem poszukać oryginalnych lub szerokopasmowych(takich co i bas i średnie dają) głośników i dac na tył, czy też szukać jakiegoś czegoś, kabelka, itp i go przełączyć, podłączyć przeciąć?
    Zaznaczam ze w temacie car audio wiem jedynie że trzeba połączyć kabelki w tym samym kolorze albo kotki które do siebie pasują , więc jak ktoś ma jakąs radę to tak prosto proszę...


    Komentarz dodany przez: robak#21
    Proszę o podawanie prefixu przed tematem
    Ostatnio edytowane przez robak#21 ; 03-02-2011 o 16:03

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja bym najpierw sprawdził podłączenie głośników w kostce

    potem szukał dalej

    a może po prostu ta twoja płytka jest coś nie tak nagrana ?

    fabrycznie ( chyba ) u mnie było 4x papierowe w drzwi , 2 x gwizdek w drzwiach przód
    radio - nie sony :-)

    jak wymagasz czegokolwiek o sprzętu to wyrzuć te papierowe głośniki i wstaw coś co mozna nazwać głośnikiem
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 17-11-2010 o 09:48








  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    bocian, nic nie wymagam czego chce to zeby równo dzwięk się rozchodził.A le masz rację co do płytki, tyle tylko że każda robi tak samo przód ok tył bas...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iNTELL
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 SW 1,9JTDm, 156 SW 1,9JTD, Spider 3.0 V6, Audi A8 3,7 V8
    Postów
    341

    Domyślnie

    Fabrycznie jest tak, że z tyłu w drzwiach głośniki grają pełnym pasmem i nie powinno być efektu "samego basu". Sprawdź czy masz oryginalne głośniki i w jaki sposób podłączone, czy przed głośnikiem ktoś nie zamontował filtra dolnoprzepustowego (zwrotnicy). W razie czego mogę odstąpić moje fabryczne głośniki - i tak ich nie używam, a jak jeszcze trochę poleżą to albo coś na nie spadnie albo polecą do kosza

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    podepne sie pod temat, juz problem wczesniej opisalem, ale niestety dalej mi przeszkadza ! 156 po FL radio seria glosniki tez seria i jak gra ? panowie doslownie jak przystalo na nokie 3210 ! No jest taka kaszana ze wiekszej nie slyszalem nigdy ;/ w tamten weekend wymienilem glosniki z tylu na konkretniejsze, zero efektu, dalem je na przod, zero efektu ;/ nie mam pojecia o co chodzi .... w radiu moge ustawiac co mi sie pdooba i tylko lekko i minimalnie barwa dzwieku sie zmienia, ale dalej 3210 ..... nie wiem czy radio moze na koncowkach mocy pada ? bo juz nie mam do tego sily...dodam jeszcze ze u znajomych w 147 np na identycznym radiu i seryjnych tez glosnikach dudni o 300 % lepiej .... po prostu slychac ladny i czysty bas i az sie chce nowe CD wrzucic i to przy volume 15, ja zeby sluchac musze miec ustawione na 35 lekko ... takze mysle ze cos jest nie tak .... help !
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mario595
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Była Alfa Romeo 156SW Ti, jest Ford S-Max
    Postów
    329

    Domyślnie

    no cóż. głośniki już sprawdziłeś. teraz podmień radio a jak dalej nie to to kable.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    jeszcze pomarudze glosniki jak pisalem zmienione i efektu nie ma, dalej poszedlem wlasnie w radio, wyciagam marna serie, wkladam nowiutkiego z pudelka kenwooda ? i kaszana jaka byla tak jest ;/ ustawiam tony, no niby cos wymusza ale jest to zenujace raczej, podkrecam volume i ? i jest tylko glosniej niz na serii choc tez nie wiele, mysle wina moze radia ? niby wykluczam ale jesli juz mam wszystko na wierzchu biore drugie inne ale sprawne 100 % - to samo ;/ kable .... chyba tylko tyle mi zostaje, ale tak na powaznie to co z nimi moze byc nie w porzadku ? przetarcie ? zawilgocone ? mam tez 156 przed FL na pionku i gra lepiej ewidentnie niz u mnie, ale o dziwo i niestety gorzej niz w przypadkach opisanych wyzej, czyli np w 147 u znajomych, na takim zestawie seryjnym jaki mam w swojej po FL ... skolowany jestem jest tu jakis meloman ? maniak ? co jest w stanie to ogarnac ?
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar kami_l
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V 140/Giulietta 2.0 140
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał iNTELL Zobacz post
    W razie czego mogę odstąpić moje fabryczne głośniki - i tak ich nie używam, a jak jeszcze trochę poleżą to albo coś na nie spadnie albo polecą do kosza
    Masz jeszcze te głośniki?? chętnie zakupie 2 sztuki do tylnych drzwi AR156. Auto mam z 2003r ale tam chyba żadnych zmian nie było co?

    BTW
    kenobi - pozdro dla kolegi z BBTP

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał kami_l Zobacz post
    Masz jeszcze te głośniki?? chętnie zakupie 2 sztuki do tylnych drzwi AR156. Auto mam z 2003r ale tam chyba żadnych zmian nie było co?

    BTW
    kenobi - pozdro dla kolegi z BBTP

    lepiej napisz na pw. post sprzed kilku miesięcy

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:19
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Ostra jazda!! Pomocy!! Jest moc nie ma jest i nie ma
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 17:33
  4. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13
  5. Seryjnie wbudowany telefon
    Utworzone przez flatbeet w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2009, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory