Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem z licznikiem

  1. #1
    tomek_321
    Gość

    Domyślnie Problem z licznikiem

    Witam

    Posiadam Alfe 146 1,6 t.s z roku 2000

    Mój problem polega na tym, że podczas jazdy licznik się resetuje (obrotomierz, prędkościomierz, resetuje się licznik od przejechanych kilometrów i gaśnie podświetlanie przebiegu, wsakznik od paliwa i od temperatury ) natomiast podświetlanie licznika nie gaśnie nie ma Znaczenia czy wjadę w dziurę. Natomiast nie jestem do końca pewny czy tak się nie dzieje jak jest mokro na ulicach.

    Po jakim czasie obrotomierz wychla się tylko lekko jak dodam dużo gazu szukałem na forum informacji ale takiej nie znalazłem więc zamieszczam nowy temat


    Proszę o jakąś poradę jak mam się za to zabrać, mam nadzieje że obejdzie się bez mechanika



    Pozdrawiam Alfocholików

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Wygląda to na brak styku w złączach przy panelu wskaźników. Odkręć panel i poruszaj tymi złączami z lewej i prawej strony, powypinaj je parę razy.
    Wyłącz stacyjkę i wyjmij z niej kluczyk przed odpięciem złączy.

  3. #3
    tomek_321
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter Zobacz post
    Wygląda to na brak styku w złączach przy panelu wskaźników. Odkręć panel i poruszaj tymi złączami z lewej i prawej strony, powypinaj je parę razy.
    Wyłącz stacyjkę i wyjmij z niej kluczyk przed odpięciem złączy.


    Sprawdziłem to i nic nie dało. Zastanawiam sie czy takie zachowanie może buć przyczyną wielu błedów w komputerze??

  4. #4
    tomek_321
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    Trzeba odświeżyć temat bo mój problem się zmienił teraz mam objawy podobne co opisałem wyżej ale licznik od kilometrów oszukuje do 20 km. Obrotomierz zaczął sie wychlać ale dalej jest nieprawidłowo znaczy wychyla sie do 2000 obr/s, wskaznik temperatury pokazuje 130 stopni a sprawdzałem miernikiem i jest ok 95 stopni. Licznik od przejechanych kilometrów naliczy 4 km i po zgaszeniu silnika sie resetuje ( znaczy cofa o te 4 km ) i tak robi wkółko. Po naliczeniu tych 4 km licznik przestaje liczyć dalej. Ktoś mi powiedział że z licznikiem może sie tak zachowywać jak ktoś nieumiejętnie go cofał. Tylko ja tego nie robiłem.


    Posiadam ALFE 146 1.6 ts rok 2000



    Prosze o pomoc

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_321 Zobacz post
    Ktoś mi powiedział że z licznikiem może sie tak zachowywać jak ktoś nieumiejętnie go cofał. Tylko ja tego nie robiłem.
    Bzdura na kółkach - cofnięcie licznika to tylko i wyłącznie modyfikacja odpowiednich zapisów w pamięci i nie ma żadnego wpływu na oprogramowanie odpowiadające za te wpisy. Twój problem tkwi w zimnych lutach w samym zespole wskazników albo zaśniedziałych złączach elektrycznych na samym zestawie jak i w skrzynce bezpiecznikowej. Wypadało by przeczyścić wszystkie zlącza elektryczne zarówno pod kierownicą jak i po maską samochodzu i nie tylko bezpieczniki ale przekazniki również - pozwoli to wyeliminować kwestie związane z instalację. Jeżeli problem nie zostanie wyeliminowany - a raczej nie będzie - należy wymienić cały zestaw wskazników. Na allegro za 60 zł można kupić calość z gwarancją rozruchową, więc szkoda czasu na naprawę własnego i będzie po problemie.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

Podobne wątki

  1. [164] Problem z licznikiem 164 2.0 TS!
    Utworzone przez Devil4833 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 08:49
  2. AR 156 problem z Licznikiem i ABS
    Utworzone przez lolek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 14:01
  3. Problem z licznikiem :(
    Utworzone przez tomekd w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 11:51
  4. Problem z licznikiem
    Utworzone przez Sabina w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 13:50
  5. Problem z licznikiem
    Utworzone przez schumi w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 11:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory