Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Temat: Pomoc w odnalezieniu się w Świecie 166-tki :)

  1. #1
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie Pomoc w odnalezieniu się w Świecie 166-tki :)

    Witam, jak narazie jestem posiadaczem Fiata Marea SEDAN 2.0 20v Aczkolwiek rok jednym samochodem to już zadługo... kiedyś marzyłem o 166tce, a teraz jest w moim zasięgu finansowym Ale nie o tym chciałem...

    Stoję przed trudnym faktem wybrania 166-tki... Jeszcze nie wiem czy będzie to 2.4 JTD czy 2.5 V6 A teraz kilka pytań do posiadaczy/znawców AR166.

    1. Po czym rozpoznać najwyższą wersję wyposażenia?
    2. Czy nawigacja w 166-tkach ma mapę polski (kiedyś czytałem że nieosiągalna jest ;/ )??
    3. Czy zintegrowany system Audio spełnia swoją rolę na wysokim poziomie, czy raczej jest taki sobie?? Czy były tez różne systemy audio??
    4. Czy ktoś wie na czym polega "długa skrzynia" w 2.4 JTD?? Większa prędkość przy mniejszych obrotach?? (znalazłem na 230 stronie instukcji ) Czy ktoś ową posiada??
    5. Czy 2.4 JTD i automat to nie jest "MUŁ"?
    6. Jaka jest prędkość obrotowa na najwyższym przełożeniu przy np. 160 km/h?? (wszystkie warianty silnikowe)
    7. Czy klimatyzacja w 166 jest wydajna tak jak np. w peugeotach czy Audi?
    8. Jak działa tempomat w 166, bo że sterowany jest manetką to już wiem

    Narazie tyle

  2. #2
    Zeus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiek213 Zobacz post

    Witam, jak narazie jestem posiadaczem ...
    Ale nie o tym chciałem...

    Stoję przed trudnym faktem ...


    Czy ktoś ...(...)... to nie jest "MUŁ"?


    Narazie tyle
    Również Cię witamy... jak na pierwszy post wiemy tyle samo o Tobie co Ty o 166....

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    a jaki rocznik 166 Cię interesuje?? np. ja mam model '03 po liftowy 2,4 jtd 20V Sportronic 175 KM.

    1. jedną z metod jest: mając nr VIN nadwozia wklepać go do Epera, tam wyświetli jaką masz wersję;
    2. nawigacji na Polskę nie ma do żadnej 166'ki
    3. nie mam nagłośnienia z DSP, ale to które mam zadowala mnie (jest na poziomie powyżej średniej);
    4. nie znam tematu, niech inni się wypowiedzą;
    5. mój automat nie jest mułem, 175 KM robi swoje;
    7. klimatyzacje choć nie jest dwustrefowa jest wydajna, takie moje subiektywne wrażenie w porównaniu do audi a8
    8. ??? nie za bardzo rozumiem pytanie, tempomat działa na takiej zasadzie jak w innych autach;
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  4. #4
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Interesują mnie roczniki pow. 1999 (choć zastanawiam się nad wersji po lifcie).
    Do wydania mam 15tys. PLN w przypadku benzyny (jeśli będzie mało do roboty MAKS 18TYS), i około 20-23tys w przypadku diesel a. (muszę zostawić na GAZ...). Przeciwnikom Gazu od razu mówię... samochód jest do jazdy, a nie do płakania że szkoda silnika, dobrze założony gaz nie zaszkodzi.

    Z tą nawigacją czytałem... a roczniki pow. 2004 roku też nie mają mapy PL?:/

    jak rozpoznać czy auto ma DSP? Wiem że bogatsze wersje mają jeszcze telefon.
    Zadając pytanie o tempomat chciałbym jakieś wskazówki co do jego działania (odczucia, czy ma jakieś "przycinki" tak jak ma to miejsce w oplach) Służbowo jeżdzę ASTRA G CLASSIC i do tempomatu jestem bardzo przyzwyczajony... Ale jego działanie w Astrze jest poniżej norm... (problemy z ustawieniem prędkości, sam się wyłącza itp ).

    Czy każda wersja miała tempomat??

    Co do spraw mechanicznych Wasze forum trochę mi przybliżyło "sylwetkę mechaniczną" AR


    Cytat Napisał Zeus Zobacz post
    Również Cię witamy... jak na pierwszy post wiemy tyle samo o Tobie co Ty o 166....
    Twoje cytowanie mnie w sposób bardzo POLSKI nie jest ani miłe, ani zabawne, ani również nie świadczy o Twoim poziomie intelektualnym a jak masz zły dzień to Twój problem ;]

    Po przemyśleniu zmiana decyzji...
    Stawiam na 2.4 JTD, lub 3.0 V6...
    Albo ma być ekonomicznie w miarę... Albo szybsze niż moja Marea... (po przejrzeniu danych 166 w 2.5 jest raptem o 0.3 sekundy lepsza niż Marea 2.0 z VIS (do setki)). PS. Znam już ceny części

    Kolejne pytanie... Czy były wersje z el. reg. siedzeniem pasażera?? Czy to jakaś angielska przekładka??
    Pytanie do posiadaczy samochodów z silnikiem 2.4 JTD 136 +140+150km ile silnik ma obrotów na 6-tce przy 180km/h??

    co sądzicie o tym egzemplarzu?? http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-2-4...C15858738.html
    Ostatnio edytowane przez Misiek213 ; 21-11-2010 o 02:14

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Witaj. Klania sie lektura: http://www.forum.alfaholicy.org/166/...lfy_166_a.html

    15k na wersje po FL? To jest srednia kwota na wersje przed FL. A do zrobienia cos w aucie zawsze bedzie.

    Moja przy 180km/h ma ok 3000-3300 obr/min.

    Wiekszosc 166 ma elektryczne sterowane siedzenia kierowcy i pasazera. Przekladki z anglika stosuje sie w celu zmiany np weluru na skore.

    Nie kazde auto ma tempomat.

    DSP naprosciej poznasz po tym ze ma glosniki w tylnej polce. Nie same atrapy maskujace. Lub po rozbudowanym menu w ICS (equalizer).

    Świeżo nabita klima ze sprawnym kompresorem jest BARDZO wydajna (szron na szybie od wew. nawet w upalne dni).

    Co do alfy z ogloszenia. Nie ufaj textom w stylu PDW (brakuje chociazby szyberdachu) i moje ulubione "nie wymaga wkladu.." Napewno cos sie znajdzie. A i ciekawi mnie ten "klimatyzowany schowek", pierwsze slysze. Ktos ma takie cudo?

    Sorry za ort ale pisze z tela. Pozdro
    Ostatnio edytowane przez redek83 ; 21-11-2010 o 05:24
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  6. #6
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    witam jesli chodzi o tą alfę to cos mały przebieg ma jak na tyn rocznik (165000)

    Alfa i jej ochroniarz

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    ...A i ciekawi mnie ten "klimatyzowany schowek", pierwsze slysze. Ktos ma takie cudo?

    Sorry za ort ale pisze z tela. Pozdro
    No pewnie ja mam i Ty tęż. Na włączonej klimie browar w schowku Ci się schłodzi.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  8. #8
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, czy ktoś z Was na forum ma faktyczną full opcję 166tki? Jeśli tak to jak mogę wejść w galerię (o ile coś takiego u Was na forum istnieje). Ew. jeśli ktoś może proszę o podanie przykładu z allegro

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar sQun49
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Szewce k/Kielc
    Auto
    166 2.5 V6 + LPG
    Postów
    162

    Domyślnie

    Gdybym wiedział tyle co teraz wiem o tym modelu przed kupnem na pewno jeździłbym z innym silnikiem Jeśli planujesz założyć gaz to polecam 3litrowy motor - jest zawsze lepiej wyposażony a spalanie nie wiele większe... Za to ukryty potencjał w odpowiedniej ilości koni na pewno zwróci się w radości podczas jazdy...

    Jeśli chodzi o DSP - moja była bez ale zamontowałem jej procesor bez głośników niskotonowych na półce i jest równie dobrze jak było bez znaczącej poprawy. Jednak DSP pozwala Ci podłączyć np. Mp3 playera bądź inne utrojswo i mieć sprzęt grający w stereo...

    Navigacja - właśnie dla niej kupiłem alfe i było mi niezwykle przykro kiedy się dowiedziałem że nie ma map na Polskę. Jednak to nie jest problem i da się sprawić aby na oryginalnym wyświetlaczu pojawiły się nasze drogi a z głośników płynął komunikat co do kierunku jazdy...
    Wreszcie fabryczna navigacja w 166 mówi do mnie po polsku...

  10. #10
    Zeus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiek213 Zobacz post
    Twoje cytowanie mnie w sposób bardzo POLSKI nie jest ani miłe, ani zabawne, ani również nie świadczy o Twoim poziomie intelektualnym a jak masz zły dzień to Twój problem ;]
    Problem w tym, że ja nie mam problemu. Alfę mam.
    Zanim cokolwiek tutaj napisałem to przede wszystkim poświęciłem kilka długich wieczorów żeby przeczytać to na co inni - pisząc posty - poświęcili już swój czas dla wszystkich.
    "Polskie"... - czując się Polakiem, zawsze - czy to na tym forum, czy to rozmawiając przez telefon - przedstawiam się...
    Ty kolego jesteś nadal anonimowy. Świadczy o tym Twój profil.
    A poziom intelektualny .... medicus - cura te ipsum....

Podobne wątki

  1. AR 147 1,9 jtd Świecie
    Utworzone przez domelPL w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 20:58
  2. Pozdrowienia Świecie n/W ;D
    Utworzone przez MjMichal w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 22:57
  3. Świecie w V6.
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:48
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 10:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory