Witam
Wiem ze problem był wałkowany-czytałem chyba wszystkie posty na ten temat sporo się z nich dowiedziałem ale nie ma problemu podobnego do mojego.
Alfa 155 8V 1993r. LPG bez Klimy.
Jadąc wczoraj po południu zauważyłem że powietrze lecące z nawiewu nie jest tak ciepłe jak jeszcze było rano. (ustawienie twarz-nogi).
Deczko mnie to zmartwiło ponieważ udawałem się z małym dzieckiem na zakupy.
Zaznaczyć tu muszę że mam chyba nie do końca sprawny termostat-według mojej wiedzy nie do końca zamyka tzn. przy niskich temp samochód potrzebuje dużo czasu aby złapać temp bliską 90stopni-ale leciało w miarę ciepłe powietrze za nawiewów.
Dziś próbując rozwiązać problem zauważyłem następujące zjawisko potwierdzone kilkunastoma próbami przy ustawieniu nawiewu na szybę leci ciepłe/gorące powietrze a przy ustawieniu na twarz lub twarz/nogi leci letnie.

A do tego jeszcze jedna przypadłość a mianowicie po przekroczeniu 90stopni podczas nagrzewania auta nie włączył mi się wentylator tzn. włączył się na chwilkę i się zatrzymał. Wcześniej nie miałem klopowo tzn. działał na 1 i na 2 biegu. Temp rosła i była grubo ponad 90 stopni a wentylator się nie kręcił – czy możliwe ze się np. wtyczka odłączyła od wentylatora, muszę oczywiście sprawdzić czujnik i jego kostkę podłączeniową ale to z kanału ponieważ mam na górze odparownik od instalacji LPG-troszke przeszkadza.