Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: [145] Wielkie pytanie o folie w drzwiach

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie [145] Wielkie pytanie o folie w drzwiach

    Od paru dni zastanawia mnie jedna rzecz W 145 w drzwiach jest folia. Wydaje mi sie ze jest ona po to, aby woda nie wypływała np przez glosnik tak ??? (ja tak przynajmniej mialem).
    A generalnie chodzilo o wytlumianie drzwi, nobo tak aby wykleic drzwi wewnatrz trzeba zdjac ta folie noi potem wydawalo mi sie ze trzeba ja zalozyc i zakleic dziury (te na zewnatrz drzwi)a noi oczywiscie przed zaklejeniem wypadalo by zrobic jakis daszek na glosnik z tej foli, aby na nioego nie padalo (ma ktos jakis pomysl jak to zrobic ??)
    Ale z tego tropu zbil mnie pewien kolega z forum, i napisal mi ze w drzwiach nie ma prawa byc ani kropli wody . Jak mam to rozumiec to znaczy ze mam dziurawe drzwi ?? bo wczesniej woda mi wyplywala przez glosnik jak nie mialem foli (byly bite drzwi od spodu i nie zalozyli foli ;() ?? (Pozdrawiam
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Folia oddziel szybe od reszty mechanizmow w drzwiach, w sumie jest potrzebna ale jak jej nie ma to nie ma tragedi. A wody w drzwiach uniknac sie nie da, np. odsun szyba po deszczu i zawsze cos wody zostanie. Samochod ma kanaliki odplywowe tak wiec nie ma sie o co martwic.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesio
    Folia oddziel szybe od reszty mechanizmow w drzwiach, w sumie jest potrzebna ale jak jej nie ma to nie ma tragedi. A wody w drzwiach uniknac sie nie da, np. odsun szyba po deszczu i zawsze cos wody zostanie. Samochod ma kanaliki odplywowe tak wiec nie ma sie o co martwic.
    No ale jak nie mialem foli to woda mi sie wlewala do auta przez glosnik i po progu czemu ??? A noi drzwi okna byly zamkniete i szyby :> ???
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  4. #4
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Folia ma BYĆ.Nie miałeś i się lało,więc musisz założyć.Przerabiałem ten temat w swojej Belli.U góry folię musisz założyć między blachę drzwi a takie odkręcane usztywnienie do którego przymocowane jest np. elektryczne podnoszenie szyb,a potem dać ją na całą powierzchnię drzwi.
    Najlepiej by było ściągnąć tapicerkę z drzwi po drugiej stronie i tam popatrzeć jak ma iść folia.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzelutek
    Folia ma BYĆ.Nie miałeś i się lało,więc musisz założyć.Przerabiałem ten temat w swojej Belli.U góry folię musisz założyć między blachę drzwi a takie odkręcane usztywnienie do którego przymocowane jest np. elektryczne podnoszenie szyb,a potem dać ją na całą powierzchnię drzwi.
    Najlepiej by było ściągnąć tapicerkę z drzwi po drugiej stronie i tam popatrzeć jak ma iść folia.
    No dobra a wytlumiales drzwi moze ???
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  6. #6
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Nie.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzelutek
    Nie.
    No to jestem ciekaw jednej zeczy jak zostawie folie i pozaklejam dziury matami to bedzie ta folia trzepac sie tam :/ a jesli jej nie dam to na glosnik mi bedzie kapac i co teraz ??
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  8. #8
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Przecież folia jest "przykręcona" prawie w około,oprócz dolnej części drzwi + na środku pod mechanizmem opuszczania szyb,więc nie powinna trzepać.Tak misie wydaje.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzelutek
    Przecież folia jest "przykręcona" prawie w około,oprócz dolnej części drzwi + na środku pod mechanizmem opuszczania szyb,więc nie powinna trzepać.Tak misie wydaje.
    tak przegladam strony i zdjecia i nigdzie nie ma takich foli w drzwiach :/ cos mi sie wydaje ze jej nie powinno byc... Jest ktos na tym forum co wytlumial drzwi !!! ???
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  10. #10
    alfik
    Gość

    Domyślnie

    nie wygłuszałem drzwi ale mogę Ci odpowiedzieć na temat foli.
    Folia w drzwiach jest i powinna być (dal przykładu jest w takich samochodach jak Golf II, Laguna, Galant, 155- wiem z własnego doświadczenia) ponieważ jest potrzebna.
    Folia zapewnia odpowiedni "obieg" wody w drzwiach, woda spływająca po szybie dostaje się do środka drzwi (nie ma idealnie przylegających uszczelek zwłaszcza po kilku/kilkunastu latach użytkowania) i spływa właśnie po tej folii a nie po wewnętrznej stronie boczka powodując jego zamoknięcie.

Podobne wątki

  1. Pytanie o uszczelke w drzwiach:)
    Utworzone przez arturw22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-06-2017, 13:23
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 16:03
  3. [159] Orginalne folie zabezpieczjące karoserię
    Utworzone przez noe9 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 19:58
  4. [159] Wielkie pytanie. Znawcy 159 proszeni o pomoc i podpowiedz!
    Utworzone przez Kimi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 00:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory