Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: !!! KWP 2000+ i Bella nie odpaliła CODE !!! pomóżcie idiocie

  1. #1
    alfar145
    Gość

    Domyślnie !!! KWP 2000+ i Bella nie odpaliła CODE !!! pomóżcie idiocie

    witam wszystkich, to mój pierwszy post i duży problem z Bellą.

    zacznę od początku :

    kolega przyniósł KWP2000plus i zaczęliśmy się ''bawić w tuning''
    efektem jest to, że moja 145 po tych zabawach nie odpaliła!!!

    Postaram się po kolei opisać co zrobiłem (tylko nie pytajcie po co bo sam nie wiem...):

    -mam kompa na którym są takie numery:
    0281 001 936
    46784951
    C424F930

    -po podpięciu zrobiłem backup ecu

    -nastepnie chciałem wgrać jakąś mape a zamiast tego wgrałem takie coś
    http://youyoukiller.free.fr/ecu/ALFA...EEPROM-24C04-P

    -po tym kiedy przekręciłem zapłon nie zgasła kontrolka CODE i nie odpaliłem już autka!

    - podpiąłem znów KWP i chciałem odczytać ECU to wyskoczyło NO ECU INFO czy coś w tym stylu

    -chciałem wgrać beckup tego co zrobiłem na początku ale lipa bo w ogóle nie da się już niczego wrzucić

    -przy próbach wgrania pojawia się DELAY EXPIRE TIME (coś w tym stylu) albo drugi komunikat RANGE czy cuś

    -próbowałem na wszystkie sposoby,odpinałem aku na godzinę i nic.

    -auto normalnie kręci ale nie odpali i świeci się kontrolka CODE.

    Proszę pomóżcie ,jak wiecie co można z tym zrobić ewentualnie gdzie się udać żeby to naprawić

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar axel83
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    257

    Domyślnie

    Pozostało wyciągnąć kompa i szukać kogoś z programatorem

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Powiem szczerze że byłem ciekawy kiedy się ktoś na KWP przejedzie. Ale jest ryzyko jest zabawa. Powodzenia życzę - będzie Ci potrzebne.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  4. #4
    alfar145
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    Powiem szczerze że byłem ciekawy kiedy się ktoś na KWP przejedzie. Ale jest ryzyko jest zabawa. Powodzenia życzę - będzie Ci potrzebne.
    nie bardzo rozumiem :byłeś ciekaw kiedy sie ktoś przewiezie?! może tak jak ty sie przewiozłeś ?
    bo jeśli wiedziałeś coś więcej o kwp to czemu kolegów z forum nie ostrzegłeś?

    kolego ja szukam na tym forum pomocy a nie utwierdzenia mnie w przekonaniu że jestem głupi !
    stało się i teraz musze coś z tym zrobić

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Kolego. Skoro szukasz pomocy to zakładam że czytałeś http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...ning_mapy.html dość wnikliwie. Ja przynajmniej wyczytałem tyle że grozi to twoją sytuacją.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  6. #6
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfar145 Zobacz post
    witam wszystkich, to mój pierwszy post i duży problem z Bellą.

    zacznę od początku :

    kolega przyniósł KWP2000plus i zaczęliśmy się ''bawić w tuning''
    efektem jest to, że moja 145 po tych zabawach nie odpaliła!!!

    Postaram się po kolei opisać co zrobiłem (tylko nie pytajcie po co bo sam nie wiem...):

    -mam kompa na którym są takie numery:
    0281 001 936
    46784951
    C424F930

    -po podpięciu zrobiłem backup ecu

    -nastepnie chciałem wgrać jakąś mape a zamiast tego wgrałem takie coś
    http://youyoukiller.free.fr/ecu/ALFA...EEPROM-24C04-P

    -po tym kiedy przekręciłem zapłon nie zgasła kontrolka CODE i nie odpaliłem już autka!

    - podpiąłem znów KWP i chciałem odczytać ECU to wyskoczyło NO ECU INFO czy coś w tym stylu

    -chciałem wgrać beckup tego co zrobiłem na początku ale lipa bo w ogóle nie da się już niczego wrzucić

    -przy próbach wgrania pojawia się DELAY EXPIRE TIME (coś w tym stylu) albo drugi komunikat RANGE czy cuś

    -próbowałem na wszystkie sposoby,odpinałem aku na godzinę i nic.

    -auto normalnie kręci ale nie odpali i świeci się kontrolka CODE.

    Proszę pomóżcie ,jak wiecie co można z tym zrobić ewentualnie gdzie się udać żeby to naprawić

    pozdrawiam
    Po prostu wgrałeś mapkę która być może nie pasuje do Twojej wersji i uszkodziłeś sterownik skoro nie można się z nim połączyć.
    Jeśli nic juz faktycznie nie pomaga to należy wziąść komputer i wyciągnąć z samochodu i spróbować reanimować (jeśli się da oczywiście) a jeśli się nie da to dokupić komputer i przeprogramować u kogoś kto zajmuje się takimi rzeczami (najlepiej firma która zajmuje się przeprogramowywaniem sterowników/chiptuningiem - ogólnie ludzie którzy są na bieżąco z komputerami samochodowymi).
    Innego wyjścia nie widzę.
    Pozdrawiam

  7. #7
    alfar145
    Gość

    Domyślnie

    generalnie temat wgrywania map zacząłem niestety zgłębiać dopiero po tzw niefortunnym zajściu (żeby nie powiedzieć brzydko ...).

    jak na razie doszedłem że znajomy wgrał KWP plik eeprom, którego wgrywania ten fejs nie obsługuje.KWP służy do flaszowania.
    nie napisałem że nie łączy się z kompem.bo można połączyć,tylko w info o ECU nie ma żadnych dany. jakby wyczyściło całą zawartość.
    gdy próbuje wgrać do niego backup to wyskakuje że sie nie da.

    zastanawiam się nad tym czy w zawartości backupa są te wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego działania kompa tzn czy gdyby udało sie przywrócić backup to bedzię działać??
    myślałem żeby spróbować Galletem bo on podobno obsługuje i flasz i eeprom.
    jeśli ktoś wie czy taka operacja może pomóc to proszę napisać

  8. #8
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfar145 Zobacz post
    generalnie temat wgrywania map zacząłem niestety zgłębiać dopiero po tzw niefortunnym zajściu (żeby nie powiedzieć brzydko ...).

    jak na razie doszedłem że znajomy wgrał KWP plik eeprom, którego wgrywania ten fejs nie obsługuje.KWP służy do flaszowania.
    nie napisałem że nie łączy się z kompem.bo można połączyć,tylko w info o ECU nie ma żadnych dany. jakby wyczyściło całą zawartość.
    gdy próbuje wgrać do niego backup to wyskakuje że sie nie da.

    zastanawiam się nad tym czy w zawartości backupa są te wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego działania kompa tzn czy gdyby udało sie przywrócić backup to bedzię działać??
    myślałem żeby spróbować Galletem bo on podobno obsługuje i flasz i eeprom.
    jeśli ktoś wie czy taka operacja może pomóc to proszę napisać
    Jeśli możesz podłączyć się z kompem to prawdopodobnie będziesz mógł również go zaprogramować. Jeśli nie jest uszkodzony to powinieneś dać radę wgrać jakąś dobrą mapkę i powinna bella ruszyć. U mnie EDC16 również programowano na początku gallettem (choć można było równie dobrze skopać kompa bo do tego sterownika się ten interfejs nie nadaje) i dało się, więc śmiało. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
    Jednak odradzam samemu takie zabawy bo na prawdę można zrobić więcej szkody niż pożytku.
    Pozdrawiam

  9. #9
    alfar145
    Gość

    Domyślnie

    witam,jestem po próbach z galletto! niestety z nędznym skutkiem!!!
    stanęło na tym, że nie można otworzyć portu COM !!!

    myślę że problem jest w złych sterownikach do fejsu.
    bo jak zainstalowałem sterownik ten z katalogu z programem galletto to w menadżerze urządzeń nie ma portów COM.
    ale jak dałem automatyczne szukanie sterowników to pojawiło się bodaj że
    3 do wyboru i jak wybrałem inny niż ten z Galletto to niby znajdowało urządzenie COM ale dalej nie chciał się połączyć.
    może ktoś wie jak to ustawić to proszę o podpowiedź !

    -jakie wybrać sterowniki?

    -który port ustawić (jeśli w ogóle trzeba go ustawić) i czy z domyślnymi wartościami czy coś muszę zmienić?
    -

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Sterownik w łapę i wycieczka do kogos w temacie.

    Pozdro
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

Podobne wątki

  1. bella 1.9 jtd 115km problem przy 1500-2000 obr
    Utworzone przez barjew w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 21:42
  2. Bella bardzo słaba do 2000 obr
    Utworzone przez maro90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 16:21
  3. Brak electronic code i mechanical code...
    Utworzone przez Virtuocity w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 21:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory