Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Kontrolka akumulatora.. Zima nasza kochana..

  1. #1
    filonq
    Gość

    Domyślnie Kontrolka akumulatora.. Zima nasza kochana..

    Czesc Wszystkim.. moze ktos mial z tym problem, bo nie chcialbym zaczac naprawy od grzebania i wyciagania alternatora. Z tydzien temu co jakis czas zazyla mi sie kontrolka akumulatora chwilami ale gasla.. dzis zapalila sie na stale.. pasek jest ok wszystko jest ok. poza tym ze swiatla ledwo juz swieca.. czyli ciagnie prad z akumulatora. Obstawiam osobiscie na rozrusznik.. ale stoi juz u mechanika i jutro bede mial diagnoze. Nie chcialbym zeby mnie naciagal wrazie czego i wole Was zapytac..

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    A co ma rozrusznik do rzeczy?
    Najprościej sprawdzić prąd ładowania jakimś voltomierzem, jak wartość jest sporo mniejsza niz 14V przyczyny problemu trzeba szukać w alternatorze. Ale skoro oddałeś już auto do magika to wszystkiego się dowiesz.


  3. #3
    filonq
    Gość

    Domyślnie

    pfuuuj jaki rozrusznik.. mialem na mysli alternator

  4. #4
    kamikaze1988
    Gość

    Domyślnie

    a ile już masz tą bateryjke??? może już prądu nie chce przyjmować, ja tak kiedyś miałem, padł na amen ;p

  5. #5
    filonq
    Gość

    Domyślnie

    moja belle mam 3 miesiace. nie bylo do tej pory problemu poza rozzazona kontrolka ktora gasla. a dzis wyskoczylo na stale ako.. ;/ i co sie okazalo? bo u mnie koles ogladal i stwierdzil ze cos w alternatorze - dioda ladowania.. =.. jest do wymiany. lepiej wymienic caly czy starczy ta diode? szczerze mowie ze sie nie znam..

  6. #6
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    jak sie leko świeciła to jzu nei doładowywał lub dioda padła moze skonczyły się szczotki? spr prad ładowania, jak cos bedzie w altku rob od razu kplt regenracje bedziesz miał po problemie na ok 60-100 tys
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  7. #7
    filonq
    Gość

    Domyślnie

    Mamy pytanie do Was, bo wlasnie jestem po telefonie od magika. Wyskoczyl mi z cena 500-600 zl za naprawe alternatora.. wydaje mi sie, ze troche poplynal .. zamowilem uzywke z allegro za 110zl z miesieczna pisemna gwar. rozruchowa.. co o tym myslicie?

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    jak masz gwarancję rozruchową to ok.
    poza tym w altku mogą paść:
    - mostek prostowniczy;
    - regulator-szczotki;
    - uzwojenie;
    - pierścienie na wirniku;

  9. #9
    filonq
    Gość

    Domyślnie

    Ale chyba z ta naprawa to poplynal czy to normalna cena 500-600 zl ?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Najprościej sprawdzić prąd ładowania jakimś voltomierzem
    Voltomierzem to najwyżej możesz zmierzyć napięcie a prąd mierzy się amperomierzem - nie wprowadzaj nikogo w błąd. Jeżeli miałeś na myśli uniwersalny przyrząd pomiarowy to należało o nim napisać "multimetr" lub nie pisać wcale bo wyszła bzdura miesiąca.

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    spr prad ładowania
    Następny babol - nie prąd tylko NAPIĘCIE - domowymi sposobami nie da się BEZPIECZNIE zmierzyć prądu rozruchu czy obciążenia ciągłego przy włączonych odbiornikach - poczytaj sobie o podstawowych przyrządach pomiarowych i sposobach pomiaru prądu i napięcia a w szczególności na temat pomiaru wysokich prądów rzędu kilkudziesięciu amperów.

    Cytat Napisał filonq Zobacz post
    czy to normalna cena 500-600 zl ?
    Z te pieniądze można kupić nowy alternator i jeszcze sporo zostanie. Szanowny "mechanik" z bożej laski chce Cię najnormalniej naciągnąć. Kupiłeś używkę za 110 zł i słusznie. Ja bum profilaktycznie wymienił w nim komplet łożysk i zrobił konserwację wraz z oględzinami obudowy (uważaj na jej pęknięcia co jest plagą w grupie Fiata) i jak wszystko jest w porządku dopiera zakładaj. Kilka lat pojeździsz - mój wytrzymał cztery lata eksploatacji i już domaga się wymiany - pęknięta ewidentnie obudowa po wjechaniu w kałużę. Jeżeli stary jest w dobrej kondycji wystarczy wymienić prostownik wraz z regulatorem napięcia (to jeden element) i cieszyć się dobrym alternatorem. Prosta, łatwa i wbrew pozorom szybka operacja oczywiście dla kogoś, kto zna się na rzeczy. Powodzenia i nie dawaj się naciągać
    Ostatnio edytowane przez aquarius01 ; 02-12-2010 o 15:53
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

Podobne wątki

  1. kontrolka akumulatora
    Utworzone przez Jarek` w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 21:40
  2. Zima, Odpalenie przy i -3 i kontrolka ABS
    Utworzone przez 88stasio w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:52
  3. Kontrolka akumulatora
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 09:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory