Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: FiatECUscan brak odczytu odometer

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie FiatECUscan brak odczytu odometer

    Witam!

    Koledzy, mam problem z odczytem wartości odometer w programie fiatecuscan. Pokazuje mi 0 km. Jak sprawdzam parametry pracy silnika podczas jazdy to nie zlicza mi przejechanej drogi. Oczywiście na liczniku auta wszystko ładnie działa. Problem dotyczy jedynie próby odczytu przejechanych kilometrów za pomocą programu. Jak sobie z tym poradzić? Google nie pomogło.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    tak sie dzieje jak ktos wczesnie grzebal przy przebiegu i probowal oszukac odometr.

  3. #3
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze był już konkretny post na ten temat... Wsystarczy dobrze pogrzebać, jeśli się nie mylę kolega alces1 coś tam pisał. Cóż, może olej sobie ten temat, bo jeszcze pokaże Ci ze 400 parę tysięcy i się załąmiesz, a tak chociaż masz zero. A powodem zerowego stanu może być też wymiana kompa, albo samego softa.
    FES w dieslach często pokazuje podwójne wartości odometra...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    Poczytałem trochę. W opisanych przypadkach odometer miał 0 ale ostatni zapis z odometru nabijał dalej kilometry. U mnie nic dalej się nie dzieje na obu odometrach mam 0. Zapis ostatniej modyfikacji w kompie jest mniej więcej w okresie jak autko było składane w fabryce. Auto mam od prawie 2 lat sprowadzone z niemiec. W środku wygląda na faktyczny przebieg a nawet mniejszy niż licznik pokazuje.

  5. #5
    kowal
    Gość

    Domyślnie

    Też tak mam, że wskazuje 0 i nie nalicza. Gdzieś czytałem o wersjach z wyłączonym odometrem tylko nie wiem czy takowe były.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    Widze, że kolego Kowal masz nawet tą samą wersje silnika co ja. Czyli 2.4 150km. Może faktycznie jest coś w tym co napisałes... Mimo wszystko chciał bym odczytać warość przejechanych kilometrów na kompie. Chcę sprzedać auto mając czyste sumienie odnośnie jego przebiegu oraz stanu technicznego.

  7. #7
    kowal
    Gość

    Domyślnie

    Ta sama wersja, przebieg licznikowy w tej chwili ponad 192000 i opukać nic się nie dzieje, zrobiłem 156 ok 30000. Spalanie rzeczywiste ok 6.5l, przy bardzo spokojnej jeździe nawet poniżej 5.5. Komp pokazuje o 0.7l mniej . Przy mrozach -20 pod chmurką pali od strzału . Jedyny minus jej, to nisko osadzony przód chyba obniżane zawieszenie by ładnie pasowały 18''. Pod kompem błędów brak, nawet egr chyba nie zaślepiony bo pracuje na kompie. Ciekawi mnie też czy ten przebieg jest realny czy nie :/
    Ostatnio edytowane przez kowal ; 05-12-2010 o 14:17

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    U mnie też odometr wskazuje 0. I były takie wersje w których był wyłączony, z tego co się dowiedziałem taka opcja była po 2002r. W ASO mogą odczytać przebieg z jeszcze jednego miejsca i można sobie porównać.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    Szkoda tylko, że taki odczyt w ASO to 140zł. Powęsze jeszcze po necie może da się jakoś to odczytać.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    ten sam silnik co Wy i tez 0 mi pokazuje, ale z tego co wiem to mialem wymieniany komputer zanim mialem kabel, wiec nie wiem czy kiedys tez zero bylo, a kilometrow dalej mi nie zlicza, wszedzie zero

Podobne wątki

  1. Brak odczytu oczekiwane ciśnienie doładowania
    Utworzone przez gwilinski w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 16:45
  2. 1.9 JTD FL- Odometer 0.0km
    Utworzone przez alfistajtd w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 11:46
  3. Brak nawiewu + brak odczytu z czujnika temp. na zewnątrz
    Utworzone przez robcio646 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 15:19
  4. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 18:43
  5. [145] Zablokowany immobiliser w momencie odczytu kluczyka.
    Utworzone przez los3r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 18:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory