Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: "dna"

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie "dna"

    Czy używacie "A" ? Po włączeniu trybu "a" zostaje on zapamiętany, ponowne uruchomienie silnika nie wymusza ponownej aktywacji. Jednak zauważyłem ze czasami jestem zmuszony do ponownej aktywacji trybu all. Czy macie podobnie?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Czy używacie "A" ? Po włączeniu trybu "a" zostaje on zapamiętany, ponowne uruchomienie silnika nie wymusza ponownej aktywacji. Jednak zauważyłem ze czasami jestem zmuszony do ponownej aktywacji trybu all. Czy macie podobnie?
    u mnie włączenie A powoduje zapamiętanie tego trybu

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Tryb "a" zostaje po wyłączeniu i włączeniu auta - co ciekawe obojętnie w która stronę przesunie się dźwignie dna to i tak przełączy na "n". Używałem go jak ulice Wa-wy pełne były kopnego śniegu. Nie wiem dlaczego konstruktorzy wymyślili sobie że Q2 jest dostępne tylko w trybie "d" - powinno byc też dostępne w trybie "a", bo świetnie nadaje się np. do wyjechania z zaspy śnieżnej - ja osobiście włączam tryb "d" jak muszę wyjechac właśnie z takiej pułapki
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    ja cały czas mam D teraz,jakoś się lepiej jeździ

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Czyli mam coś nie w porządku, ponieważ czasami wybrany tryb A zostaje zapamiętany a czasami muszę ponownie jego aktywować.

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Nie wiem dlaczego konstruktorzy wymyślili sobie że Q2 jest dostępne tylko w trybie "d" - powinno byc też dostępne w trybie "a", bo świetnie nadaje się np. do wyjechania z zaspy śnieżnej - ja osobiście włączam tryb "d" jak muszę wyjechac właśnie z takiej pułapki
    Posiadamy w Julkach mechanizm różnicowy typu "TORSEN"
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 06-12-2010 o 21:23

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał lechtak Zobacz post
    Posiadamy w Julkach mechanizm różnicowy typu "TORSEN"
    Raczej mechanizm rożnicowy typu: kilka linijek kodu w oprogramowaniu centralki ABS/ESP. Mechanicznie ani jedna część dyfra nie różni sie od standardu. Całe e-Q2 to niezalezna praca hamulców. ma to swoje zalety (tanie i bez dodatkowej masy) ale i wady.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:10 ----------

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Nie wiem dlaczego konstruktorzy wymyślili sobie że Q2 jest dostępne tylko w trybie "d" - powinno byc też dostępne w trybie "a", bo świetnie nadaje się np. do wyjechania z zaspy śnieżnej - ja osobiście włączam tryb "d" jak muszę wyjechac właśnie z takiej pułapki
    Przeciez to działa tak samo - w A występuje taka sama "blokada dyfra" poprzez działanie ASR. Gdy jedno koło ma przyczepność a drugie wariuje to jest ono przyhamowywane. Domyślam się jedynie że ASR w standardowym wydaniu działa tylko do pewnej prędkości (np. do 40 km/h). Włączając D chyba usuwamy to ograniczenie i działa cały czas i być może w D próg zadziałania jest inny.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 07-12-2010 o 05:09

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Na stronie Alfa Romeo w dziale technologie jest opisane działanie Q2

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Owszem opisane jest działanie mechanicznej szpery ale takiej w mito i julce niet. Zresztą na to co oni tam piszą ( w polskiej wersji) wziąłbym sporą poprawkę bo są błędy(pomijając fantazję marketingowców). Tłumaczem zapewne była panienka po filologii włoskiej lub ktos podobny. Np gdzieś tam napisano że są amortyzatory nowej konstrukcji ze sprężyną wewnętrzną i znakomicie ograniczają moment obrotowy. A chodziło o moment wychylający nadwozie. Czasem robię tłumaczenia, czasem je konsultuję i takie kwiatki to domena pań które nie rozumieją co piszą. We wspomnianym działe zapewne też mozna znaleźć info że system DNA w Mito działa na zawieszenie pojazdu co jest bujdą na resorach. Poza tym Q2 to nie to samo co e-Q2. To tak jak z miłością: jest miłość i e-miłość jak już ktoś tu napisał .
    Edit: na stronie Alfy jest napisane że funkcja pre-fill podpowiada kierowcy jaki wykonać manewr. To kolejny byk-pomylone z DST
    Ostatnio edytowane przez metan ; 08-12-2010 o 00:15

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    To jak w końcu jest z tym Q2 - działa w innych trybach, czy tylko w D? Odbiór auta mi się opóźnia, więc nie mogę sprawdzić, ale jeśli to nie działa w N, czy tym bardziej A, to się zastanawiam po co są te tryby (nie licząc może spełniania norm emisji i tych mało wiarygodnych wyników średniego spalania publikowanych oficjalnie).

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Na 100 % w A gdy jedno z kół się ślizga np w śniegu a drugie ma przyczepność, wirujące koło jest hamowane pulsacyjnie tak jak ABS-em. Nawet gdy puszczę szybko gaz to stukanie centralki słychać przez 1-2 sekundy.
    Mnie bardziej interesuje jak to jest dokładnie z progami zadziałania kontroli trakcji o ile się różnią itp. W teście kontroli trakcji (chyba NCAP) Mito w trybie D oblało a mi na śliskim działa. Ale sprawdzałem przy małych prędkościach z wymuszeniem zarzucenia tyłem, może przy bardziej drogowej szybszej próbie jest wyraźna różnica
    Ostatnio edytowane przez metan ; 07-12-2010 o 23:40

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory