Strona 1 z 11 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 108

Temat: Silniki w Alfa Romeo kiedyś, a dziś...

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Question Silniki w Alfa Romeo kiedyś, a dziś...

    Witam,

    Panowie jak to jest z motorami do Alf, kto je teraz projektuje, dostarcza? JTS'y 1.9L, 2.2L, 3.2L to jakieś zapożyczone konstrukcje, przeczytałem o tym dopiero niedawno szukając info o JTS'ach Alfa Romeo z jakimś GM'owskim truchłem pod maską? Podobno zakończyły swój żywot w Alfach w 2010? A 2.0 JTS montowany po raz pierwszy w 156-stkach? Czy to jest konstrukcja Alfy?

    Pomimo większego spalania coraz bardziej doceniam swój 1.8 TS Kupując Alfę chciałem mieć włoski motor we włoskiej budzie. Nawet 1.6 16v w mojej Sienie brzmi rasowo w porównaniu do reszty masowych, globalnych konstrukcji. Świat schodzi na psy... AR z silnikami GM, może niedługo BMW z motorami od Hyundaia (bez urazy)...


    Pozdrawiam,
    Tomasz.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    ...

    Pomimo większego spalania coraz bardziej doceniam swój 1.8 TS Kupując Alfę chciałem mieć włoski motor we włoskiej budzie.
    No to chyba nie ten samochód wybrałeś, bo 1.8 ts to w znacznej mierze konstrukcja fiata, a nie alfy (żeliwny blok fiata, osprzęt pewnie też). Ostatnie, w pełni silniki alfy to: v6 busso, aluminiowy r4 projektu Satta Puliga (nord, późniejszy twin spark 8v).
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #3
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    1.75 TBi to alfoski silnik, nie?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimski Zobacz post
    No to chyba nie ten samoch&#243;d wybrałeś, bo 1.8 ts to w znacznej mierze konstrukcja fiata, a nie alfy (żeliwny blok fiata, osprzęt pewnie też). Ostatnie, w pełni silniki alfy to: v6 busso, aluminiowy r4 projektu Satta Puliga (nord, p&#243;źniejszy twin spark 8v).
    Dlatego napisałem, że chciałem mieć włoski motor we włoskiej budzie Wiem, że AR dzieliło z Fiatem wiele, w tym motory, ale wsadzać do Belli jakieś globalne, nie wiadomo kogo konstrukcje... V6 Busso chętnie bym kupił jeśli tylko zacząłbym zarabiać gdzieś no 1,5 raza więcej bo raczej nie dostanę zniżki podatkowej na benzynę od Ministerstwa Finans&#243;w...
    Ostatnio edytowane przez tomito ; 11-12-2010 o 11:35
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    może niedługo BMW z motorami od Hyundaia (bez urazy)...
    może nie BMW, ale np. Mercedes wyposaża na pewnych rynkach swoje auta w silnik właśnie Hyundaia Co do Hyundaia to akurat co do silnika to raczej należałoby się poparcie, gdyż jako jedna z niewielu firm wprowadza w swoją paletę nowe silnika V8 o pojemności powyżej 4.5 litra podczas gdy Włosi podobnie jak reszta europy stara się robić jak najmniejsze silniki. Warto dodać r&#243;wnież iż silnik Hyundaia o pojemności 4.6 V8 okazał się najlepszą jednostką w swojej klasie w tym roku. Na przyszły rok szykowana już jest jednostka 5.0 V8... wierze że i V12 w końcu tez się pojawi
    Mnie akurat bardzo cieszy to że jeździmy autem z typowo Alfowskim silnikiem i z brzemieniem włoskiego rumaka

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    1.75 TBi to alfoski silnik, nie?
    To zależy od nazwy, koncernowy silnik 1742 w alfie się nazywa 1,75 tbi (marketing, nawiązania do historii te sprawy) a w lancii juz go zwą 1,8 diturbo. Oczywiście r&#243;żnią się osprzętem itp.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    a ja chce 3.0JTDm w jakimś następcy 166

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Te silniki od GM to nie wszystko z Opla, Alfa dzieli też płytę podłogową (czyli p&#243;ł auta) z Oplem, dokładniej 159. Weszli sobie w taką sp&#243;łkę joint-venture, szczęście, że się nie opłacało.

    Teraz silniki projektuje FPT, podgrupa Fiat Group Automobiles, ale sojusz z Chryslerem zakłada wymienność technologii, więc niewykluczone, że jak w Alfie pojawi się jakiś większy silnik to będzie projektem Amerykan&#243;w.

    To jest globalizacja

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    dokładniej 159
    A mito (punto-sedici-sx4-i b&#243;g wie co jeszcze np.nowe uno, małe dostawczaki) z corsą.

  10. #10
    epion
    Gość

    Domyślnie

    dlatego auta z lat 90 sa najlepsze

Podobne wątki

  1. [159] Gaśnie raz kiedyś
    Utworzone przez dedy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 15:15
  2. [156] 1.9 JTD 110KM nie jeździ tak jak kiedyś.
    Utworzone przez maciaba w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:43
  3. Zabrakło wam kiedyś paliwa? Mi tak :) Dzisiaj :)
    Utworzone przez ideally w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 20:42
  4. Ktoś kiedyś szukał sport packa ???
    Utworzone przez QBA w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 14:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory