Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: pierwsza awaria

  1. #1
    abdave
    Gość

    Domyślnie pierwsza awaria

    witam po dluzszej nieobecnosci zatem co to za awaria....po mrozach w stolicy autko nie chcialo odpalac, dopiero po paru probach odpalilo. Gdy w koncu Julcia odpalila okazalo sie ze nawiew cieplego powietrza nie dziala - kompletna cisza....Przyczyna - przepalil sie bezpiecznik Co mnie jeszcze niepokoi w mojej Julce to, to, ze powyzej 140 km/h przenosza sie bardzo wibracje na uklad kierowniczy i jest to dosc niekomfortowe. W poniedzialek jade do serwisu to napisze czego to wina....mam nadzieje ze zle wywazonych kol.Ma ktos taki problem? Pozdrawiam

  2. #2
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał abdave Zobacz post
    Co mnie jeszcze niepokoi w mojej Julce to, to, ze powyzej 140 km/h przenosza sie bardzo wibracje na uklad kierowniczy i jest to dosc niekomfortowe. W poniedzialek jade do serwisu to napisze czego to wina....mam nadzieje ze zle wywazonych kol.Ma ktos taki problem? Pozdrawiam
    Jeżeli nie wpadłeś w jakąś konkretną dziurę i nie wygiąłeś felgi to jedynie zostaje wyważyć ponownie koła, odważniki lubią się odklejać .

  3. #3
    abdave
    Gość

    Domyślnie

    Nie przypominam sobie abym zaliczyl jakas dziure, w ogole narazie jezdze dosc wolno i omijam takie niespodzianki....ale co bedzie jesli sie okaze, ze to nie wina kol, moze wina opon? do 120 km/h pelen komfort a powyzej zaczynaja sie drgania na kole kierownicy a jechalem jakies 170 kmh na autostradzie. Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    51

    Domyślnie

    Może problemem jest przyklejony do felg śnieg lub lód. Miałem już kiedyś taki przypadek.
    159 1.9 JTDM 150KM
    wcześniej GTV6, 147GTA,156 2.0JTS i 156 1.8TS

  5. #5
    abdave
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewarek Zobacz post
    Może problemem jest przyklejony do felg śnieg lub lód. Miałem już kiedyś taki przypadek.
    Droga czarna, brak sniegu na kolach.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Miałem to samo w zeszłej zimie.

    A jakie masz opony?

    Ja po jednym sezonie sprzedałem Continentale TS830, bo były tak mało sztywne, że wystarczyło przejechać wolno przez "leżącego policjanta", wpaść w dziurę lub najechać na krawężnik i były do wyważenia. Beznadziejne opony.

    Zmieniłem na Dunlopy 3D i jak na razie problem zniknął.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał abdave Zobacz post
    Nie przypominam sobie abym zaliczyl jakas dziure, w ogole narazie jezdze dosc wolno i omijam takie niespodzianki....ale co bedzie jesli sie okaze, ze to nie wina kol, moze wina opon? do 120 km/h pelen komfort a powyzej zaczynaja sie drgania na kole kierownicy a jechalem jakies 170 kmh na autostradzie. Pozdrawiam
    a śniegu naklejonego w nadkolach i felgach nie masz?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie bezpiecznik

    Spalony bezpiecznik? Co to za awaria .... Jeśli chodzi o drgania kierownicy to na bank masz błoto lub śnieg na felgach, od wewnętrznej strony pewnie . Rok temu tak miałęm w zimę, po 120 km/h kierownica zaczynała drgać. Mineło dopiero jak wyważyłem koła.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Spalony bezpiecznik? Co to za awaria .... Jeśli chodzi o drgania kierownicy to na bank masz błoto lub śnieg na felgach, od wewnętrznej strony pewnie . Rok temu tak miałęm w zimę, po 120 km/h kierownica zaczynała drgać. Mineło dopiero jak wyważyłem koła.
    Tzn, wyważałeś bez oczyszczenia ze śniegu? Chyba nie przemyślałeś tej wypowiedzi.


    (Bez urazy)

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Tzn, wyważałeś bez oczyszczenia ze śniegu? Chyba nie przemyślałeś tej wypowiedzi.


    (Bez urazy)
    troche racji z tym sniegiem jest, jak auto stoi w sniegu i przymarznie mu snieg do felg to może pojawic sie efekt drgan,
    nie dalej jak tydzien temu tak mialem, drgania na kierownicy duze-wstawilem auto na podziemny parking-po zakupach objaw ustapil..

Podobne wątki

  1. pierwsza awaria :(
    Utworzone przez kkameleon w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 00:31
  2. Pierwsza awaria w mojej 156 - urwałem klamkę...
    Utworzone przez tomito w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 08:47
  3. Pierwsza poważna awaria...
    Utworzone przez Franio w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-02-2010, 11:01
  4. Pierwsza awaria
    Utworzone przez DDEvil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 17:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory