Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Do posiadaczy BOXEROW

  1. #1
    146boxer
    Gość

    Domyślnie Do posiadaczy BOXEROW

    Witam mam pytanie.
    Czy wasze belle (boxer 1.6) palą w zime więcej?
    Dzisiaj rano odpalając auto, chwile pochodziło i zgasło.. zalałem za 8ozl.. a zrobiłem raptem 90 km. a zawsze mogłem zrobić ok 200 km.

  2. #2
    Addios
    Gość

    Domyślnie

    W zimie bella pali więcej zwłaszcza że dłużej chodzi na ssaniu. Ja śmigam po mieście i na krótkich trasach więc silnik jest często nie dogrzany. Ale jak Ci pali za dużo to może też być sonda uszkodzona.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Kazda fura pali zimą więcej. Duuzo więcej
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  4. #4
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    nie aż tak bardzo dużo jednak, jak Kolega uprzejmy był napisać. Mój 1.6 bx spala w takich warunkach jak obecnie około 1,5 do 2.0 litra więcej. W zimie, w ogóle, srednio wychodzi własnie około 1,5 litra więcej.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar SocikZero4
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer/ Alfa Romeo 147 1,9 JTD 2002r
    Postów
    673

    Domyślnie

    jesli jezdzisz bardzo krotkie trasy to napewno bedzie bral wiecej i to duzo. i pamietaj tez ze jak auto jest odpalone na poczatku zeby sie zagrzalo to tez bieze niemalo i a licznik nienabija kilometrow. ja np zanim pojade to zapalam auto na ok 5 do 10 min. a ze robie bardzo krotkie trasy to pali duzo bo wiecej chodzi na rozgrzanie niz na jazde. np rano chodzi 10 min przejerzdzam 3 km do pracy potem postoj 8 godzin znow chodzi 10 min i 3 km do domu. potem np do dziewczyny to znow chodzi 10 min i 4km do dziewczyny. i tak to jest.

  6. #6
    146boxer
    Gość

    Domyślnie

    Ja robie 32 km w jedną strone. Czyli auto powinno sie nagrzać i się w sumie nagrzewa. Dzisiaj jadąc zauważyłem ze zapaliła mi sie marchewa. Podejrzewam że ma to związek z sondą ale jednak mogę się mylić, mechanikiem nie jestem.

    Alfa naprawdę dużo zaczęła palić nigdy tak nie paliła

    PS.
    Mogłem już lepiej kupić 156 2.5;p

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Alfy nie cierpią zimy. Moja 1.6 w lecie pali około 9/100 (mam 6 km do pracy) a w zimie to 12 nawet lubi zjeść... Pali tyle ile musi, ani lita mniej ani więcej

  8. #8
    Addios
    Gość

    Domyślnie

    Jak zapala się marchewa to warto pojechać na komputer i zobaczyć jakie wyskoczą błędy.

  9. #9
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SocikZero4 Zobacz post
    jesli jezdzisz bardzo krotkie trasy to napewno bedzie bral wiecej i to duzo. i pamietaj tez ze jak auto jest odpalone na poczatku zeby sie zagrzalo to tez bieze niemalo i a licznik nienabija kilometrow. ja np zanim pojade to zapalam auto na ok 5 do 10 min. a ze robie bardzo krotkie trasy to pali duzo bo wiecej chodzi na rozgrzanie niz na jazde. np rano chodzi 10 min przejerzdzam 3 km do pracy potem postoj 8 godzin znow chodzi 10 min i 3 km do domu. potem np do dziewczyny to znow chodzi 10 min i 4km do dziewczyny. i tak to jest.
    Duże litery na początkach zdań
    Błędy ortograficzne
    Znaki interpunkcyjne
    Zlituj się przyjacielu nad czytelnikami

    A jak już sie zlitujesz, napisz co oznacza "auto jest odpalone na poczatku zeby sie zagrzalo to tez bieze niemalo"

    Rozumiem, ze "bieze" oznacza po polsku "bierze". Ale, czy z tego co napisałeś, wynika, ze Ty rozgrzewasz silnik na postoju??? A jesli nie, na czym polega problem rozgrzewania podczas jazdy? Normalnie, bez zimy, silnik też sie rozgrzewa podczas jazdy....
    Ja konsekwentnie nie rozumiem tematu: owszem, w zimie pali więcej ale są to róznice na poziomie około półtora litra średnio na sto. Dokładnie to liczyłem zeszłej zimy.

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    Moja alfa spala ok 12/100. Silnik chodzi zawsze ok 3-4 min przed jazdą. Do pracy 10 km zazwyczaj jak dojżdzam do pracy ma ok 70 stopni. Przy większych mrozach dochodzi tylko do pierwszej kreski na wsakżniku. Na dniach musze wymienić termostat jescze bo widze że robi sie pod nim plama i lekko ubywa płynu.

Podobne wątki

  1. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  2. Do posiadaczy 145
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 17:04
  3. [145] Szukam speca od boxerow z okolic ostrołęki!!!!!
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 23:36
  4. Do posiadaczy 145
    Utworzone przez QBA w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-11-2007, 21:01
  5. do posiadaczy 1.9 jtd
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-05-2007, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory